11 powodów, dla których warto malować po numerach

2020-11-11
11 powodów, dla których warto malować po numerach

Czy poszukiwałeś kiedykolwiek w Internecie artykułów, które nauczą Cię, jak malować? Czy szukałeś artykułów, które mogą Ci wytłumaczyć, jak pożyteczne jest dla nas malowanie? A może przeglądałeś Internet w poszukiwaniu technik, które mogą Ci pomóc albo w nauczaniu od podstaw, albo rozwinięciu Twoich umiejętności, jeśli jesteś malarzem na poziomie średniozaawansowanym?

Zestawy Malowania Po Numerach pozwalają samodzielnie rozwijać kreatywność. Van Gogh stworzył około 2100 dzieł sztuki w ciągu swojej krótkiej kariery malarza. Niedługo potem został jednym z najbardziej znanych malarzy zachodniego świata. Ostatni obraz Van Gogha był, z tego co pamiętamy, wystawiony na aukcji w 2017 roku za oszałamiające 66.3 miliona dolarów. Dlaczego mówimy o Van Goghu? Cóż, dlatego że Van Gogh jest prawdopodobnie najlepszym przykładem mistrza sztuki malarstwa i jednocześnie samouka. W rzeczywistości we wczesnych latach Van Gogh był okropny w malowaniu pędzlem. Uważano nawet, że jest on pozbawiony naturalnego talentu. Jednak Van Gogh uczył się, najpierw przemalowując obrazy nieruchome i kopiując istniejące dzieła sztuki swoich czasów. I to właśnie kopiowanie prac innych pozwoliło mu udoskonalić technikę użycia pędzla i kolorów.

Korzyści opisane przez ludzi, którzy używali zestawów do malowania po numerach, to niekończąca się lista pozytywnych doświadczeń. Poszukanie ich i przeanalizowanie zajęłoby Ci trochę czasu, ale my wykonaliśmy tę ciężką pracę dla Ciebie i wyodrębniliśmy 11 najważniejszych korzyści płynących z używania zestawów do malowania po numerach.

1. Kompletny zestaw

Większość dostępnych na rynku zestawów do malowania po numerach stanowi kompletny zestaw, w pełni przygotowany do rozpoczęcia prac, nie wprawiając Cię przy tym we frustrację. Jeśli dopiero zaczynasz malować, zadanie polegające na wyszukaniu, zakupie i zebraniu poszczególnych elementów zestawu do malowania może być naprawdę wyczerpujące i może stać się dla Ciebie dużą przeszkodą. Przeglądając typy i rozmiary płócien czy pędzli oraz typy podkładów do malowania, uruchomisz zupełnie nowy i wyczerpujący projekt. Zlikwiduj zatem tę blokadę na samym początku i uzyskaj pełnowartościowy i kompletny zestaw malowania po numerach. W tym wpisie wymienimy jeszcze kilka świetnych zestawów dla Ciebie.

2. Gotowy do użycia

Uporządkowanie listy zakupów i zakup wszystkiego, czego potrzebujesz – to dopiero początek. Bardziej przypomina wierzchołek góry lodowej. Gdy wreszcie uda Ci się zdobyć wszystko, czego możesz potrzebować, będziesz musiał rozpocząć proces przygotowawczy. Już samo przygotowanie płótna będzie wydawało się zadaniem herkulesowym, jeśli nie jesteś w tym ekspertem. Przygotowanie płótna będzie wymagało od Ciebie gruntowania płótna, ustalenia marginesów krawędzi, rozciągnięcia go na noszach – oczywiście jeśli potrafisz to zrobić. Będziesz musiał również przygotować swoje pędzle i farby. Zestawy do malowania po numerach zostaną dostarczone wraz z gotowym płótnem, które zostało już zagruntowane, z kolorami, które zostały zmieszane i dopasowane do odpowiednich odcieni, oraz pędzlami, które są wymagane dla danego płótna.

Malowanie po numerach

3. Sprawdzi się zarówno dla nowych, jak i doświadczonych artystów

Możesz być początkującym, który nigdy wcześniej nie malował lub dopiero niedawno zaczął malować pędzlem, lub też zaawansowanym malarzem, który już od jakiegoś czasu pracuje na płótnie. Zestaw do malowania po numerach ma wiele do zaoferowania dla wszystkich. Początkujący mogą zaoszczędzić sobie kłopotów związanych z rozpoczęciem dzięki gotowemu do użycia kompletnemu zestawowi. Zaawansowani malarze zaś mogą uzyskać pomoc w zapoznaniu się z istniejącymi dziełami sztuki i różnymi odcieniami kolorów, i przedmiotami artystycznymi.

4. Przyjazny dla początkujących

Zestaw do malowania po numerach jest jak mentor, który poprowadzi Cię krok po kroku i pomaże ożywić dzieło sztuki. Malowanie może być naprawdę przerażającym wyzwaniem, jeśli nie masz żadnych wskazówek. Wielu początkujących rezygnuje z malarstwa właśnie z powodu ich braku. Jednak zestaw do malowania jest stworzony z precyzyjnie ponumerowanego płótna oznaczonego numerami, które pasują do farb w zestawie. Tak przygotowany zestaw z pewnością spełni Twoje oczekiwania.

5. Wolność dla zaawansowanych malarzy

Bardziej zaawansowani malarze otrzymują gotowe płótno z szeroką gamą mieszanych kolorów i możliwości dopasowania w celu stworzenia swojego niepowtarzalnego stylu. Możesz wybrać istniejące dzieło, a następnie malować je zgodnie ze swoim unikalnym pomysłem i własnym stylem.

6. Idealny do opanowania tonacji

Niezależnie od tego, czy jesteś początkującym, czy zaawansowanym malarzem, powinieneś wiedzieć, że cała zabawa podczas malowania polega na tonowaniu kolorów. Dwa różne odcienie tego samego koloru mogą mieć decydujący wpływ na ożywienie obrazu. Jeśli wiesz, jak tworzyć tony kolorów, uwierz, jesteś już w połowie drogi. Zestaw numerów do malowania pomoże Ci zrozumieć, jak działają odcienie kolorów i w jaki sposób mogą nadać obrazowi różne cechy. Tonowanie kolorów określa, jak żywa może być kolorystyka obrazu. Pozwala przemienić obraz dwuwymiarowy w trójwymiarowy. Doskonałym przykładem zestawu do malowania w żywych kolorach będzie grafika przedstawiająca Drzewo Życia Matki Natury.

Powody do malowania po numerach

7. Rozwój kreatywności

Zestawy do malowania po numerach obejmują niezwykle szeroki zakres tematów, pozwalają eksperymentować, uczyć się nowych stylów oraz rozwijać wyobraźnię i zdolności twórcze. Opanowanie jakiejkolwiek sztuki to kwestia wielu godzin spędzonych na jej ćwiczeniu. Aby poszerzyć zakres swoich umiejętności w danej dziedzinie, musisz spróbować różnych rzeczy, które nauczą Cię czegoś nowego i poszerzą podstawowy zestaw Twoich zdolności. Ucząc się grać na gitarze, poznajesz nie tylko utwory, ale także nowe akordy, co z kolei powoduje, że jednocześnie doskonalisz umiejętność płynnych przejść pomiędzy akordami.

8. Lepsze niż zabawki Fidget

Cóż, to, że malowanie jest stosowane jako terapia lecznicza i odstresowująca, nie powinno być dla nikogo zaskoczeniem. Jednak, jak już wspomnieliśmy powyżej, rozpoczęcie malowania i przygotowanie się do niego może być prawdziwym wyzwaniem. Jeśli więc szukasz korzyści z malowania, jak na przykład eliminacja stresu, nie ma nic lepszego niż zestaw do malowania po numerach na początek.

9. Doskonały dla rozwoju emocjonalnego dzieci

Rozpoczęcie pracy nad obrazem jest ogromnym wyzwaniem zarówno dla dziecka, jak i dla dorosłego. Być może nawet większym dla osoby dorosłej, która przeważnie nie jest tak elastyczna i otwarta na nowości, jak ciekawe świata dziecko. Nie można jednak umniejszać dziecięcych sukcesów w pokonywaniu trudności. A może właśnie warto pomóc swojemu dziecku i ułatwić rozpoczęcie malowania? Spraw sobie i swojej rodzinie zestawy do malowania po numerach i wspólnie zacznijcie ich używać. Obserwuj, jak Twoje dzieci stopniowo czują się coraz silniejsze emocjonalnie i bardziej spełnione, uczestnicząc aktywnie w procesie tworzenia. Jest to wspaniały sposób na naukę, gdyż podczas malowania dzieci mogą uwolnić swoją kreatywność bez poczucia frustracji. A gdy poczują się już wystarczająco pewnie na tym gruncie, będą mogły spróbować zupełnie nowych technik malarskich.

10. Opanowanie umiejętności posługiwania się pędzlem

Możesz mieć fantastyczne płótno, idealne pędzle i najlepsze farby. Jednak bez pewnej ręki, która z wprawą ślizga się po krawędziach, możesz nigdy nie osiągnąć doskonałości w malarstwie. Malowanie to sztuka, a każde pociągnięcie pędzla kształtuje obraz, który w końcowym etapie ożyje. Dlatego tak ważne jest kontrolowanie ręki i rozwijanie zdolności motorycznych. Płótno do malowania po numerach jest oznakowane. Wygląda trochę jak wykres z określonymi granicami. Celem jest to, by wypełnić pole z danym numerem ściśle określonym kolorem. Pola mogą mieć bardzo różne kształty. Chodzi o to, by końcowy efekt jak najbardziej oddał wiarygodność obrazu. Pamiętaj, że wypełnianie określonych obszarów pozwala ćwiczyć i rozwijać zdolności motoryczne oraz umiejętność pracy z pędzlem.

Malowanie po numerach

11. Pamiątka samorealizacji

Ostatnią, choć nie mniej ważną korzyścią jest samorealizacja. Chociaż będzie to kopia istniejącego dzieła, pamiętaj, że malowanie po numerach to niezwykle ciężka praca, długie godziny spędzone na pracy z pędzlem. Będziesz potrzebował niezwykle dużo koncentracji i zaangażowania, zanim obraz wreszcie ożyje. Ale gdy zawiesisz go na ścianie, nie będzie to tylko dzieło sztuki, ale także piękna pamiątka.

Jak widzisz, korzyści płynących z malowania po numerach jest bardzo dużo. Od Ciebie zależy, czy będą to Twoje korzyści. Chcesz tego? Poszukaj więc idealnego zestawu już dziś. Spodoba Ci się! Zachęcamy też do śledzenia naszego bloga, aby być na bieżąco i uzyskać więcej informacji na temat różnych stylów malowania. Jeśli chciałbyś dowiedzieć się czegoś na konkretny temat, nie wahaj się i daj nam znać w komentarzu poniżej.

Czy wierz jakie korzyści daje malowania po numerach? Sprawdź 10 zalet malowania obrazów po cyfrach na naszym blogu.

Polecane

Oszczędzasz17,25 zł
Romans Pod Parasolem

Romans Pod Parasolem

69,00 zł51,75 zł
Oszczędzasz17,25 zł
Różowe Tulipany

Różowe Tulipany

69,00 zł51,75 zł
Oszczędzasz17,25 zł
Romantyczna Wieża Eiffla

Romantyczna Wieża Eiffla

69,00 zł51,75 zł
Oszczędzasz17,25 zł
Słonecznik Na Parapecie

Słonecznik Na Parapecie

69,00 zł51,75 zł
Oszczędzasz17,25 zł
Tancerka 40x50cm

Tancerka 40x50cm

69,00 zł51,75 zł
Wenecja Nocą

Wenecja Nocą

69,00 zł
Oszczędzasz17,25 zł
Piwonie Kwiaty

Piwonie Kwiaty

69,00 zł51,75 zł
Oszczędzasz14,75 zł
Romantyczna Miłość Jesień

Romantyczna Miłość Jesień

59,00 zł44,25 zł
Oszczędzasz17,25 zł
Romantyczny Spacer Nad Tamizą

Romantyczny Spacer Nad Tamizą

69,00 zł51,75 zł
Oszczędzasz17,25 zł
Podróże Duszy

Podróże Duszy

69,00 zł51,75 zł
Oszczędzasz17,25 zł
Biały Łabędź Baletnica

Biały Łabędź Baletnica

69,00 zł51,75 zł
Oszczędzasz17,25 zł
Słoneczniki (Van Gogh)

Słoneczniki (Van Gogh)

69,00 zł51,75 zł
Oszczędzasz17,25 zł
Kot Van Gogha

Kot Van Gogha

69,00 zł51,75 zł
pixel