Diamentowa mozaika czyli Haft diamentowy

( ilość produktów: 10 )

Haft diamentowy – sposób na pasjonujące hobby!

Jak się okazuje, haftować można nie tylko za pomocą nici, taśm lub biseru. Magicznie piękne obrazy można stworzyć korzystając z małych połyskujących kryształków, przyklejanych na specjalnie przygotowane płótno. Jest to mozaika diamentowa 5D – rodzaj sztuki dostępny nawet dla tych, którzy wątpią w swoje zdolności graficzne i kreatywność, a dodatkowo wspaniałe hobby, które może nawet przerodzić się w prawdziwe dzieło na całe życie!

Czym jest mozaika diamentowa 5D, czyli haft diamentowy?

Mozaika diamentowa 5D to trójwymiarowy obraz tworzony ręcznie na gęstym płótnie. Do jej stworzenia wykorzystuje się wielobarwne krzyształki, które należy ułożyć zgodnie z kolorem, a czasem i rozmiarem, w odpowiednich miejscach na wcześniej przyklejonym podłożu. Na płótno jest nakładany schemat rysunkowy, a kolory są oznaczane cyframi, literami lub symbolami. Kryształki mają kształt piramidy, dzięki czemu wygodnie jest układać je na płótnie, a gotowy obraz nabiera oryginalnej objętości.

Jest kilka odmian malowania di amentowego 5D:

 • Z całkowitym wypełnieniem. Ta technologia przewiduje pokrycie całej powierzchni płótna za pomocą kryształków.

 • Z częściowym wypełnieniem. W takiej technologii diamenciki są przyklejane tylko na oddzielną część płótna.

Pomysł na haft diamentowy pojawił się w Chinach, wykładanie obrazów za pomocą koralików cieszyło się także popularnością w epoce średniowiecza w Europie. Następnie przez wiele lat ten wspaniały rodzaj rękodzieła został zapomniany, a nowe życie odzyskał pod koniec XX w., dość szybko zyskując na popularności na całym świecie. Nie powinniśmy się temu dziwić: fascynująca rozrywka nadaje się dosłownie dla każdego zainteresowanego, przynosi maksimum zadowolenia, nie wymaga specjalnej wiedzy, a dodatkowo zakup zestawu do diamentowego haftowania nie wymaga dużych wydatków. Co jeszcze bardziej przyjemne – występuje możliwość wybrania odpowiadającego Twojemu gustowi zestawu DIY. Mogą to być zwierzęta – haft diamentowy, pejzaże, martwa natura, bohaterowie kreskówek, abstrakcje itp.

W Polsce zestawy do malowania po numerach pojawiły się w 2014 r. i szybko zyskały na popularności. Obecnie hafty diamentowe są oferowane przez kilka firm producentów, jedną z najpopularniejszych wśród nich jest Artnapi, a także w sklepach wielobranżowych stacjonarnych i online.

Nie tak dawno na rynku pojawił się haft diamentowy 6D, łączący w sobie zdjęcie, kryształki do przyklejenia i hologramę. Takie zestawy DIY nie są jeszcze jednak szeroko rozpowszechnione w Polsce.

Co wchodzi w skład zestawu do haftu diamentowego?

Kupując zestaw do haftu diamentowego, uzyskujesz wszystko, by stworzyć wspaniały, oryginalnie prezentujący się obraz. Zakres dostawy różnych zestawów zależy od producenta, ale podstawowymi elementami są:

 • Podobrazie. Jest dostarczane pokryte warstwą klejową i z naniesionym na nim schematem, na podstawie którego ma się odbywać układanie kryształków. Zestawy od sprawdzonych producentów obejmują także solidną ramę, która zarówno ułatwia kreowanie obrazu, jak i umożliwia jego zawieszenie na ścianie po zakończeniu układania mozaiki;

 • Diamenciki. Są dostarczane w oddzielnych woreczkach, podzielone według koloru (czasem także rozmiaru). Pogrupowanie kryształków ułatwia ich układanie, jak również zapobiega ich zgubieniu. Obecnie na rynku można spotkać zestawy z kryształkami zarówno kwadratowymi, jak i okrągłymi. Rozmiar kryształków w większości zestawów wynosi 2,5х2,8 mm.

 • Aplikatory. Takie narzędzia umożliwiają łatwe podniesienie niezbędnego elementu i jego umieszczenie na płótnie w odpowiednim miejscu. To w znacznym stopniu aplikator sprawia, że proces tworzenia haftów diamentowych jest przyjemny i łatwy.

 • Schemat. Dokładny, jakościowo wydrukowany schemat nie tylko ułatwia proces układania mozaiki, ale i pozwala uniknąć ewentualnych błędów.

Niektórzy producenci dodają do zestawu obrazów diamentowych 5D pudełko, a także organizery na kryształki. Jeśli planujesz wykonywać diamentowe hafty dość często, warto poszukać właśnie takich rozwiązań, gdyż organizer następnie można będzie wykorzystywać podczas wykonywania innych projektów. Można kupić organizer w dowolnym innym sklepie: zdecydowanie się przyda, szczególnie jeśli zajmujesz się rękodziełem. Polecamy pojemniczki z pokrywką: zabezpieczą koraliki przed zgubieniem.

Co zrobić, gdy zabraknie diamencików w zestawie do haftu diamentowego?

Układając diamentowe obrazy 5D nawet bardzo uważna osoba może zgubić kryształki. Co robić w takiej sytuacji? Przecież brak nawet kilku diamencików będzie mocno zauważalny na obrazie! Tak naprawdę, jeśli w procesie wykonywania haftu zgubisz kilka kryształków, nie będzie to żaden problem, gdyż producenci najczęściej dodają do zestawu około 20% dodatkowych diamentów, właśnie mając na uwadze możliwość ich zgubienia. Jeśli jednak nie będziesz mieć wystarczającej ilości kryształków w jakimś kolorze, pozostaw to miejsce puste: uzupełnisz je na samym końcu, korzystając z innych kryształków z zestawu o maksymalnie zbliżonym kolorze.

Mozaiki diamentowa 5D – dla kogo jest ta pasja?

Haft diamentowy 5D to rozrywka zarówno dla dzieci, jak i dorosłych. Ze względu na to, że układanie takich mozaik podoba się ludziom w różnym wieku i o różnym poziomie doświadczenia, producenci dostarczają na rynek opcje o różnym poziomie zaawansowania, by każdy klient mógł wybrać dla siebie maksymalnie odpowiednią opcję.

Zestaw do haftu diamentowego 5D to także świetny pomysł na prezent dla bliskiej osoby lub znajomego na urodziny, gwiazdkę lub każdą inną okazję. Bogaty wybór tematyki i rozmiarów takich obrazów zdecydowanie umożliwi szybkie wybranie odpowiedniej opcji na każdy wiek i gust.

Jeśli uważasz, że mozaika diamentowa z jakiegoś powodu nie jest dla Ciebie odpowiednia, zachęcamy wybrać inne artykuły kreatywne na stronie Artnapi: wytwarzamy wyłącznie wysokiej jakości zestawy DIY na każdy gust i wiek, a więc obowiązkowo znajdziesz w naszej bogatej ofercie rozwiązanie odpowiednie dla siebie.

Jakie zalety ma diamentowa mozaika 5D?

Diamentowy haft ma sporo zalet zarówno dla osób dorosłych, jak i dla dzieci. Taka rozrywka DIY jest polecana na całym świecie przez pedagogów, psychologów i psychoterapeutów. Aby ułożyć diamentową mozaikę 5D, nie jest potrzebna specjalna wiedza i umiejętności, najważniejsza jest wytrwałość, cierpliwość i umiejętność zwracania uwagi na szczegóły.

Diamentowe obrazy 5D to sposób na kontakt ze sztuką, dodatkowo dający przyjemność, nie powodujący trudzenia się. Dodatkowo nie wymaga specjalnych doświadczeń ani od dzieci, ani od dorosłych. Dla dorosłych taki sposób spędzania czasu wolnego to:

 • Możliwość oderwania się od codziennego stresu i pozostania sam na sam ze swoimi myślami;

 • Sposób na zrobienie czegoś własnoręcznie, bez potrzeby siedzenia za ekranem laptopa;

 • Niedrogie i przystępne rozwiązanie do realizacji własnej kreatywności;

 • Ćwiczenie dla oczu, pozbywanie się napięcia wzrokowego po długiej pracy przed komputerem itp.

Oto podstawowe zalety haftu diamentowego dla dzieci:

 • Pomaga zaszczepić w dziecku wytrwałość i uważność;

 • Wpływa na rozwój zdolności plastycznych;

 • Umożliwia ciekawe spędzanie czasu wolnego;

 • Jest jednym z narzędzi wyboru przyszłego zawodu;

 • Pomaga dziecku uzyskać wiarę w siebie i swoje umiejętności.

Oczywiście nad stworzeniem diamentowej mozaiki może pracować cała rodzina, bawiąc się i wspólnie spędzając wieczory, święta.

Gotowy haft diamentowy prezentuje się naprawdę rozkosznie dzięki diamentowemu połyskowi kryształkom.

Haft diamentowy Allegro czy Arnapi – gdzie kupić obraz?

Obecnie istnieje sporo stron internetowych, na których można kupić mozaikę diamentową, ale jedną z najpopularniejszych opcji już od kilku lat jest zakup zestawów do haftu diamentowego na Allegro. Nie ma w tym nic dziwnego: jest to sprawdzony sposób na zakupy internetowe, a dodatkowo oferta zestawów DIY na tym portalu jest naprawdę bardzo obszerna. Mimo to zachęcamy do złożenia zamówienia na Artnapi, gdyż to rozwiązanie jest bardziej opłacalne ze względu na wiele powodów:

 • Możliwość wyboru oryginalnego obrazu, niepodobnego do tych standardowych, dostępnych na Allegro;

 • Zniżki dla nowych i stałych klientów, liczne promocje;

 • Wysokiej jakości produkty i zawsze kompletne zestawy o różnym poziomie złożoności dla klientów w różnym wieku i o różnym poziomie doświadczenia.

Obrazy diamentowe 5D – co oferuje Artnapi.pl?

Większość zestawów do tworzenia haftu diamentowego 5D na Artnapi to obrazy bez blejtramu. Żeby stworzyć własne dzieło sztuki nie trzeba kupować żadnych dodatkowych elementów – wszystko jest dostarczane w zestawie, a gotowe obrazy mają tak wspaniały wygląd, że mogą służyć do zdobienia wnętrz mieszkania lub biora.

Wybierając zestaw do haftu diamentowego dla dzieci lub dorosłych, zwróć uwagę na nasze mozaiki diamentowe bez blejtramy: są łatwe w wykonaniu, pięknie prezentują się w różnych wnętrzach, a dodatkowo naprawdę oryginalne: na Artnapi sprzedajemy przede wszystkim towary autorskie, co wygodnie wyróżnia nas od innych polskich sklepów, w ofercie których także można znaleźć towary DIY.

ArtNapi oferuje jedną z najbogatszych ofert zestawów do haftowania diamentowego w Polsce. W sklepie internetowym można kupić diamentową mozaikę o wspaniałej tematyce: reprodukcje obrazów znanych artystów, panoramy morskie, pejzaże, martwa natura itp. Obrazy do haftowania mają wielkość 30x40 cm, co czyni je odpowiednim wyborem zarówno dla dziecięcej, jak i dorosłej twórczości. Odpowiedni zestaw można wyszukać według schematu – w tym celu przewidziano specjalny pasek do wyszukiwania z różnymi kryteriami. W ofercie można także znaleźć duży haft diamentowy - będzie to świetna opcja zarówno dla tych, którzy mają już spore doświadczenie w układaniu tego typu mozaik, jak i wspaniała rozrywka dla całej rodziny!

Proces układania mozaiki, niezależnie od tego czy jest to malutki kwiatek, czy skomplikowana abstrakcja, jest bardzo ciekawy i podobnie jak efekt końcowy sprawia wiele przyjemności. Gotowe dzieło można powiesić na ścianie zarówno oprawione w szkło, jak i bez niego: będzie prezentowało się aktualnie i niebanalnie w każdym wnętrzu, dodając mu piękna ręcznie wykonanej pracy.

pixel