Malowanie po numerach – scena rodzajowa

( ilość produktów: 2 )

Zapraszamy do zapoznania się z bogatą ofertą obrazów do malowania po numerach. W tej kategorii znajdziesz mnóstwo scen rodzajowych. Obrazy przedstawiają postacie w różnych miejscach i sytuacjach. Możesz wybierać spośród ilustracji par spacerujących po parku, osób grających na instrumentach czy podziwiających odwiedzane miejsca, ale też wielu innych scen, które dzięki Tobie staną się dekoracją domu. Obrazy przeznaczone do samodzielnego wypełnienia kolorem są dobrym sposobem na ciekawe ozdobienie wnętrz, ale też na odkrycie w sobie nowego talentu, pobudzenie kreatywności i po prostu – miłe spędzenie czasu. Tym bardziej, że możesz namalować obraz z własnego zdjęcia.

Różnorodność dostępnych w tej kategorii obrazów do malowania po numerach scen rodzajowych sprawia, że z łatwością dobierzesz produkt pasujący kolorystycznie do aranżacji domu. Dostępne są obrazy o różnym stopniu trudności, więc bez trudu znajdziesz produkt dopasowany do Twojego poziomu zaawansowania. Sprawdź, jakie zestawy dla Ciebie przygotowaliśmy.

Czym jest scena rodzajowa?

W tej sekcji znajdziesz zestawy do malowania scen rodzajowych. Co to za sceny? Malarstwo rodzajowe jest odrębnym gatunkiem, który polega na przedstawianiu życia codziennego, na przykład pracy, ale też odpoczynku i zabawy. Scena rodzajowa przedstawia zazwyczaj osoby anonimowe, w pewien sposób przyłapane podczas codziennych zajęć. Malarstwo rodzajowe było znane już w starożytności. Dzięki zestawom do malowania po numerach scen rodzajowych Ty także możesz spróbować tego gatunku sztuki malarskiej.

Sprawdź religijne motywy malowania po numerach.

Dla kogo będzie ciekawe malarstwo rodzajowe po numerach?

Nie warto zapominać i o tym, że malarstwo obrazów rodzajowych służy jako forma komentarza społecznego, a więc często bywa też źródłem głębszych, bardziej znaczących dyskusji na temat dzieła sztuki. Kogo zatem mogą zainteresować zestawy do malowania po numerach scen rodzajowych?

Po pierwsze, sprawdzi się dla osób poszukujących relaksujących hobby – proces malowania po numerach jest formą medytacji, co pomaga wyciszyć umysł i odprężyć ciało. Hobbyści i miłośnicy sztuki również mogą czerpać przyjemność z malowania po numerach scen rodzajowych. To nie tylko sposób na stworzenie własnego dzieła sztuki, którym następnie można udekorować swoje mieszkanie lub biuro, ale również metoda nauczenia się kompozycji i poprawnego dobrania kolorów. Ponadto ta forma malarstwa jest przystępna dla wszystkich, niezależnie od poziomu umiejętności artystycznych.

Rodzice i nauczyciele mogą wykorzystać malowanie po numerach jako edukacyjne narzędzie dla dzieci, zapewnianie ćwiczeń koordynacji oko-ręka, rozwijanie zdolności motorycznych oraz uczenie kolorów i kształtów w sposób ciekawy, niebanalny i praktyczny. Kolorowanie scen rodzajowych po numerach jest przydatne także dla osób starszych, którym pomaga w utrzymaniu dobrej kondycji zdrowia psychicznego oraz poprawia pamięć i koncentrację. Co więcej, sceny rodzajowe po numerach to prawdziwa gratka dla wszystkich miłośników zestawów DIY.

Jaki jest poziom trudności malarstwa rodzajowego?

Nawet dla doświadczonego artysty malowanie po numerach scen rodzajowych może stać się wyzwaniem, gdyż takie obrazy wymagają precyzyjnej obserwacji i reprezentacji codziennych sytuacji i ludzkich interakcji. Artyści, którzy wybierają ten gatunek malarski, muszą być zdolni do uchwycenia subtelności ekspresji twarzy, postaw ciała, a nawet gestów, które są kluczowe do przekazania emocji i intencji postaci. To wymaga nie tylko umiejętności rysunkowych, ale także zrozumienia psychologii człowieka.

Malarstwo rodzajowe obrazów niejednokrotnie wymaga od artysty przedstawienia konkretnych środowisk, które mogą być skomplikowane do namalowania. Takie detale, jak oświetlenie, perspektywa lub odwzorowanie różnych materiałów (drewna, tkaniny, metalu) są trudne do przedstawienia na płótnie i wymagają systematycznego treningu. Trudne jest przedstawienie na obrazie dynamiki i ruchu jako ważnego elementu narracji, gdyż zawsze warto pamiętać o tym, że cechą malarstwa rodzajowego jest występowanie na płótnie historii, której ważnymi częściami są przesłania i emocje skierowane do odbiorców.

Oczywiście, malowanie po numerach scen rodzajowych nie jest tak skomplikowane jak tworzenie płótna artystycznego od zera, ale będziesz potrzebować na wykonanie takiego obrazu więcej czasu, gdyż występuje na nim więcej barw i szczegółów. Pejzaże łączą się z postaciami ludzi, zwierząt i licznymi drobnymi elementami. Poziom skomplikowania takich zestawów DIY do malowania po numerach waha się na od 3 do 4.

Malowanie po numerach – jaką scenę rodzajową wybrać?

W tej kategorii znajdziesz obrazy przedstawiające anonimowe osoby, na przykład baletnice podczas tańca. Nie brakuje też osób oddających się innym pasjom – jeżdżących na rowerach czy grających na instrumentach, a także podróżujących. Z pewnością wiele razy wpadło Ci w oko zdjęcie, na którym widać trzymaną za rękę, odwróconą plecami kobietę, która podziwia piękne miejsce. Taką scenę możesz wybrać i samodzielnie wypełnić ją kolorami. Zwróć uwagę na barwy, którymi wyróżnia się obraz – powinny przecież pasować do wnętrza, w którym powiesisz własną pracę. Możesz zdecydować się na ilustrację przedstawiającą Twoje hobby.

Co warto wiedzieć o malowaniu po numerach scen rodzajowych?

Malowanie po numerach obrazów stało się wyjątkowo popularne i nic w tym dziwnego. To zajęcie, które pobudza kreatywność, pozwala się odprężyć, a dodatkowo odkryć w sobie nowe umiejętności. Żeby malować po numerach, potrzebujesz specjalnego zestawu. W dostępnych w tej kategorii kompletach znajdziesz płótno malarskie na blejtramie. Na płótnie znajduje się szkic składający się z pól oznaczonych liczbami – to dzięki nim będziesz wiedzieć, jakiego koloru użyć. W zestawie do malowania obrazów po numerach znajdziesz również farby akrylowe w odcieniach potrzebnych do ukończenia pracy. Komplet zawiera też trzy pędzle – każdy z nich ma inną końcówkę, dlatego malowanie zarówno większych, jak i mniejszych pól przebiega sprawnie. Wybierz więc obraz o poziomie trudności dopasowanym do swojego doświadczenia i rozpocznij przygodę z malowaniem po numerach.

Jakie obrazy scen rodzajowych są dostępne na Artnapi?

Sceny rodzajowe mają ogromną moc narracyjną w sztuce. Przez przedstawianie konkretnych scen i sytuacji, obrazy malarstwa rodzajowego opowiadają historie, które pochłaniają widza, wywołując u niego różnorodne emocje. Sekret sukcesu takich płócien tkwi w tym, że przedstawiają codzienne sytuacje, które są łatwo rozpoznawalne i z którymi wiele osób może się utożsamiać. Jednocześnie malarstwo rodzajowe jest bardzo estetyczne i szczegółowe, a precyzyjność i dbałość o szczegóły są naprawdę fascynujące dla odbiorców.

Sklep internetowy Artnapi oferuje bogatą i zróżnicowaną ofertę zestawów DIY do malowania po numerach scen rodzajowych. Wszystkie dostępne płótna można podzielić na kilka kategorii:

  • Klasyczne obrazy-reprodukcje, na przykład dzieła słynnego impresjonisty Pierre-Auguste Renoira, takie jak Bal w Moulin de la Galette;
  • Niemal fotograficzne odbitki scen rodzajowych z uliczek dużych miast, do takich należy na przykład płótno Times Square New York;
  • Nowoczesne sceny rodzajowe, takie jak Dzień i noc;
  • Polskie malarstwo rodzajowe – ciepłe, rodzime, pełne duszy, jak na przykład Anioły lub Dziewczynka ze szczeniakiem. Te dwa płótna będą świetnym wyborem nie tylko dla osób dorosłych, ale także dla dzieci.

Także sceny rodzajowe do malowania po numerach, które kupisz na Artnapi, różnią się poziomem skomplikowania, rozmiarem, a niektóre z nich też występowaniem blejtramu.

Dlaczego obrazy po numerach scen rodzajowych warto kupować na artnapi.pl?

Artnapi.pl znajduje się na liście najlepszych sklepów internetowych z towarami DIY, jeśli chodzi o zakup zestawów do malowania po numerach scen rodzajowych. W ofercie nie brakuje także płócien przedstawiających sceny rodzajowe, których podstawowymi atutami są:

  • Wysoka jakość wykonania, zarówno jeśli chodzi o materiał płótna i jakość krycia oraz wyrazistość kolorów farb, jak i precyzyjne naniesienie granic obszarów do kolorowania;
  • Szeroki wybór obrazów dedykowanych osobom w różnym wieku i z różnym doświadczeniem malowania obrazów po numerach. Zdecydowanie znajdziesz tu coś odpowiedniego dla swoich upodobań, niezależnie od tego, jakie masz preferencje;
  • Występowanie zestawów DIY dla początkujących malarzy w różnym wieku. Mimo to, że mają większe obszary dla kolorowania i mniej barw, w efekcie pozwalają uzyskiwać piękne obrazy, które mogą służyć jako ozdoba miejsca pracy, sypialni lub salonu;
  • Doskonała obsługa klienta. Programiści i managerowie Artnapi stworzyli nowoczesną stronę z bogatym wyborem filtrów, pozwalających wyszukać dokładnie taki zestaw, który Cię interesuje. Co więcej, w razie potrzeby lub utrudnień zawsze możesz skontaktować się z obsługą sklepu, która pomoże dokonać wyboru, płatności lub złożyć zamówienie;
  • Stali klienci sklepu internetowego otrzymują dodatkowe zniżki na kolejne zakupy;
  • Artnapi oferuje także wygodne opcje dostawy, co sprawia, że proces zakupu jest łatwy i bezproblemowy.

Zachęcamy także sprawdzić obrazy malowane po numerach na temat kwiatów.

pixel