Malowanie po numerach – obrazy bez ramy

( ilość produktów: 74 )

Malowanie po numerach obrazy bez ramy

Kolorowanie obrazów po numerach to jeden z najciekawszych sposobów na spędzanie czasu wolnego, który serdecznie polecamy klientom w każdym wieku. Poszukujesz zestawu DIY dla siebie lub na prezent, chcesz znaleźć przyjemną rozrywkę, która pomoże odstresować się po wytężonym dniu pracy i rozwinąć Twoje zdolności kreatywne, a może chcesz znaleźć sposób na ciekawe i korzystne spędzanie czasu z Twoimi dziećmi? Obrazy do malowania po numerach bez ramy będą dla Ciebie odpowiednim wyborem!

Jakie rodzaje obrazów znajdziesz w naszej ofercie?

W naszym katalogu zebraliśmy ponad kilkaset obrazów do malowania po numerach bez ramy, pozwalających na samodzielne tworzenie pięknych dzieł w różnych gatunkach malarskich, takich jak:

 • martwa natura;

 • portret;

 • pejzaże morskie;

 • batalistyka;

 • pejzaż;

 • zwierzęta itp.

Ponadto obrazy po numerach mogą być wykonywane w różnych kierunkach, wśród których najpopularniejszymi są: realizm, abstrakcja, ekspresjonizm, pop-art i surrealizm.

Ze względu na poziom skomplikowania prac potrzebnych do wykonania obrazu, dzieli się je na kategorie od 1 do 5:

 • 1-2 — dla dzieci;

 • 3-4 — dla nastolatków i osób, które nigdy wcześniej nie malowały po numerach;

 • 5 — dla wszystkich zaawansowanych.

Co więcej, dążąc do maksymalnego wzbogacenia naszej oferty proponujemy obrazy do malowania po numerach bez ramy z wykorzystaniem farb dostarczanych w zestawie. Są także bardziej skomplikowane płótna, wymagające większej kreatywności i mieszania farb kilku kolorów.

Rozmiar płócien z naniesionymi na nie schematami do kolorowania także może się różnić. Najbardziej popularne są płótna bez ramy o wielkości 40x50 cm, występują także zestawy z obrazami o mniejszej wielkości: 30x40 cm oraz 20x30 cm. Gotowa praca może mieć orientację zarówno poziomą, jak i pionową.

Poza obrazami opracowaliśmy bogate kompendium wiedzy, które przyda się nie tylko tym, którzy udają się po raz pierwszy w przygodę z malowaniem po numerach, ale i tym, dla których ten rodzaj DIY stał się prawdziwym hobby.

Co otrzymasz w zestawie do malowania po numerach?

Kupując zestaw do malowania po numerach bez ramy, dostaniesz w nim wszystko, by zacząć pracować tuż po otwarciu paczki: nic nie musisz kupować dodatkowo lub poszukiwać instrukcji do malowania w jakimś innym miejscu. Każdy zestaw obejmuje:

 • Płótno z naniesionymi konturami przyszłego obrazu. Każdy z obszarów jest oznaczony pewną liczbą. Ta sama liczba widnieje na pudełku z farbą i oznacza kolor, którym trzeba zamalować konkretny obszar.

 • Farby. Są to produkty szybkoschnące, których paleta jest dobrana w sposób pozwalający na stworzenie pięknego, przyciągającego wzrok dzieła graficznego. Ilość kolorów w zestawie zależy od obrazu, ale najczęściej jest ich 28. Każdy z pojemniczków jest wypełniony wystarczającą ilością produktu, którego powinno być nadmiarowo do pracy nad obrazem.

 • Zestaw pędzelków o różnych rozmiarach do kolorowania większych i mniejszych obszarów.

 • Wzornik przedstawiający jak gotowy obraz będzie się prezentował po jego ukończeniu, umożliwiający weryfikację poprawności pracy nad obrazem.

Jakie są zalety obrazów do malowania po numerach bez ramy od Artnapi?

Artnapi oferuje swoim klientom jedną z najbogatszych kolekcji obrazów do rysowania po numerach na polskim rynku, dostarczając absolutnie niepowtarzalnych, dokładnych i pięknych zestawów. Dodatkowo każdy z naszych obrazów można zamówić online po dokładnym zapoznaniu się z charakterystykami płótna zawartymi w opisie, nie poświęcając dodatkowo czasu na poszukiwanie odpowiedniej opcji w sklepie stacjonarnym.

Nie odkładaj już dłużej swoich marzeń o twórczej realizacji! Wybierz jeden z zestawów do malowania po numerach bez ramy na Artnapi, a następnie złóż zamówienie online. Już w krótkim czasie otrzymasz wymarzony zestaw i kto wie — być może w tym momencie zyskasz nowe, piękne i ciekawe hobby? Jeśli masz jakiekolwiek wątpliwości, warto skontaktować się z Obsługą klienta, która pomoże wybrać z bogatej i zróżnicowanej oferty produkt, stworzony jakby specjalnie dla Ciebie!

Jak można wykorzystać gotowe obrazy do malowania po numerach bez ramy?

Gotowy obraz, wykonany według numerów, można zabezpieczyć poprzez umieszczenie dzieła pod szkłem lub pokrycie powierzchni lakierem. Następnie płótno warto przygotować do zawieszenia na ścianie — malowane po numerach samochody, jak i każdy inny temat pięknie prezentują się we wnętrzach zarówno mieszkalnych, jak i biurowych.

Obrazy do malowania po numerach, które dostarczamy bez ramy, można wykorzystywać na różne sposoby:

 • Zamocować na blejtramie i postawić na biurku;

 • Umieścić w ramie, co jest rozwiązaniem klasycznym, niezależnie od tego, czy wybierzesz ramę drewnianą lub plastikową. W zależności od koloru i sposobu wykonania ramy może ona prezentować się nowocześnie lub w stylu vintage;

 • Umieścić w passe-partout, czyli szerokiej ramie z białej lub kolorowej tektury. Takie rozwiązanie pozwala nadać obrazowi wyrazistości, przyciągnąć do niego uwagę, a także podkreślić wyjątkowość pokazanego na nim tematu.

Warto pamiętać też o tym, że wykonany obraz można podarować z okazji urodzin, Świąt Bożego Narodzenia lub na inną okazję: każdy ucieszy się z możliwości otrzymania tak pięknego, a jednocześnie ręcznie wykonanego dzieła, będącego efektem rzetelnej pracy obdarowującego.

5 powodów, aby wybrać nasze obrazy do malowania po numerach

Korzyść malowania po numerach została udowodniona naukowo! Taki rodzaj spędzania wolnego czasu pozytywnie oddziałuje na funkcjonowanie mózgu, zapewniając:

 • Całościowe odstresowanie. Podczas kolorowania możemy całkowicie zapomnieć o wszystkim, skupiając się bezpośrednio na procesie i ciesząc się wspaniałymi efektami własnej pracy. Żeby malowanie obrazu przyniosło pozytywny efekt, zaleca się pracować 45 minut dziennie lub więcej;

 • Polepszenie humoru. Wspaniałe, soczyste barwy, piękne relaksujące obrazy, takie jak malowane po numerach ptaki, a nawet sam proces twórczy pozwalają przestać martwić się i uśmiechnąć się, jeśli nie do życia, to do rezultatów własnej pracy;

 • Koncentrację uwagi. Wybranie właściwego koloru i pomalowanie nim odpowiedniego obszaru wymagają całkowitego skupienia się na wykonywanej pracy, a także precyzyjności i dokładności;

 • Rozwój zdolności umysłowych. Nałożenie farb na odpowiednie obszary, wykonywane sumiennie i krok po kroku, przyczynia się do tworzenia połączeń nerwowych w mózgu, które następnie sprzyjają lepszemu przyswajaniu przez osobę nowej wiedzy. Niektórzy myślą, że dotyczy to tylko dzieci, ale w rzeczywistości malowanie po numerach jest także bardzo przydatne dla dorosłych, a szczególnie osób w podeszłym wieku, które chcą zachować sprawne funkcjonowanie swojego mózgu.

Podniesienie samooceny. Pracując nad obrazem po numerach zaczynasz rozumieć, że w celu malowania wcale nie musisz być Salvadorem Dali lub Rembrandtem. Nawet nie posiadając talentu graficznego możesz poczuć się prawdziwym twórcą, kupując jeden z zestawów o najbardziej bliskiej Ci tematyce. Gotowy obraz można zawiesić w domu lub biurze, a nawet podarować bliskiej osobie lub przyjacielowi.

pixel