Malowanie po numerach – religijne obrazy

( ilość produktów: 18 )

Malowanie po numerkach odpręża, pozwala się wyciszyć, redukuje stres, a dodatkowo umożliwia ćwiczenie kreatywności i precyzji. To zajęcie, które cieszy się z tych powodów ogromną popularnością od kilku lat. Zainteresowanie malowaniem po numerkach nie słabnie. Ty również chcesz spróbować? W tej kategorii znajdziesz zestawy do malowania po numerach religijnych motywów. Maryja, Budda, anioł – wzorów jest mnóstwo, dlatego z łatwością dobierzesz coś dla siebie. Wypełnianie pustych pól kolorami sprawdzi się zarówno dla osób początkujących, jak i utalentowanych plastycznie. Nie jest więc ważne, jaki jest Twój poziom zaawansowania. Bez trudu znajdziesz zestaw do malowania po numerach obrazów religijnych i rozpoczniesz przygodę z tym artystycznym zajęciem, które cieszy się sympatią wielu osób.

Jaki zestaw do malowania po numerach religijnego motywu wybrać?

Zwróć uwagę na wzór – powinien Ci się po prostu podobać. Być może po zakończeniu pracy zawiesisz obraz na ścianie, żeby zyskać jedyną w swoim rodzaju dekorację. Zestawy do malowania po numerkach są oryginalnym pomysłem na prezent – religijne motywy sprawiają, że to świetny pomysł na upominek z okazji komunii. Możesz wręczyć dziecku pomalowany już obraz, który będzie dla niego ważną pamiątką, lub wręcz przeciwnie – podarować kilkulatkowi zestaw, który uzupełni kolorami samodzielnie. Pamiętaj jedynie, żeby dopasować wzór do wieku dziecka (szukaj obrazy do malowania po numerach dla dzieci).

Malowanie po numerach obrazów religijnych – na co jeszcze zwrócić uwagę przy wyborze zestawu?

Wzór jest ważny, jednak jeśli planujesz wybrać zestaw dla dziecka lub jesteś osobą początkującą, koniecznie sprawdź poziom trudności, jakim został oznaczony zestaw. Jeśli rozpoczynasz przygodę z malowaniem po numerkach, szukaj wśród obrazów o 1, 2, ewentualnie 3 poziomie trudności. Mają one większe pola, których wypełnienie nie wymaga aż tak dużej precyzji oraz dużego nakładu czasu. W ten sposób możesz przygotować się do pracy nad trudniejszymi zestawami. Kiedy nabierzesz doświadczenia, wybieraj spośród zestawów do malowania po numerach Buddy lub innych motywów religijnych oznaczonych 4 i 5 poziomem trudności. Mają znacznie mniejsze pola, dlatego wymagają więcej precyzji, czasu i cierpliwości.

Malowanie po numerach obrazów religijnych – dla kogo jest przeznaczone?

Malowanie po numerach to świetne zajęcie dla osób w każdym wieku. Przypadnie do gustu dzieciom, które poprawią koordynację ruchowo-wzrokową, a także będą trenować cierpliwość. Dzięki wypełnianiu pustych pól kolorem dziecko ma też szansę wyciszyć się i po prostu spędzić miło czas. Malowanie po numerach religijnych oraz innych motywów jest też doskonałym zajęciem dla dorosłych, którzy potrzebują nowego sposobu na spędzenie wolnego dnia, a także chcą się odprężyć. To też zajęcie dla osób plastycznie utalentowanych, którym brakuje jednak pomysłów na własne dzieła. Wypełnianie pól kolorami nie tylko odpręża, lecz także pobudza kreatywność, więc warto wypróbować to zajęcie, chcąc w przyszłości samodzielnie tworzyć własne dzieła.

Co znajduje się w zestawie do malowania religijnych motywów po cyfrach?

Zestawy do malowania po numerach religijnej tematyki składają się z kilku elementów, które są niezbędne, żeby ukończyć własne dzieło. Ważnym elementem zestawu jest płótno malarskie – zostało ono naciągnięte na drewnianą ramę, dzięki czemu możesz po zakończeniu pracy zawiesić dzieło na ścianie lub postawić w wybranym miejscu. Na płótnie widnieje szkic obrazu – składa się on z konturów, które tworzą pola o różnych rozmiarach. Pola te są oznaczone liczbami, które znajdują się też na wieczkach farb. Dodatkowo w zestawie jest instrukcja, która redukuje ryzyko pomyłki i znacznie ułatwi Ci pracę nad obrazem. W zestawach znajdują się farby akrylowe cechujące się dobrym kryciem, dlatego nie musisz się obawiać, że po zakończeniu malowania kontury pozostaną widoczne. Do malowania niezbędne są też pędzle – one także znajdują się w zestawie. Do płótna dołączone są aż trzy sztuki, a każdy z akcesoriów malarskich jest inaczej zakończony. Dzięki temu poradzisz sobie z wypełnieniem pól o różnych rozmiarach – wąska końcówka ułatwi Ci malowanie drobnych pól, a szersza umożliwi sprawne pokrywanie kolorem tych większych.

Malowanie po numerach – mitologia, sprawdź naszą kolekcję obrazów.

Jak przygotować się do malowania religijnych obrazów po numerkach?

Do malowania po numerach Buddy, Jezusa lub innych motywów religijnych potrzebujesz oprócz zestawu szklanki z wodą. Zwilżysz w niej pędzle. Pamiętaj jednak, że nie mogą ociekać wodą, a jedynie powinny być wilgotne. Przyda Ci się papierowy ręcznik – to w niego odciśniesz nadmiar wody z pędzli. Ważne jest również miejsce pracy. Malowanie po numerkach wymaga komfortowego stanowiska, dlatego zadbaj o ergonomiczne krzesło oraz odpowiednio dopasowaną do siebie wysokość biurka. Pamiętaj również o właściwym oświetleniu. Jeśli masz taką możliwość, maluj przy świetle dziennym. Dzięki temu łatwiej będzie Ci z precyzją wypełniać pola. Kiedy skończysz pracę nad obrazem, poczekaj, aż Twoje dzieło wyschnie, a następnie zawieś je w widocznym miejscu i ciesz się jedynym w swoim rodzaju elementem dekoracyjnym.

pixel