Co to jest haft diamentowy (mozaika)?

2021-08-06
Co to jest haft diamentowy (mozaika)?

Przyjaciele, cześć wszystkim!

Pojawiły się pytania. Zastanówmy się więc, czym jest haft diamentowy. Haft diamentowy lub mozaika diamentowa to stosunkowo nowy, ale szybko zyskujący popularność rodzaj kreatywności. Niezwykłe i wyraziste obrazy, które możesz stworzyć własnymi rękoma za pomocą błyszczących, fasetowanych diamentów, staną się godną i niezwykle spektakularną ozdobą Twojego domu. Co więcej, płótna te będą prezentować się równie korzystnie zarówno w klasycznym, jak i w nowoczesnym wnętrzu, uszlachetniając je i wzbudzając podziw domowników oraz gości. W naszym sklepie kreatywnym Artnapi znajduje się szeroki wybór tematów dla przyszłych haftów diamentowych, wśród których na pewno znajdziesz taki, który Ci się spodoba i zainspiruje do nowych osiągnięć.

Haft diamentowy: Pokoloruj swoje życie pięknymi kolorami!

Psychologowie jednogłośnie potwierdzają, że układanie mozaiki przyczynia się do stabilizacji tła emocjonalnego i harmonizacji codziennego życia. Tworzenie haftu diamentowego za pomocą kwadratowych elementów można śmiało potraktować jako „uzdrawiający” rodzaj kreatywności. Nie masz nawet pojęcia, ile przyjemności sobie dostarczysz, zanurzając się w tym ekscytującym zajęciu. Krok po kroku (na początku będzie to bardzo powolne) wypełniaj płótno błyszczącymi detalami, które zaczną mienić się w promieniach światła. Jednak nie bój się – nawet najtrudniejsze z technicznego punktu widzenia obrazy jesteś w stanie wykonać. Wystarczy tylko włożyć w to trochę wysiłku i cierpliwości. Najlepszą wskazówką jest narysowany bezpośrednio na płótnie schemat obrazu. Musisz jedynie umieścić cyrkonie w odpowiednich kolorach na właściwych obszarach, a dzieło będzie gotowe. Na koniec pozostanie tylko je oprawić w ramkę i określić miejsce na ścianie!

Jak pracować z haftem diamentowym?

Zestawy do mozaiki diamentowej są doskonałe, ponieważ mają już wszystko, czego potrzebujesz – pozostaje tylko zabrać się do pracy! Oprócz płótna z zastosowanym schematem kolorów, w zestawie znajdują się diamenciki o pożądanych odcieniach i we właściwej ilości, a także pęseta, która służy do przymocowywania ich. Każdy element chwytaj starannie i osobno za pomocą pęsety oraz dociskaj do miejsca, w którym powinien się znajdować. Z czasem dostosujesz siłę nacisku, kiedy trochę wyćwiczysz rękę w tym zakresie. Wówczas proces zacznie przebiegać znacznie płynniej, a Ty będziesz mógł jednocześnie marzyć, myśleć o czymś najskrytszym, słuchać muzyki lub po prostu cieszyć się oglądaniem ulubionego filmu.

Akcesoria artystyczne

Dziś producenci mozaiki diamentowej oferują dwa rodzaje płócien: z częściowym lub pełnym ułożeniem diamencików. Pierwsze z nich obejmuje mocowanie elementów tylko w niektórych miejscach, a zatem poszczególne części obrazu pozostaną puste. W drugiej opcji pracujemy głównie z pełnym rozkładem: Twój obraz zostanie całkowicie pokryty błyszczącymi diamentami.

Używamy tylko wysokiej jakości diamencików, które pięknie zaprezentują się na gotowym płótnie i są bardzo wygodne w obsłudze – można je z łatwością chwytać pęsetą i lokować we właściwych miejscach.

Czy znasz historię pochodzenia obrazów po numerach? Przeczytaj odpowiedni wpis na naszym blogu.

Polecane

Romantyczna Wieża Eiffla
40x50 cmMalowanie po numerach na blejtramie
54,99 zł
Uliczka Do Morza
40x50 cmMalowanie po numerach na blejtramie
54,99 zł
Biały Łabędź Baletnica
40x50 cmMalowanie po numerach na blejtramie
54,99 zł
Łódź nad jeziorem
40x50 cmMalowanie po numerach na blejtramie
54,99 zł
Schody do morza 40x50
40x50 cmMalowanie po numerach na blejtramie
54,99 zł
Gustav Klimt. Złote łzy 40x50
40x50 cmMalowanie po numerach na blejtramie
54,99 zł
Haft Diamentowy Bez Ramy Serce Drzewo 30x30 Mozaika Diamentowa 5D
30x30 cmDiamentowa Mozaika
19,99 zł
pixel