Malowanie po numerach dla dzieci

( ilość produktów: 82 )

Malowanie po numerach cieszy się zainteresowaniem od kilku lat. Popularność artystycznego zajęcia stale rośnie i nic w tym dziwnego. Wypełnianie pustych pól kolorami to doskonały sposób na nudę, odprężenie się, a także ćwiczenie kreatywności i umiejętności manualnych. Z zestawów do malowania po numerach korzystają zarówno dorośli, jak i dzieci. W tej kategorii znajdziesz obrazy dla najmłodszych, a wśród nich mnóstwo podobizn zwierząt (przejdź na stronę malowanie po numerach – zwierzęta) oraz wiele baśniowych motywów. Oferujemy zestawy o różnym poziomie trudności, dlatego z łatwością dopasujesz zestaw do wieku i umiejętności pociechy. Malowanie po numerach dla dzieci okaże się świetną zabawą na deszczowy weekend, a ukończone dzieło może zawisnąć w pokoju malucha. Komplety z płótnem malarskim są świetną propozycją prezentu – spodobają się dzieciom w różnym wieku. Poznaj zestawy dostępne w Artnapi i wybierz dla pociechy obraz, który samodzielnie wypełni kolorami.

Obrazy do malowania po numerach dla dzieci – jaki wzór wybrać?

Kiedy wybierasz zestawy do malowania po numerkach dla dzieci, zwróć szczególną uwagę na wzór. Być może Twoja pociecha lubi wyjątkowo jedną z bajek? Możliwość namalowania ulubionej postaci z pewnością wywoła uśmiech na jej twarzy. Twojemu dziecku wiele przyjemności sprawia obserwowanie zwierząt? Sprawdź zestawy do malowania po cyferkach dla dzieci przedstawiające kota, psa, zebrę czy lwa. W asortymencie nie brakuje również bajkowych samochodów i domów, które spodobają się wielu maluszkom.

Poziom trudności obrazu do malowania po numerkach dla dzieci – jaki wybrać?

Wzór to nie wszystko, na co należy zwrócić uwagę przy wyborze obrazków dla dzieci do malowania po cyferkach. Przed zakupem zestawu koniecznie sprawdź poziom trudności. Zbyt skomplikowany obraz może skutecznie zniechęcić dziecko do malowania po numerach. Dla początkujących sprawdzą się zestawy oznaczone poziomem 1 lub 2 – mają większe pola, dlatego są mniej skomplikowane, a ich ukończenie zajmuje mniej czasu. W tej kategorii nie brakuje również trudniejszych obrazów, na przykład oznaczonych 3 poziomem trudności. Okażą się idealne dla dzieci, które próbowały już wcześniej malowania po numerach. Trudniejsze zestawy sprawdzą się też dla nastolatków. Możesz wybrać bardziej skomplikowane obrazy, jeśli planujesz uzupełniać pola kolorami razem z dzieckiem. Ty pomalujesz te, które wymagają precyzji, a pociecha zajmie się wypełnianiem większych pól.

Obraz do malowania po numerach – czy sprawdzi się tylko dla dzieci?

Kolorowanie po numerach dla dzieci sprawdzi się już dla kilkulatków, ale będzie też odpowiednie dla nastolatków. W tej kategorii wzory są tak zróżnicowane, że ich część przypadnie też do gustu dorosłym. Znajdziesz tutaj mnóstwo baśniowych wzorów, które są idealne dla dzieci, jednak nie zabrakło też propozycji dla starszych. Możesz wybrać barwne wizerunki zwierząt – dzięki temu masz pewność, że zestaw nie będzie zbyt skomplikowany, a to ważne jeśli jesteś osobą początkującą. Zbyt trudny obrazek na początku drogi z malowaniem po numerach to prosta droga, żeby zupełnie niepotrzebnie się zniechęcić. Kiedy zakończysz malowanie po numerach, możesz zawiesić gotowe dzieło w pokoju dziecka.

Dlaczego dzieci powinny malować po numerach?

Malowanie po numerach wzorów dla dzieci jest nie tylko świetną zabawą, lecz także nauką. To trening trzymania pędzla, precyzji, koncentracji, a to wszystko przyda się, kiedy początkujący malarze będą chcieli namalować na płótnie własny wzór. Malowanie po cyferkach dla dzieci to świetny sposób na rozwijanie koordynacji ruchowo-wzrokowej. Podczas wypełniania pustych pól kolorami maluch uczy się cierpliwości, a dodatkowo angażujące zajęcie pozwala mu się wyciszyć. Zestawy do malowania po numerach są świetnym sposobem na zorganizowanie dziecku zajęcia w pochmurne dni. Jeden obraz może być malowany nawet przez troje rodzeństwa – wspólne tworzenie dzieła będzie sposobem na naukę dzielenia się z innymi osobami pomysłami, a także przygotowaniem do pracy grupowej w szkole.

Także możesz znaleźć obrazy znanych osoby do malowanie po numerach w ofercie naszego sklepu.

Co znajdziesz w zestawie do malowania po numerach dla dzieci?

Zestawy zawierają wszystko, co jest potrzebne dzieciom do ukończenia obrazu. Najważniejszym elementem każdego zestawu jest płótno malarskie, które jest naciągnięte na drewnianym blejtramie. Wysokiej jakości płótno ma na sobie szkic obrazu – linie są dobrze widoczne, ale nie za ciemne, więc nie trzeba się obawiać, że po zakończeniu pracy pozostaną zauważalne mimo farby. Kontury tworzą różnej wielkości pola, które są ponumerowane. W zestawie znajdują się również farby akrylowe – na ich wieczkach także znajdują się liczby. Dzięki temu oraz instrukcji dołączonej do kompletu malowanie po numerach wzorów staje się dla dzieci łatwiejsze. Farb jest wyłącznie tyle, ile potrzeba do zakończenia dzieła, co zmniejsza ryzyko pomyłki. Zestaw zawiera też pędzle z różnymi końcówkami. Dzięki temu dziecku będzie łatwiej wypełnić duże pola, ale poradzi sobie też z tymi mniejszymi dzięki wąskiemu pędzlowi, który pozwoli zadbać o precyzję.

Co dzieci muszą przygotować do malowania po numerach?

Do malowania obrazów potrzebny jest kubek z wodą, która służy do zwilżania pędzla. Warto wytłumaczyć dziecku, że akcesorium nie powinno być zbyt mokre, a jedynie wilgotne. Możesz przygotować kawałek papierowego ręcznika, w którym dziecko odciśnie nadmiar wody. Ręcznik okaże się też przydatny podczas wymiany farb – warto przed każdą zmianą koloru dokładnie wyczyścić pędzelek. Dzięki temu kolory nie będą się mieszały w opakowaniach, a to pozwoli w estetyczny sposób ukończyć obraz. Podczas malowania warto dbać o to, żeby farby były zakryte wieczkiem – dzięki temu nie będą wysychały. Przygotuj dziecku wygodne stanowisko – zadbaj nie tylko o komfortowe krzesło i odpowiedniej wysokości biurko, lecz także właściwe oświetlenie. Najlepsze jest dzienne światło, które ułatwia zachowanie precyzji. Po zakończeniu malowania po numerach w pokoju dziecka pojawi się ozdoba samodzielnie wykonana przez pociechę. Możesz ustawić ją wraz z dzieckiem na dowolnej półce lub przymocować do ściany.

Maluj po numerach martwą naturę. Zebraliśmy dużą kolekcję obrazów.

pixel