Rozwijanie kreatywności u dzieci

Malowanie po numerach rozwija kreatywność u dzieci: prawda czy fałsz?

Technika malowania po numerach pojawiła się już w 1950 roku, ale jej popularność zaczęła gwałtownie rosnąć dopiero w XXI wieku. Rozprzestrzenianie się koronawirusa dodatkowo przyczyniło się do popularyzacji tego typu twórczości, ponieważ uprawianie sztuk pięknych pomaga zwalczać lęki i stres. Dziś każdy może zamówić gotowe schematy malowania po numerach na dowolny temat — od morskich pejzaży po futrzane zwierzaki. Czy ten rodzaj twórczości przyczynia się do rozwoju kreatywności u dzieci? Tak, nie ma co do tego wątpliwości.

Chociaż dzieci są zwykle bardziej skłonne do rozwijania zdolności twórczych niż dorośli, nie oznacza to, że to hobby jest odpowiednie tylko dla nich. Malowanie po numerach to hobby dla osób w każdym wieku: dzieci i nastolatków, dorosłych i emerytów. Naukowcy udowodnili, że ćwiczenia rozwijające kreatywność u dzieci, w tym rysowanie, wpływają również na rozwój poznawczy i emocjonalny.

Wypoczynek, zachęcający do kreatywności u dzieci

Rozwijanie kreatywności i samodzielności u dzieci w wieku przedszkolnym można łatwo połączyć z zabawą. Rysowanie obrazów po numerach może poprawić postrzeganie przestrzenne i myślenie abstrakcyjne u dzieci, ponieważ muszą one podświadomie dzielić obraz na małe, podstawowe elementy.

Ponadto takie hobby artystyczne odpręża, pozwala wyeliminować rozproszenia i negatywne czynniki, w pełni skupić się na ważniejszych rzeczach, a nie na zmartwieniach. Dzieci będą mogły nauczyć się liczyć, lepiej rozróżniać kolory i odcienie, a także poznać różnorodność kształtów.

Malowanie po numerach rozwija zdolności motoryczne przedszkolaków i dodaje im pewności siebie. Dzieci zyskują artystyczną swobodę i uczą się zmieniać tony, używać różnych pędzli i dodawać cieniowanie do swoich obrazów:

  • Rozwijaj kreatywność swoich dzieci malowaniem po numerkach.
  • Rysowanie to nowoczesny i wyzwalający kreatywność wypoczynek.
  • Jak malowanie po numerach dla dzieci może pomóc w ich rozwoju.
  • Dlaczego malowanie po numerach z dziećmi to świetna aktywność.
  • W jaki sposób rozwijać kreatywność u dzieci w wieku szkolnym?
10 hobby na rozwijanie kreatywności u dziecka
Kreatywność to umiejętność wyłaniania nowych, oryginalnych pomysłów, wykraczanie poza utarte schematy i otwarcie się na nowe możliwości. Jest to ważna cecha życiowa, szczególnie istotna u najmłodszych dzieci i uczniów, mogąca dostarczyć nieoczekiwanych pozytywnych doświadczeń.
Czytaj więcej
Rozwijaj kreatywność swoich dzieci malowaniem po numerkach
Malowanie po numerkach to zajęcie niezwykle rozwijające, pobudzające wyobraźnię i kreatywność. Jest to zatem świetna forma spędzania wolnego czasu zarówno dla dorosłych, jak i dzieci. Specjaliści polecają malowanie po numerach niezależnie od tego, czy dziecko wiąże swoją przyszłość z malarstwem, czy też interesuje się dowolną inną dyscypliną naukową, czy sportową.
Czytaj więcej
Jak malowanie po numerach dla dzieci może pomóc w ich rozwoju?
Czy słyszałeś kiedykolwiek o tzw. „malowaniu po numerach”? Jeśli nie, to pozwól, że wyjaśnimy Ci, o co tak naprawdę w tym chodzi. Malowanie po numerach to – tak jak możesz się domyślać – prosta technika artystyczna służąca do tworzenia obrazów za pomocą wcześniej zaprojektowanego systemu numerów.
Czytaj więcej
Dlaczego malowanie po numerach z dziećmi to świetna aktywność?
Malowanie, a szczególnie malowanie po numerach jest świetnym zajęciem dla osób w każdym wieku. Jednak może to być zajęcie szczególnie przyjemne i rozwijające dla dzieci! Pomyśl tylko: malowanie czegoś, co Ci się podoba, a jednocześnie możliwość stworzenia obrazu wspólnie ze swoimi dziećmi – czy to nie brzmi jak fantastyczna zabawa?
Czytaj więcej
Zabawne obrazy-kolorowanki dla dziewcząt i chłopców
Właściwe wychowanie dziecka wymaga od rodziców poważnego zadumania. Nikt nie chce, aby jego dziecko dorastało z ograniczonym horyzontem i bez urzeczywistnionych kreatywnych skłonności. W tym sensie kolorowanie zdjęć dla dziewczynek i chłopców zasługuje w zasadzie na specjalną rozmowę.
Czytaj więcej
pixel