Dlaczego malowanie po numerach z dziećmi to świetna aktywność?

2020-11-09
Dlaczego malowanie po numerach z dziećmi to świetna aktywność?

Malowanie, a szczególnie malowanie po numerach jest świetnym zajęciem dla osób w każdym wieku. Jednak może to być zajęcie szczególnie przyjemne i rozwijające dla dzieci! Pomyśl tylko: malowanie czegoś, co Ci się podoba, a jednocześnie możliwość stworzenia obrazu wspólnie ze swoimi dziećmi – czy to nie brzmi jak fantastyczna zabawa?

Jeśli Ty lub Twoje dzieci nie macie doświadczenia w malarstwie, nie obawiajcie się. W zestawach do malowania po numerach dla dzieci wszystkie linie są już gotowe i dokładne wyrysowane tak, aby poprowadzić Was krok po kroku, wskazując miejsca, gdzie powinny znaleźć się poszczególne kolory. Wszystkie zalecane kolory są również przeważnie podawane w instrukcji, więc nie ma potrzeby bycia „artystą”!

Malowanie dla dzieci może pomóc Ci przetrwać trudny czas

Czy wiesz, że zestawy do malowania po numerach istnieją już od lat 40-tych ubiegłego wieku? Mimo że istnieją od tak dawna, są proste, zabawne i dobre dla zdrowia! Mogą być dostosowane do indywidualnych potrzeb klienta i okazać się niezwykle ważne dla zdrowia psychicznego i fizycznego. To świetny sposób na rozładowanie stresu i unikanie trudnych sytuacji. Malowanie pomaga również wspierać korzystne procesy umysłowe i radzenie sobie z problemami emocjonalnymi lub relacyjnymi. Dodatkowo ma zdolność zbliżania ludzi i relaksowania – a wszystko to jednocześnie podczas zabawy.

Malowanie pomaga rozwiązywać problemy – co jest ważne dla dorastających dzieci

Dystansując się od myślenia o trudnej sytuacji, często to właśnie dopiero wtedy, „z oddali” jesteś w stanie ujrzeć rozwiązanie problemu, którego inaczej byś nie widział. Często martwimy się z powodu konkretnego problemu, a malowanie pomaga podejmować zdrowe decyzje, które są ważne dla przygotowania do życia. Malowanie pomaga odprężyć się fizjologicznie i skupić energię psychiczną na podejmowaniu właściwych kroków w celu znalezienia dobrego rozwiązania. Może się to wydawać dziwne, ale to naprawdę działa!

Malowanie obrazów dla dzieci

Malowanie dla dzieci może zmniejszyć stres Twojego dziecka

Często nie zauważamy, że nasze dzieci są zestresowane. Zapominamy, że przecież są one tak samo podatne na stres jak dorośli. Malowanie z Twoim dzieckiem (lub dziećmi) pozwala odciąć się od problemów i wspólnie dać się ponieść wyobraźni. Malowanie może łagodzić stres i relaksować. Efekt, jaki uzyskujesz, jest podobny do medytacji, ponieważ malowanie pozwala skupić się na sobie i zwrócić większą uwagę na to, co dzieje się wokół w danej chwili. Ta technika jednak, w przeciwieństwie do samotnej medytacji, pozwala wzmocnić relacje z bliskimi, jednocześnie zmniejszając stres. Sprawdź także jak rozwijać kreatywność u dziecka za pomocą malowania po numerach.

Zdarzają się błędy, przez które możecie wspólnie wzrastać

Jeśli jesteś taki jak my, czasami masz w swoim życiu gorszy dzień. Wówczas rozlewasz farbę lub przekraczasz linię pędzlem. To się dzieje i jest w porządku. Nawet jeśli Twoje dziecko wyjeżdża poza linię, wkraczając do „Twojej przestrzeni” (zarówno na papierze, jak i w życiu), nadal wszystko jest w porządku. Takie podejście jest zdrowe, ponieważ uczy Ciebie i Twoje dzieci, że błędy się zdarzają i to nic złego je popełniać. Chodzi tylko o nauczenie, jak na nie reagować w sposób życzliwy, nie atakując nikogo emocjonalnie. Jeśli zdarzy Ci się popełnić błąd, po prostu kontynuuj swoją pracę i wprowadź zmiany, aby poprawić to, co się stało. Rozpamiętywanie przeszłości nikomu jeszcze nie pomogło. Zatem warto skupić się na tym co tu i teraz. Może to być bardzo zdrowe podejście do życia, nie tylko dla Ciebie, ale także dla Twojego dziecka.

Malowanie po numerach

Czy jesteś gotowy, aby spróbować malować po numerach ze swoimi dziećmi?

Więc co powiesz? Chciałbyś spróbować malować po numerach ze swoimi dziećmi (jeśli jeszcze tego nie zrobiłeś)? To świetny sposób na budowanie relacji, redukowanie stresu, promowanie pozytywnych metod rozwiązywania problemów – nie wspominając o świetnej zabawie! Zestawy do malowania po numerach można kupić w dowolnym sklepie artystycznym. Albo jeszcze lepiej: możesz robić zakupy online i dostać swój zestaw prosto do domu.

Jakie czynności podczas malowania po numerach wykonujesz wspólnie ze swoimi dziećmi? Opowiedz nam w komentarzach poniżej!

Polecane

Kolorowy Kot
40x50 cmMalowanie po numerach na blejtramie
54,99 zł
Odlot - Latający Dom Na Kolorowych Balonikach
40x50 cmMalowanie po numerach na blejtramie
54,99 zł
Kolorowy Lew Proste
40x50 cmMalowanie po numerach na blejtramie
54,99 zł
Piesek Kolorowy Proste
40x50 cmMalowanie po numerach na blejtramie
54,99 zł
Kolorowy Koń Proste Dla Dzieci I Początkujących
40x50 cmMalowanie po numerach na blejtramie
54,99 zł
Kolorowy Dinozaur T-Rex Proste Dla Dzieci
40x50 cmMalowanie po numerach na blejtramie
54,99 zł
Morze i wiolonczela
40x50 cmMalowanie po numerach na blejtramie
54,99 zł
Kotek z piłką
40x50 cmMalowanie po numerach na blejtramie
45,00 zł
pixel