Obrazki-kolorowanki po numerach - często zadawane pytania

2020-11-01
Obrazki-kolorowanki po numerach - często zadawane pytania

Malowanie po numerach to wspaniałe hobby, kreatywność i medytacja w jednym. Malowanie stanowi jeden z głównych i przewodnich sposobów na poznawanie otaczającego nas świata, a jego znaczenie dla rozwoju osobowości twórczej jest bezcenne. Rozwija w nas myślenie, pamięć, koncentrację, percepcję wzrokową i spostrzegawczość. Ponadto łagodzi stres po długim dniu w pracy, pozwala uciec od codziennych zmartwień i zanurzyć się w świecie marzeń, wypełniając wieczory twórczymi nastrojami. Przyjaciele, zyskujcie jak najwięcej z procesu kolorowania, ponieważ trudno wyobrazić sobie spokojniejszą czynność. Samo kolorowanie po numerach jest niezwykle proste – na określone, ponumerowane obszary obrazu nakładasz pędzlem konkretne farby, których numery są wskazane na pudełkach.

Nadszedł czas, by odpowiedzieć na często zadawane pytania, dotyczące malowania po numerach.

Czym są obrazki-kolorowanki po numerach?

Obrazki-kolorowanki po numerach pojawiły się w Polsce całkiem niedawno, choć istnieją już od ponad pół wieku. Zestawy do malowania zostały po raz pierwszy wynalezione w 1951 roku przez Maxa Kleina i artystę Dana Robbinsa. Ci mężczyźni szukali sposobu, który umożliwiłby każdej osobie namalowanie dzieła bez specjalnych umiejętności artystycznych i wiedzy. Warto zauważyć, że ich pomysły opierały się na zasadach nauczania malarstwa przez Leonarda Da Vinci, który na swoich płótnach nanosił numerowane kontury, po czym jego uczniowie wypełniali je odpowiednimi kolorami. W obrazkach po numerach schemat działania jest podobny i polega na zamalowaniu ponumerowanych fragmentów płótna określonymi farbami akrylowymi. Niemal każda nowoczesna kolorowanka po numerach ma swojego autora, tj. stanowią one reprodukcje mniej lub bardziej znanych mistrzów malarstwa. Co więcej, zestawy te umożliwiają samodzielne narysowanie prawdziwego obrazu, który będzie niezwykle podobny do oryginału.

Od czego zacząć kolorowanie po numerach?

Proces kolorowania wygląda w następujący sposób: chwytamy farbę numer 1 z zestawu i zamalowujemy na płótnie wszystkie obszary oznaczone numerem 1. Następnie bierzemy farbę numer 2 i tak dalej. Najczęściej w zestawach używa się od 22 do 28 kolorów farb, które będą musiały być wykorzystane w procesie malowania. W rezultacie otrzymasz prawdziwe dzieło sztuki, pewnego rodzaju małe arcydzieło! Nie jest konieczne rozpoczynanie malowania obszarów płótna w kolejności. Możesz zacząć na rozległych tłach za pomocą najszerszego pędzla w zestawie. Następnie przejdź do drobniejszych i bardziej wdzięcznych szczegółów obrazu, ale za pomocą mniejszego pędzla. W rzeczywistości wybór tego, od czego rozpocząć, zależy tylko i wyłącznie od Twojej wyobraźni i pragnienia. Z pewnością spodoba Ci się zarówno sam proces, jak i efekt!

Malowanie po numerach

Co obejmują zestawy kolorowanek po numerach?

Zestawy do kolorowania zawierają wszystko, czego potrzebujesz: płótno na blejtramie z naniesionymi, numerowanymi konturami, kilka pędzli (zwykle trzy sztuki – szeroki, średni i mały), numerowane farby, lista kontrolna oraz mocowanie dla płótna.

Kto może się zajmować rysowaniem po numerach i czy ta sztuka jest odpowiednia dla dzieci?

Kolorowanki-obrazki po numerach w serwisie artnapi.pl prezentowane są w szerokiej gamie. Ponadto są odpowiednie nie tylko dla dorosłych, ale także dla dzieci (zarówno chłopców, jak i dziewczynek). Jednak ze względu na to, że dziecko będzie potrzebowało wytrwałości i umiejętności koncentracji w procesie kolorowania, zalecamy te kolorowanki dla dzieci w wieku od pięciu lat wzwyż. Rysowanie pozwoli im opanować podstawowe umiejętności malarskie i pomoże rozwinąć kreatywne początki dziecka. Starszemu artyście spodobają się złożone obrazy, które wymagają więcej cierpliwości, skupienia i dokładności. Nie bez powodu dorośli pokochali tę medytacyjną aktywność, ponieważ prawie każdy z nas marzy o tym, by poczuć się jak artysta i stworzyć obraz własnymi rękoma. Kolorowanie po numerach to doskonały pomysł na zakończenie Twojego dnia po pracy, aby załagodzić stres i nagrodzić się pozytywnymi emocjami. W tej zabawie nie ma więc ograniczeń wiekowych!

Kolorowanki po numerach

Czy po zakończeniu malowania warto pokryć obraz lakierem?

Gotową kolorowankę po numerach można (choć niekoniecznie) pokryć lakierami: błyszczącymi lub np. matowymi, w zależności od tego, jaki efekt finalnie chcesz nadać swojemu obrazowi. Niedawno przeprowadziliśmy na naszej stronie eksperyment, po czym zbieraliśmy opinie. Wszyscy uczestnicy do nakładania lakieru używali pędzli, co było wygodne i bezpieczne dla otaczających obiektów. Jednak jedna z uczestniczek użyła lakieru do włosów w sprayu, rozpylając go nieco na kolorowankę. Po zapoznaniu się z uzyskanym efektem staliśmy się zagorzałymi przeciwnikami spryskiwania obrazów produktami aerozolowymi. Zalecamy nakładanie lakieru wyłącznie pędzelkami. Ponadto sugerujemy stosowanie jedynie lakierów błyszczących lub półbłyszczących. Zgodnie z ogólną opinią uczestników i zespołu artnapi, wszystkie obrazy po numerach po lakierowaniu zachowały swoją kolorystykę pod względem ciepła i palety, a obawy o nadmierny połysk nie zostały potwierdzone. Na marginesie, jeden z uczestników naszego testu z powodzeniem użył lakieru do rozcieńczenia zbyt gęstej farby.

Jaką tematykę powinien wybrać początkujący?

Warto bazować na swoich pragnieniach i preferencjach, ponieważ możesz narysować dowolny obraz z naszego katalogu malowania po numerach. Przygotowaliśmy dla Ciebie wiele kategorii: krajobrazy, miasta, dzieci, kwiaty itp. Śmiało maluj, co chcesz! Jeśli istnieją obawy, że proces rysowania będzie bardzo trudny, zalecamy wybranie pierwszej kolorowanki z sekcji „proste” obrazki po numerach. Tutaj zebrano zestawy z najmniejszą ilością kolorów i złożonych konturów do kolorowania. Nie bójcie się jednak od razu próbować tych o średnim poziomie trudności i skomplikowanych, ponieważ w każdym z Państwa drzemie początkujący artysta, gotowy do stworzenia własnego arcydzieła! Średni poziom będzie wymagał od Ciebie znacznie większej wytrwałości. Takie zestawy do malowania obfitują w drobne szczegóły, ale oprócz nich pojawią się również duże, proste do zamalowania obszary. Skomplikowane zestawy polecane są miłośnikom sztuki i introwertykom, ponieważ wymagają maksymalnej koncentracji podczas całego procesu, ale jednocześnie dadzą Ci wiele przyjemności z procesu kolorowania! Przygotuj się, że najmniejszy ruch pędzla nie wzdłuż konturu spowoduje zamalowanie nieplanowanej części płótna i zrodzi konieczność późniejszego przemalowania jej na pożądany kolor. Tak naprawdę bardzo łatwo jest naprawić taki błąd: wystarczy poczekać kilka minut, po czym można już pokolorować poprawnie. Powodzenia!

Akcesoria artystyczne

Z czego składają się farby do malowania?

Nasze zestawy do malowania zawierają całkowicie nieszkodliwe i nietoksyczne farby akrylowe na bazie wody. Są produkowane w fabryce Paintboy pod ścisłą kontrolą jakości. Jedną z niezaprzeczalnych zalet akrylu jest to, że nie boi się on stosunkowo wysokich temperatur i jest wystarczająco odporny na promieniowanie ultrafioletowe. Innymi słowy, niestraszne mu światło słoneczne, bowiem nie blaknie pod jego wpływem. Podczas gdy głównym składnikiem farb syntetycznych są syntetyczne lateksy, farba akrylowa zawiera wodny roztwór polimerów. Mówiąc dokładniej, są to rozpuszczalne w wodzie dyspersje plastiku. Po wyschnięciu taka powłoka tworzy odporny film o funkcjach ochronnych i dekoracyjnych, dlatego też nałożenie akrylu na płótno nadaje mu dodatkową trwałość.

Jak chronić farby przed wysychaniem?

Po zakupie zestawu do kolorowania nie przechowuj go obok urządzeń grzewczych i nie dopuszczaj do silnych zmian temperatury w jego pobliżu. Po namalowaniu obrazu zawsze szczelnie zamykaj pojemniki z farbą i nie zostawiaj ich na słońcu. Jednak nawet jeśli zostawisz, to farby nie wyblakną, ale mogą ulegać wahaniom temperatury, co negatywnie wpłynie na ich właściwości (po pewnym czasie staną się gęstsze). Wszyscy producenci obrazów po numerach zalecają, aby nie przeciągać procesu kolorowania. Jednak jeżeli nagle odłożyłeś malowanie na miesiąc, a potem znalazłeś zagęszczone farby – nie rozpaczaj! Wystarczy dodać kilka kropel wody lub lakieru z zestawu do puszki z farbą i dokładnie je wymieszać. Wówczas farby ponownie będą nadawać się do późniejszego użycia. Zalecamy również dodanie lakieru w przypadku, gdy jakiś kolor zaczyna się kończyć, a na płótnie nadal są niepomalowane obszary o tym numerze.

Polecane

Piękno przybrzeżnych fal
40x50 cmMalowanie po numerach na blejtramie
45,00 zł
Dziewczyna Ze Skrzypcami Malowanie Po Numerach
40x50 cmMalowanie po numerach na blejtramie
45,00 zł
Romantyczna randka na wyspach
40x50 cmMalowanie po numerach na blejtramie
45,00 zł
Oszczędzasz10,00 zł
Zachód słońca na pustyni
40x50 cmMalowanie po numerach na blejtramie
45,00 zł35,00 zł
Oszczędzasz10,00 zł
Skrzypce z winem
40x50 cmMalowanie po numerach na blejtramie
45,00 zł35,00 zł
Łodzie na przystani
40x50 cmMalowanie po numerach na blejtramie
45,00 zł
Kociak z różą
40x50 cmMalowanie po numerach na blejtramie
45,00 zł
Bukiet Słoneczników
40x50 cmMalowanie po numerach na blejtramie
45,00 zł
Rodzina Słoni
40x50 cmMalowanie po numerach na blejtramie
45,00 zł
Stokrotki w wazonie
40x50 cmMalowanie po numerach na blejtramie
45,00 zł
Malownicza Wenecja
40x50 cmMalowanie po numerach na blejtramie
45,00 zł
Motyle
40x50 cmMalowanie po numerach na blejtramie
45,00 zł
Bukiet Gorące Uczucia
40x50 cmMalowanie po numerach na blejtramie
45,00 zł
pixel