Malowanie po numerach dla dzieci

( ilość produktów: 38 )

Malowanie po numerach cieszy się zainteresowaniem od kilku lat. Popularność artystycznego zajęcia stale rośnie i nic w tym dziwnego. Wypełnianie pustych pól kolorami to doskonały sposób na nudę, odprężenie się, a także ćwiczenie kreatywności i umiejętności manualnych. Z zestawów do malowania po numerach korzystają zarówno dorośli, jak i dzieci. W tej kategorii znajdziesz obrazy dla najmłodszych, a wśród nich mnóstwo podobizn zwierząt (przejdź na stronę malowanie po numerach – zwierzęta) oraz wiele baśniowych motywów. Oferujemy zestawy o różnym poziomie trudności, dlatego z łatwością dopasujesz zestaw do wieku i umiejętności pociechy. Malowanie po numerach dla dzieci okaże się świetną zabawą na deszczowy weekend, a ukończone dzieło może zawisnąć w pokoju malucha. Komplety z płótnem malarskim są świetną propozycją prezentu – spodobają się dzieciom w różnym wieku. Poznaj zestawy dostępne w Artnapi i wybierz dla pociechy obraz, który samodzielnie wypełni kolorami.

Czym są kolorowanki po numerach dla dzieci?

Obrazy do malowania po numerach dla dzieci to popularna forma zabawy i spędzania czasu wolnego dla pociech w różnym wieku. Do takiego zajęcia malucha można przyzwyczajać od momentu, gdy nauczy się trzymać w rękach ołówek lub pędzel. Istota jest bardzo prosta: należy pokolorować obraz według numerów lub kodów kolorów. Każdy obszar obrazka ma przypisany numer lub kod koloru, który odpowiada określonemu odcieniowi farby lub kredki. Dzieci malując kolorowanki po numerach ćwiczą swoją spostrzegawczość, koncentrację, koordynację ręka-oko oraz kreatywność.

Obrazy do samodzielnego malowania dla dzieci są dostępne w różnych poziomach trudności – od prostych dla najmłodszych dzieci, do bardziej skomplikowanych dla starszych dzieci. Motywy kolorowanek po numerach dla dzieci są również bardzo zróżnicowane, mogą obejmować: zwierzęta, postacie z bajek, krajobrazy, pojazdy i wiele innych. Jest to świetna forma zabawy i relaksu dla maluchów, a także sposób na rozwijanie ich umiejętności manualnych i artystycznych.

Obrazy do malowania po numerach dla dzieci – jaki wzór wybrać?

Kiedy wybierasz zestawy do malowania po numerkach dla dzieci, zwróć szczególną uwagę na wzór. Być może Twoja pociecha lubi wyjątkowo jedną z bajek? Możliwość namalowania ulubionej postaci z pewnością wywoła uśmiech na jej twarzy. Twojemu dziecku wiele przyjemności sprawia obserwowanie zwierząt? Sprawdź zestawy do malowania po cyferkach dla dzieci przedstawiające kota, psa, zebrę czy lwa. W asortymencie nie brakuje również bajkowych samochodów i domów, które spodobają się wielu maluszkom.

Kolorowanki po numerach dla dzieci – terapia i pomaganie dzieciom

Obrazy po numerach dla dzieci mogą mieć zastosowanie w terapii i wsparciu w rozwoju osobistym. Terapeuci i pedagodzy coraz częściej wykorzystują tę aktywność w pracy z dziećmi o różnych potrzebach, ponieważ oferuje wiele korzyści:

 • Rozwój umiejętności motorycznych. Dla niektórych dzieci, zwłaszcza tych z trudnościami w rozwoju motorycznym, kolorowanie po numerach może być cenną terapią;
 • Poprawa koncentracji. Dzieci z ADHD lub innymi trudnościami w koncentracji mogą czerpać korzyści z kolorowanek po numerach. Ta forma aktywności angażuje umysł, pomagając w budowaniu zdolności do skupienia uwagi na zadaniu;
 • Redukcja stresu. Jest to szczególnie ważne dla dzieci doświadczających trudnych emocji lub sytuacji życiowych. To umożliwia im wyrażanie siebie w bezpieczny i kreatywny sposób;
 • Wspomaganie terapii po urazach. Obraz do malowania po numerach dla dzieci może być skutecznym narzędziem w procesie rehabilitacji, pomagając w przywracaniu funkcji motorycznych;
 • Podnoszenie samooceny: Zakończenie kolorowanki po numerach daje uczucie satysfakcji i osiągnięcia, co może wpływać na wzrost samooceny dzieci, zwłaszcza tych, które mierzą się z wyzwaniami w innych dziedzinach;

Kolorowanki z numerkami dla dzieci to wszechstronne narzędzie, które nie tylko dostarcza radość i zabawę, ale także może przynosić realne korzyści terapeutyczne.

Poziom trudności obrazu do malowania po numerkach dla dzieci – jaki wybrać?

Wzór to nie wszystko, na co należy zwrócić uwagę przy wyborze obrazków dla dzieci do malowania po cyferkach. Przed zakupem zestawu koniecznie sprawdź poziom trudności. Zbyt skomplikowany obraz może skutecznie zniechęcić dziecko do malowania po numerach. Dla początkujących sprawdzą się zestawy oznaczone poziomem 1 lub 2 – mają większe pola, dlatego są mniej skomplikowane, a ich ukończenie zajmuje mniej czasu. W tej kategorii nie brakuje również trudniejszych obrazów, na przykład oznaczonych 3 poziomem trudności. Okażą się idealne dla dzieci, które próbowały już wcześniej malowania po numerach. Trudniejsze zestawy sprawdzą się też dla nastolatków. Możesz wybrać bardziej skomplikowane obrazy, jeśli planujesz uzupełniać pola kolorami razem z dzieckiem. Ty pomalujesz te, które wymagają precyzji, a pociecha zajmie się wypełnianiem większych pól.

Obraz do malowania po numerach – czy sprawdzi się tylko dla dzieci?

Kolorowanie po numerach dla dzieci sprawdzi się już dla kilkulatków, ale będzie też odpowiednie dla nastolatków. W tej kategorii wzory są tak zróżnicowane, że ich część przypadnie też do gustu dorosłym. Znajdziesz tutaj mnóstwo baśniowych wzorów, które są idealne dla dzieci, jednak nie zabrakło też propozycji dla starszych. Możesz wybrać barwne wizerunki zwierząt – dzięki temu masz pewność, że zestaw nie będzie zbyt skomplikowany, a to ważne jeśli jesteś osobą początkującą. Zbyt trudny obrazek na początku drogi z malowaniem po numerach to prosta droga, żeby zupełnie niepotrzebnie się zniechęcić. Kiedy zakończysz malowanie po numerach, możesz zawiesić gotowe dzieło w pokoju dziecka.

Dlaczego dzieci powinny malować po numerach?

Malowanie po numerach wzorów dla dzieci jest nie tylko świetną zabawą, lecz także nauką. To trening trzymania pędzla, precyzji, koncentracji, a to wszystko przyda się, kiedy początkujący malarze będą chcieli namalować na płótnie własny wzór. Malowanie po cyferkach dla dzieci to świetny sposób na rozwijanie koordynacji ruchowo-wzrokowej. Podczas wypełniania pustych pól kolorami maluch uczy się cierpliwości, a dodatkowo angażujące zajęcie pozwala mu się wyciszyć. Zestawy do malowania po numerach są świetnym sposobem na zorganizowanie dziecku zajęcia w pochmurne dni. Jeden obraz może być malowany nawet przez troje rodzeństwa – wspólne tworzenie dzieła będzie sposobem na naukę dzielenia się z innymi osobami pomysłami, a także przygotowaniem do pracy grupowej w szkole.

Także możesz znaleźć obrazy znanych osoby do malowanie po numerach w ofercie naszego sklepu.

Co znajdziesz w zestawie do malowania po numerach dla dzieci?

Zestawy zawierają wszystko, co jest potrzebne dzieciom do ukończenia obrazu. Najważniejszym elementem każdego zestawu jest płótno malarskie, które jest naciągnięte na drewnianym blejtramie. Wysokiej jakości płótno ma na sobie szkic obrazu – linie są dobrze widoczne, ale nie za ciemne, więc nie trzeba się obawiać, że po zakończeniu pracy pozostaną zauważalne mimo farby. Kontury tworzą różnej wielkości pola, które są ponumerowane. W zestawie znajdują się również farby akrylowe – na ich wieczkach także znajdują się liczby. Dzięki temu oraz instrukcji dołączonej do kompletu malowanie po numerach wzorów staje się dla dzieci łatwiejsze. Farb jest wyłącznie tyle, ile potrzeba do zakończenia dzieła, co zmniejsza ryzyko pomyłki. Zestaw zawiera też pędzle z różnymi końcówkami. Dzięki temu dziecku będzie łatwiej wypełnić duże pola, ale poradzi sobie też z tymi mniejszymi dzięki wąskiemu pędzlowi, który pozwoli zadbać o precyzję.

Czy kolorowanki z numerkami dla dzieci to dobry prezent?

Znalezienie dobrego prezentu dla dziecka to nie lada wyzwanie. Dlatego, jeśli poszukujesz czegoś wyjątkowego, co naprawdę zachwyci i wywoła uśmiech na twarzy solenizanta, warto zastanowić się nad tym, co lubi robić, jak spędza czas wolny, a także czy ma hobby. Nasze doświadczenie wykazuje, że obraz do malowania po numerach dla dzieci może być bardzo dobrym, wręcz nawet uniwersalnym prezentem, gdyż każde dziecko, niezależnie od wieku, ma w sobie ogrom kreatywnej energii, dla której na co dzień poszukuje ujścia.

Wybierając kolorowanki z numerkami dla dzieci obowiązkowo uwzględniaj wiek dziecka – zabawni bohaterowie kreskówek spodobają się maluchom w wieku 5-9 lat, natomiast starsze dzieci bardziej zainteresują się obrazami z postaciami superbohaterów. Także wiele dzieci niezależnie od wieku uwielbia rysować zwierzęta – takie obrazy po numerach dla dzieci są szeroko reprezentowane w ofercie Artnapi, co więcej wśród dostępnych opcji można wybrać zarówno obrazy bardzo naturalistyczne, jak i barwne płótna w nowoczesnych stylach.

Co dzieci muszą przygotować do malowania po numerach?

Do malowania obrazów potrzebny jest kubek z wodą, która służy do zwilżania pędzla. Warto wytłumaczyć dziecku, że akcesorium nie powinno być zbyt mokre, a jedynie wilgotne. Możesz przygotować kawałek papierowego ręcznika, w którym dziecko odciśnie nadmiar wody. Ręcznik okaże się też przydatny podczas wymiany farb – warto przed każdą zmianą koloru dokładnie wyczyścić pędzelek. Dzięki temu kolory nie będą się mieszały w opakowaniach, a to pozwoli w estetyczny sposób ukończyć obraz. Podczas malowania warto dbać o to, żeby farby były zakryte wieczkiem – dzięki temu nie będą wysychały. Przygotuj dziecku wygodne stanowisko – zadbaj nie tylko o komfortowe krzesło i odpowiedniej wysokości biurko, lecz także właściwe oświetlenie. Najlepsze jest dzienne światło, które ułatwia zachowanie precyzji. Po zakończeniu malowania po numerach w pokoju dziecka pojawi się ozdoba samodzielnie wykonana przez pociechę. Możesz ustawić ją wraz z dzieckiem na dowolnej półce lub przymocować do ściany.

Malowanie po numerkach dla dzieci – od jakiego wieku można zaczynać?

Malowanie po numerkach dla dzieci to forma rozrywki, która rozwija zdolności manualne i kreatywność. Jednak wiek dziecka może wpływać na to, jak efektywnie będą czerpać radość z tej aktywności. Pytanie brzmi, od jakiego wieku można zacząć rysować kolorowanki po numerach dla dzieci?

Odpowiedź jest zaskakująco prosta – można zaczynać już od trzeciego roku życia. Dzieci w wieku przedszkolnym z reguły posiadają wystarczająco rozwinięte umiejętności manualne, aby radzić sobie z malowaniem po numerkach. To doskonała okazja do rozwijania precyzji ruchów ręki i koncentracji, więc śmiało można kupować obraz do samodzielnego malowania dla dzieci.

Malowanie po numerach dla dzieci 6 lat może stać się bardziej zaawansowaną formą rozrywki. W tym wieku dzieci zazwyczaj mają już lepszą kontrolę nad rękoma, co pozwala im dokładniej malować i skupić się na bardziej szczegółowych pracach. To również okres, kiedy dzieci często zaczynają wykazywać większe zainteresowanie tematami i motywami, które pojawiają się na obrazach do malowania po numerach dla dzieci.

Warto obserwować swoje dziecko i dostosować aktywność do jego umiejętności i zainteresowań. Malowanie po numerkach różnorodnych wzorów dla dzieci to nie tylko forma rozrywki, ale także cenna okazja do nauki i rozwoju.

Jakie obrazy do malowania po numerach dla dzieci oferuje sklep Artnapi?

Na stronach sklepu Artnapi znajdziesz zarówno zestawy do malowania po numerach, dedykowane bezpośrednio dzieciom, jak i płótna o tematyce, która wywoła zainteresowanie u wielbicieli malowania farbami akrylowymi w każdym wieku. Szczególną uwagę zachęcamy zwrócić na zestawy do malowania po numerkach dla dzieci o następującej tematyce:

 • Zwierzęta. Obrazy przedstawiające słodkie kotki, pieski, niedźwiedzie, lwy i wiele innych zwierząt prezentują uniwersalną tematykę i są odpowiednie dla dzieci w każdym wieku.
 • KrajobrazyMalowanie krajobrazów jest świetnym sposobem na rozwijanie wyobraźni i umiejętności artystycznych u dzieci i dorosłych. Artnapi oferuje wiele obrazów przedstawiających piękne górskie widoki, morza, jeziora i wiele innych. Takie płótna warto kupować dzieciom w wieku od 10 lat.
 • Postacie z bajek. Myszka Miki, Kaczor Donald lub Elsa – którą postać Twoje dziecko lubi najbardziej? Zastanów się nad tym pytaniem, a następnie poszukaj kolorowanki po numerach dla dzieci o odpowiedniej tematyce.
 • Kwiaty. Płótna, przedstawiające piękne kwiaty, takie jak: róże, lilie, tulipany i wiele innych, szczególnie spodobają się romantycznie usposobionym dziewczynkom.
 • Fantastyczne stwory. Dla pociech, które lubią fantastykę Artnapi oferuje wiele obrazów przedstawiających smoki, jednorożce, elfy i wiele innych fantastycznych stworzeń.

W rzeczywistości, oferta tematów zestawów do malowania po numerach dla dzieci jest o wiele bardziej szeroka, a więc zachęcamy do skorzystania z wygodnej wyszukiwarki na stronie Artnapi, żeby dobrać obraz odpowiedni nie tylko do zainteresowań dziecka, ale i jego umiejętności kolorowania obrazków po numerach.

Dlaczego obraz do samodzielnego malowania dla dzieci warto kupić na Artnapi?

Artnapi – to jeden z najbardziej popularnych polskich sklepów DIY, oferujących klientom z całej Polski wysokiej jakości zestawy do malowania po numerach. Ważne miejsce w ofercie sklepu zajmują wzory do malowania po numerach dla dzieci. Z oferty sklepu warto skorzystać przynajmniej z kilku powodów:

 • Wysoka jakość produktów. Artnapi oferuje wyłącznie dobrej jakości zestawy ze szczegółowo opracowanymi płótnami, bezpiecznymi i wyrazistymi farbami akrylowymi, a także dokładnymi instrukcjami wykonania każdego obrazu.
 • Różnorodność motywów. Na portalu znajdziesz obrazy o różnej tematyce. Umożliwi to wybranie zestawu odpowiedniego nie tylko pod względem wieku dziecka, ale i jego zainteresowań. Wygodny system filtrów ułatwi znalezienie właściwego zestawu.
 • Wciągająca rozrywka “zrób to sam”. Artnapi sprzedaje wyłącznie takie produkty, nad którymi można pracować samodzielnie, w przypadku dzieci – bez kontroli dorosłych. Takie zajęcia – to nie tylko sposób na nudę. Malowanie po numerach dla dzieci 6 lat pomaga rozwijać kreatywność i umiejętności manualne dzieci, uczy małych malarzy koncentracji, precyzji i cierpliwości.
 • Łatwość złożenia zamówienia. Każdy klient może samodzielnie wyszukać płótno, które go interesuje, na stronie Artnapi lub w naszym sklepie na Allegro. Następnie w kilka kliknięć można złożyć zamówienie, wybierając najbardziej odpowiedni sposób płatności i dostawy, realizowanej w ciągu kilku dni od momentu złożenia zamówienia.
 • Przystępna cena. Spośród wielu innych sklepów internetowych, oferujących produkty DIY, w tym zestawy do malowania po numerach, Artnapi wyróżnia przede wszystkim przystępna cena. Dodatkowo można zaoszczędzić korzystając ze zniżek przysługujących stałym klientom.

Indywidualne konsultacje. Jeśli nie możesz samodzielnie wybrać właściwego produktu na stronie Artnapi, poproś o pomoc managerów, którzy dobiorą płótno odpowiednie do okazji, wieku dziecka i jego zainteresowań.

Maluj po numerach martwą naturę. Zebraliśmy dużą kolekcję obrazów.

pixel