Obrazy do malowania po numerach – pomysł na prezent na Walentynki

2022-01-07
Obrazy do malowania po numerach – pomysł na prezent na Walentynki

Malowanie po numerach to dość nowa propozycja dla osób, które szukają zajęcia na wolny czas. Takie rozwiązanie trafia w gusta miłośników sztuki i zajęć manualnych. Dzięki niemu można odprężyć się po pracy, poprawić swoją cierpliwość, a także stworzyć piękny obrazek, który następnie zawiśnie na ścianie w dowolnym pomieszczeniu. Opcji jest naprawdę wiele. Obrazki z numerkami do malowania występują w wielu wariantach. Są to zarówno motywy roślinne, jak i zwierzęce czy nawet zupełna abstrakcja. Co więcej, takie produkty różnią się od siebie także stopniem skomplikowania. Im więcej pól, tym trudniej i dłużej pokrywa się je farbą. Takie obrazki tworzą jednak bardzo realistyczny efekt, szczególnie gdy patrzysz na nie ze znacznej odległości.

Jeśli chodzi o malowanie po numerach, zwierzęta, kwiaty czy abstrakcja to zdecydowanie najpopularniejsze motywy pojawiające się na planszach. Trafiają one w gusta osób w każdym wieku, a jednocześnie pozwalają na zastosowanie w dowolnym wnętrzu. W sklepie jest jednak dostępnych również wiele innych motywów, dlatego takie produkty trafiają również w gusta osób, które są religijne, kochają podróże lub interesują się motoryzacją.

Jakie motywy są dostępne w planszach do malowania po numerach na Walentynki?

Malowanie po numerach to atrakcja dostępna w różnych odsłonach. Można samodzielnie wybrać taki motyw, który najbardziej trafi w Twoje gusta, a jednocześnie będzie pasować do wyposażenia danego pomieszczenia. Wśród dostępnych propozycji pojawiają się m.in. takie wzory, jak:

Opcji jest naprawdę wiele. Jeśli chodzi o malowanie po numerach, kwiaty, zwierzęta czy abstrakcja to zdecydowanie najbezpieczniejsze opcje. Można je dopasować do wyposażenia niemal każdego pomieszczenia, dzięki czemu pomalowana plansza jest pięknym dodatkiem do wnętrza w dowolnym stylu.

Akcesoria artystyczne

Istnieją także specjalne produkty stworzone z myślą o dzieciach. Przedstawiają one kolorowe postaci, które trafiają w gusta najmłodszych. To świetny wybór w sytuacji, gdy chcesz sprezentować zestaw do malowania po numerach swojemu dziecku lub młodszemu rodzeństwu.

Jeśli chodzi o malowanie po numerach, obraz powinien pasować do wyposażenia danego wnętrza, ale także preferencji osoby, która będzie go malować. W końcu konieczne jest spędzenie nad planszą nawet kilkudziesięciu godzin, w zależności od tego, jak szybko zauważa się numerki na poszczególnych polach oraz pokrywa je farbą. To doskonałe zajęcie, które może być praktykowane przez wiele dni. Z tego powodu malowanie po numerach jest świetną propozycją na prezent, szczególnie gdy chcesz, by obdarowana osoba korzystała z niego długo i cieszyła się nim przez kolejne tygodnie.

Dla kogo sprawdzi się malowanie po numerach – prezent na Walentynki?

Malowanie według liczb to doskonały wybór dla wielu osób. Takie produkty powstały z myślą o ludziach, którzy kochają zajęcia manualne. Malowanie pól oznaczonych numerami wymaga bowiem ogromnej precyzji i skupienia. Jest to jednak zajęcie odprężające, szczególnie gdy lubisz malować i nie sprawia Ci problemów operowanie pędzlem. Zestawy obejmujące takie produkty są kompletne, a w ich skład wchodzą zarówno farby, jak i pędzle.

Malowanie po numerach trafi też w gusta osób zestresowanych, które szukają odprężenia i zajęcia na wolny czas. W ten sposób można bowiem odwrócić swoje myśli od służbowych obowiązków. Co więcej, regularne malowanie pól ćwiczy również cierpliwość i precyzję. Konieczne okazuje się bowiem pokrywanie ich farbą dokładnie, by uzyskać efekt przedstawiony na opakowaniu.

Malowanie po numerach na płótnie jest więc zajęciem dla każdego, niezależnie od płci czy wieku. Znaczenie ma jednak dopasowanie odpowiedniego produktu do preferencji danej osoby. Jeśli planuje ona zawiesić konkretny obrazek na ścianie, warto, by pasował on do wyposażenia danego wnętrza. Dzięki temu będzie on ciekawym dodatkiem urozmaicającym całą aranżację. To również doskonały prezent na różne okazje. Mowa tu m.in. o Walentynkach.

Deszcz w Nowym Jorku - malowanie po numerach

Jakie obrazki do malowania po numerach sprawdzą się na Walentynki?

Walentynki to czas, w trakcie którego wiele osób daje sobie prezenty. Zazwyczaj są to tradycyjne wybory, takie jak kwiaty czy czekoladki. Coraz więcej ludzi chce jednak wyróżnić się z tłumu i postawić na prezenty, jakich dana osoba nie otrzymała jeszcze nigdy w swoim życiu. Malowanie po numerach jest doskonałą propozycją na Walentynki, szczególnie gdy Twoja druga połówka kocha zajęcia manualne, w tym właśnie malowanie czy rysowanie.

Jeśli chodzi o malowanie po numerach, wzory idealne na walentynki to przede wszystkim obrazki nawiązujące do miłości. Warto, by pojawiały się na nich motywy serc, choć nie jest to reguła. Dobrym wyborem okazuje się także postawienie na propozycje uniwersalne, które można zawiesić w każdym wnętrzu. Jeśli wiesz, że dana osoba szuka dekoracji do swojego pokoju, możesz zasugerować się kolorystyką w konkretnym pomieszczeniu i wybrać obrazek, który sprawdzi się doskonale po zawieszeniu na ścianie.

W przypadku atrakcji, jaką jest malowanie po numerach miast, Wenecja, Londyn czy Paryż to również świetne opcje. Zazwyczaj obrazki przedstawiają najpopularniejsze miejsca w tych miastach. Wiele z nich kojarzy się z miłością, czego doskonałym przykładem jest Wieża Eiffla w Paryżu. Takie obrazki są również bardzo uniwersalne, dlatego można zawiesić je zarówno w salonie, jak i sypialni czy nawet łazience. Będą też podobać się większości osób.

Malowanie po numerach – jaki stopień zaawansowania wybrać dla prezentu na Walentynki?

Malowanie po numerach jest dostępne również w wielu wersjach, jeśli chodzi o stopień zaawansowania. Dzięki temu można zdecydować się na produkty dla początkujących oraz nieco bardziej skomplikowane. Wszystko zależy od tego, czy obdarowana osoba już wcześniej korzystała z takich produktów oraz czy ma ona doświadczenie w operowaniu pędzlem. Wypełnianie często bardzo małych pól wymaga bowiem ogromnej precyzji. Z tego powodu na samym początku wiele osób nie wie, jak zrobić to precyzyjnie, by efekt końcowy był nienaganny.

Akcesoria artystyczne

Na szczęście w sklepach znaleźć można malowanie po numerach dla początkujących. To plansze, które składają się ze znacznie mniejszej liczby pól niż w przypadku wariantów zaawansowanych. Efekt namalowanego obrazka być może nie jest tak realistyczny jak w przypadku produktów z większą liczbą elementów, jednak również może być piękną dekoracją danego pomieszczenia. Takie obrazy przypominają standardową grafikę wektorową, bazującą na kształtach w różnych kolorach. Prezentują się więc bardzo nowocześnie, pomimo że zostały stworzone bez wykorzystania komputera.

Znaczenie ma również rozmiar planszy. Warto zwrócić na to uwagę, wybierając odpowiedni produkt. Większe obrazki maluje się znacznie dłużej, jednak tym samym dostarczają one frajdy na dłuższy czas. Jeśli obdarowana osoba chce powiesić gotowy obraz, warto skupić się również na tym, by zmieścił się on w wyznaczonym do tego miejscu. Pomalowaną planszę można bowiem powiesić samodzielnie lub zastosować specjalną antyramę. Wszystko zależy od osoby, która otrzymała obrazek.

Malowanie po numerach — to najlepszy prezent dla kobiety. Przeczytaj nasz wpis na blogu.

Polecane

pixel