Malowanie po numerach – krajobrazy i pejzaże

( ilość produktów: 143 )

Nie ma lepszego sposobu na zrelaksowanie się po trudnym dniu w pracy niż plastyczne zajęcia. Wydaje Ci się, że nie masz umiejętności malarskich? Wypróbuj zestawy do malowania po numerach! Stały się niezwykle popularne, ponieważ są przeznaczone dla każdego. Wśród dostępnych w tej kategorii zestawów do malowania po numerach krajobrazów znajdziesz produkty przeznaczone zarówno dla osób początkujących, jak i doświadczonych lub mających malarski talent. Popularne zajęcie może być doskonałym sposobem na ćwiczenie precyzji dla osób, które nie mają jeszcze pomysłu na własny wzór obrazu. Sprawdzi się też dla osób, które szukają nowego sposobu na zredukowanie stresu i spędzenie wolnego dnia inaczej niż zwykle. W sklepie kreatywnym Artnapi przygotowaliśmy dla Ciebie duży wybór obrazów do malowania po numerach, a wśród nich piękne krajobrazy, na przykład górskie.

Jakie krajobrazy do malowania są najbardziej popularne?

Oferta krajobrazów do malowania po numerach jest bardzo obszerna, a więc każdy może wybrać zestaw jak najbardziej odpowiedni dla siebie. Dostępne na Artnapi płótna z krajobrazami można podzielić nawet na kilkanaście kategorii, jednak najpopularniejszych spośród nich jest 7:
Miejskie. Pejzaże w tej kategorii to przede wszystkim obrazy w impresjonistycznym stylu, mające naprawdę wyjątkowy klimat. Wykonanie obrazów z miejskimi pejzażami jest dość skomplikowane, ale efekt jest zawsze wspaniały.

 • Wiejskie. Wiejskie krajobrazy do malowania są tak samo popularne jak miejskie. Zwłaszcza wiejskie motywy pasterskie – obrazy ciche, opustoszałe, proste. Częściej są to letnie szkice, budząca się rano przyroda (mgła, rosa), nie ma na nich aktywnej kolorystyki, ale ta, która jest, jest bardzo delikatna, z lekką przezroczystością.
 • Śródziemnomorskie. Takie obrazy kojarzą się przede wszystkim ze świeżym powiewem włoskiej bryzy lub dusznym zapachem lawendy francuskiego popołudnia. Dodatkowo jest na nich sporo słońca, zauważalne są wyraziste barwy i wyłącznie pozytywny nastrój!
 • Wschodnie. Pejzaże japońskie i chińskie są dobrze rozpoznawalne, gdyż ich podstawowymi elementami są sakura w rozkwicie, oryginalna wschodnia architektura, starannie zaorane pola itp. Najczęściej na takich obrazach widać ciepłe klimaty, zima i jesień są na nich rzadkimi gośćmi.
 • Południowe. Włoskie, hiszpańskie, a nawet afrykańskie widoki – opcji jest naprawdę wiele. Najbardziej popularnymi są oczywiście pejzaże, na których widoczne jest morze. Tego typu obrazy składają się z dużej ilości kolorów, a więc będą pięknie się prezentować w pokojach, gdzie dociera zbyt mało światła słonecznego.
 • Górskie. Tego typu pejzaże są naprawdę wyjątkowe, gdyż zima i lato są na nich dość często pokazywane jednocześnie. Uczucie zimna tworzą szczyty pokryte śniegiem, a łąki z dywanem kwiatów u ich stóp odnoszą do przytulnego lata.

Jak wybrać obraz do malowania po numerach krajobrazu?

Zapoznaj się z dostępnymi w tej kategorii obrazami i wybierz wzór, który będzie najlepiej pasował do aranżacji Twojego domu lub ilustruje Twoje ulubione miejsce. Po zakończeniu malowania zawiesisz przecież dzieło na jednej ze ścian, dzięki czemu zyskasz jedyną w swoim rodzaju dekorację pomieszczenia. Oferujemy zestawy do malowania po numerach krajobrazów górskich – możesz zdecydować się między innymi na wypełnienie kolorami szkicu przedstawiającego górskie jezioro w słoneczny dzień. Wolisz zimowe krajobrazy? Ich także nie brakuje w naszym asortymencie! Zdecyduj się na malowanie po numerach krajobrazu górskiego norweskich fiordów. Lubisz podróżować? Wybierz spośród obrazów do malowania po numerach morza. Krajobrazy te są pełne nasyconych barw, a zawieszone na ścianie będą przypominać Ci o wakacyjnym czasie. Oferujemy zestawy do malowania po numerach krajobrazów, na których widnieją zwierzęta, na przykład lisy czy tygrysy.

Z czego składa się zestaw malowanie po numerach – krajobrazy?

Zestaw do malowania krajobrazów po numerach składa się z kilku kluczowych elementów. Pierwszym elementem jest płótno malarskie. To na nim znajduje się szkic obrazu, który jest podzielony na numery. Każdy numer odpowiada określonemu kolorowi farby, co ułatwia malowanie. W zestawie znajdują się również farby w kolorach potrzebnych do ukończenia obrazu. Farby te są specjalnie dobrane, aby uzyskać efekt wizualnie atrakcyjny. Do malowania po numerach krajobrazów potrzebujesz również pędzli, a zestaw zazwyczaj zawiera trzy pędzle o różnych końcówkach, co ułatwia malowanie zarówno większych, jak i drobnych pól na obrazie.

Kolejnym ważnym elementem krajobrazu do namalowania jest instrukcja, która dokładnie pokazuje, które pole na obrazie odpowiada jakiej liczbie i kolorowi farby. To bardzo przydatne, zwłaszcza dla początkujących. Dodatkowo, potrzebna jest szklanka z wodą do moczenia pędzli. Pamiętaj, aby pędzle były jedynie wilgotne, a nie mokre, podczas malowania.

Krajobrazy do namalowania są dostępne w różnych poziomach trudności, co pozwala dostosować je do swojego poziomu doświadczenia w malarstwie. Jeśli chodzi o wybór konkretnego obrazu, to dostępne są różnorodne opcje, takie jak krajobrazy miejskie do malowania po numerach, wiejskie, śródziemnomorskie, wschodnie, południowe, górskie, itp. Wybór zależy od Twoich preferencji i stylu dekoracji wnętrza.

Poziom trudności malowania pejzażów – jak dopasować do swojego doświadczenia?

Malowanie po numerach gór czy morza wymaga precyzji i cierpliwości. Przy zakupie zestawu zwróć uwagę na poziom trudności, którym został oznaczony. Odpowiednio dopasowany stopień zaawansowania to klucz do sukcesu. Dzięki nie za trudnemu dla Ciebie obrazowi nie zniechęcisz się, a wiele nauczysz. Jeśli dopiero zaczynasz, wybieraj spośród zestawów oznaczonych 1 lub 2 poziomem trudności. Mają one większe pola, dlatego ich malowanie przebiega sprawniej. Obrazy oznaczone 3 poziomem trudności sprawdzą się dla osób, które mają już jakieś doświadczenie, lub po prostu chcą zacząć przygodę od bardziej skomplikowanych zestawów. Jeśli wielokrotnie malowałeś po numerach, masz talent plastyczny, a dodatkowo nie brakuje Ci czasu i cierpliwości, szukaj wśród zestawów oznaczonych 4 lub 5 poziomem. Wyróżniają się mniejszymi polami, do których zamalowania potrzeba więcej precyzji.

Obrazy do malowania po numerach krajobrazów – dla kogo są przeznaczone?

Właściwie nie istnieją ograniczenia – malowanie po numerach jest przeznaczone zarówno dla dzieci, jak i dorosłych. Wystarczy dobrać odpowiedni wzór oraz poziom trudności. Malowanie po numerach morza czy gór sprawdzi się dla osób, które chcą popracować nad precyzją, ponieważ planują tworzenie własnych wzorów. Wypełnianie kolorami drobnych pól to dla nich świetny trening. Zajęcie jest też idealne dla tych, którzy szukają nowego sposobu na spędzenie wolnego czasu oraz zminimalizowanie stresu. Malowanie po numerach krajobrazu wiejskiego czy górskiego może być zabawą dla więcej niż jednej osoby, ponieważ w zestawie znajdują się aż trzy pędzle. Każda z osób może więc wypełniać kolorem inne pola, a dzięki temu dzieło powstanie znacznie szybciej. Dla dziecka malowanie po numerach jest sposobem na budowanie koordynacji ręka-oko. Stanowi również naukę korzystania z instrukcji oraz jest treningiem cierpliwości, dlatego warto wraz z nim tworzyć obrazy przedstawiające krajobrazy lub zwierzęta (sprawdź naszą kolekcję o obrazów zwierząt do malowania po numerach).

Jaki krajobrazy do malowania wybrać na prezent?

Jeśli chcesz kupić krajobrazy do malowania po numerach na prezent, przede wszystkim zastanów się, co lubi osoba, dla której przygotowujesz niespodziankę. Jeśli o jej gustach wiesz niewiele, pomyśl, czy jest to osoba wesoła, pełna życia i optymistycznie patrząca na świat. Jeśli tak - wybierz krajobraz według własnych upodobań, ale taki, który będzie składał się z wielu jasnych barw, słoneczny, pogodny i ciepły. Z kolei dla osoby melancholijnej bardziej odpowiednie będą obrazy ze scenami deszczowymi, mglistymi, stonowane, z przewagą szarych lub brązowych odcieni.

Bardzo często po tym, jak krajobrazy do malowania zostaną już wykonane, zapada decyzja o ich zawieszeniu na ścianie. Przypomnij sobie, w jakich kolorach jest wykonane wnętrze mieszkania osoby, dla której wybierasz na prezent zestaw do malowania po numerach i w oparciu o tę wiedzę wybierz odpowiednie płótno. Zwróć uwagę nie tylko na kolor, ale i rozmiar gotowego obrazu, a także jego styl, gdyż na przykład abstrakcje nie będą pasować do wnętrz w stylu prowansalskim, a klasyki – do pomieszczeń loftowych.

Najważniejsze - słuchaj swojego serca i dokładnie analizuj wszystkie dostępne opcje zestawów do malowania z krajobrazami.

Jakie obrazy pejzażów – malowanie po numerach – dostępne na Artnapi?

Artnapi to sklep kreatywny, który oferuje szeroki wybór obrazów do malowania po numerach pejzażów, w tym:

 • Zachód słońca na pustyni – jedna z propozycji, która przeniesie Cię w magiczny świat ciepłych barw i pięknych krajobrazów. Ten obraz emanuje spokojem i egzotycznym urokiem pustyni o zmieniających się odcieniach o zachodzie słońca;
 • Wodospad w jesiennych złoceniach – idealna opcja dla tych, którzy pragną poczuć magię jesieni i piękno naturalnego krajobrazu;
 • Romantyczna Wieża Eiffla przeniesie Cię do serca Paryża i pozwoli stworzyć własną wersję tego słynnego symbolu miasta miłości. To idealny obraz do malowania po numerach pejzażu dla tych, którzy marzą o romantycznej atmosferze Paryża;
 • Moc oceanu – pejzaż dla miłośników morskich przygód. Przywołuje on energię i piękno oceanu, a malowanie go po numerach może być nie tylko rozrywką, ale również sposobem na odczucie spokoju;
 • Stado czarnych koni – obraz dla miłośników zwierząt i natury. To dynamiczny pejzaż, który ukazuje potężną siłę i piękno dzikich koni na wolności;
 • Skaliste wybrzeże – propozycja dla tych, którzy pragną odkryć urok skalistych krajobrazów i morskich horyzontów.

Dzięki tym zestawom każdy może stać się twórczym artystą i cieszyć się procesem tworzenia własnych krajobrazów malowanych po numerach.

Co warto wiedzieć o malowaniu krajobrazów po cyfrach?

Malowanie po numerach jest możliwe dzięki specjalnie skomponowanym zestawom, których najważniejszym elementem jest płótno malarskie naciągnięte na blejtramie. To na nim widnieje szkic obrazu, który dzięki Twoim umiejętnościom nabierze koloru. Pola widoczne na płótnie są ponumerowane tak samo jak wieczka farb. Dzięki temu wiesz, w którym miejscu należy użyć konkretnego koloru. Pracę ułatwia Ci również instrukcja dołączona do zestawu. W komplecie z płótnem otrzymasz zestaw farb w kolorach potrzebnych do ukończenia obrazu. Do malowania obrazów po numerach potrzebujesz oczywiście pędzli. Nie masz ich w domu? Nic straconego! Je także znajdziesz w zestawie, który zawiera aż 3 sztuki. Mają one inne końcówki, dlatego ułatwią Ci zamalowywanie zarówno większych, jak i drobnych pól. Trzy pędzle pozwolą jednocześnie kilku osobom pracować nad jednym obrazem. Oprócz zestawu przygotuj sobie szklankę z wodą przeznaczoną do moczenia pędzli. Podczas malowania dbaj o to, żeby pędzle nie ociekały wodą, a były jedynie wilgotne. Przygotuj również wygodne stanowisko pracy – powinno być bardzo dobrze oświetlone, najlepiej światłem dziennym, które ułatwia zachowanie precyzji.

Chcesz namalować po cyfrach obraz własnego zdjęcia? Więcej szczegółów na naszej stronie.

Gdzie wybrać krajobraz do malowania po numerach – Allegro czy Artnapi?

Wybierając krajobraz do malowania po numerach dla siebie lub na prezent często chcemy zawrzeć w tym działaniu dwie pozornie nie łączące się cechy, a mianowicie – wysoką jakość i przystępną cenę. W wyprofilowanych sklepach znajdziesz sporo wspaniałych zestawów do malowania po numerach, ale ich cena może okazać się wygórowania. Natomiast na Allegro dość często obrazy do kolorowania po numerach są oferowane w przystępnych i nawet niskich cenach, jednak istnieje ryzyko kupienia niskiej jakości i nawet niebezpiecznej dla zdrowia “chińszczyzny”. Czy są w ogóle sposoby na oszczędzanie w tym przypadku?

Kupując zestaw na stronie Artnapi zdecydowanie będziesz mógł zaoszczędzić swoje środki, gdyż kupisz wysokiej jakości produkt i jednocześnie zapłacisz za niego naprawdę adekwatną cenę. Zrealizować zakup można nie tylko na stronie firmy, ale także na Allegro, gdzie również posiada własny sklep internetowy. Zatem zakup krajobrazu do malowania po numerach na Allegro wcale nie jest złym pomysłem, szczególnie jeśli liczysz na szybką dostawę i korzystasz z pakietu Allegro Smart.

pixel