Czym zająć się zimną jesienią

2021-09-06
Czym zająć się zimną jesienią

Wraz z nadejściem jesieni życie uspokaja się i zwalnia, co oznacza koniec lata, o którym się mówi, że jest „małym życiem”. Dni są zimniejsze, wieczory ciemniejsze, więc w tym czasie najbardziej pragniesz spokoju, ciepła i komfortu. Zakopać się pod kocem z filiżanką gorącego kakao, aby ponownie obejrzeć komedie romantyczne. Upiec szarlotkę i napełnić dom przytulnymi zapachami, wysuszyć kolorowe liście klonu na pamiątkę w zielniku. Przeglądać letnie zdjęcia, wspominać wspólne wakacje i czekać na następny rok. Im mniej spacerów, tym więcej wolnego czasu wieczorem i czasu, spędzonego w poszukiwaniu nowego hobby, które przynosi przyjemność i radość.

Malowanie obrazów po numerach jest idealne na długie, deszczowe jesienne wieczory. Jest to bardzo relaksujące i łagodzące stres zajęcie. Angażujesz się w proces twórczy i tworzysz, uwalniając negatywną energię. Ponadto malowanie pozwala rozwinąć dobry gust i wyobraźnię, poczuć się artystą, nawet jeśli nigdy wcześniej nie trzymałeś w rękach pędzla. Taki obraz jest szczególnie cenny, ponieważ jest malowany własnymi rękami. Również poznasz rodzaje i technikę nakładania farb oraz dzieła znanych artystów.

Sam pomysł malowanie po numerach nie jest nowy i pochodzi z XVI wieku. Leonardo da Vinci zastosował podobną metodę, aby uczyć swoich czeladników, pomagając im dobrać kolory i prawidłowo mieszać farby. Michał Anioł zaznaczał poszczególne fragmenty muralu dla swoich asystentów. Ogólnie rzecz biorąc, metoda została wykorzystana do nauczania kunsztu artystycznego i dziś również jest aktualna.

Ojcem współczesnych obrazów po numerach był Amerykanin dan Robbins. W połowie ubiegłego wieku stworzył kilka schematów do malowania dzieł artystów o światowej renomie. Pomysł tak bardzo spodobał się Amerykanom, że w ciągu pierwszych 4 lat sprzedano ponad 10 milionów takich zestawów. Co może być przyjemniejszego niż udekorowanie ściany salonu repliką światowego arcydzieła namalowanego własnymi rękami?

Psychologowie, po przeanalizowaniu fascynacji obrazami po numerach, doszli do wniosku, że jest to nie tylko interesujące, ale także bardzo przydatne. Zwłaszcza, wbrew powszechnemu przekonaniu, dla dorosłych.

  1. Malowanie łagodzi stres i uspokaja nerwy, pozwalając uwolnić napięcie i zrelaksować się po ciężkim dniu w pracy.
  2. Malowanie po numerach nie wymaga umiejętności artystycznych, ale zmusza do koncentracji i starannej pracy, aby nie wykraczać poza kontury znaczników. Ta umiejętność, gdy się poprawia, z powodzeniem przenosi się na inne obszary życia.
  3. Skupienie się na malowaniu pozwala odrzucić inne myśli i całkowicie zanurzyć się w procesie. I w tym malowanie po numerach bardzo przypomina medytację, uspokaja układ nerwowy i ciało.
  4. Malowanie po numerach rozwija umiejętności artystyczne. Nie bez powodu wielcy mistrzowie używali tej metody do nauczania. Nauczysz się widzieć zgodność różnych odcieni i kolorów, lepiej czuć proporcje i ogólnie rozwijać swoją kreatywność.

malowanie numerami

Wybór obrazów po numerach jest dziś ogromny. Możesz wybrać ładny krajobraz lub symbolikę modernistów, powtórzyć arcydzieło światowego malarstwa lub stworzyć abstrakcję, ozdobić ścianę uroczym szczeniakiem lub alpejskimi łąkami. Lepiej natychmiast wybrać obraz w jednym schemacie kolorystycznym lub dopasować do kolorystyki Twojego wnętrza. Na pewno będziesz chciał, po zakończeniu pracy, ozdobić nim ścianę. Obrazy są również podzielone według poziomu trudności, od początkujących do profesjonalistów. A jeśli zainteresowałeś się tylko kolorowaniem, wybierz proste opcje, aby podczas pracy nie zniechęcić się do malowania.

Aby rozpocząć malowanie, wystarczy wybrać obraz, który Ci się podoba i go kupić. Zestaw zawiera wszystko, czego potrzebujesz.

  1. Kilka pędzli – grubych i płaskich – służy do malowania dużych fragmentów, cienkich do opracowywania drobnych szczegółów.
  2. Płótno na noszach jest już przygotowane i zagruntowane, umożliwiające natychmiastowe rozpoczęcie malowania.
  3. Farby akrylowe we wszystkich kolorach, sygnowane numerami. Są absolutnie nieszkodliwe i nie wymagają dodatkowej manipulacji, takiej jak rozcieńczenie wodą.
  4. I przykładowy obraz,który pokazuje jak powinna wyglądać już gotowa praca. Chociaż nie musisz trzymać się tego przykładu.

Kontury przyszłego obrazu są malowane na płótnie. Linie są bardzo cienkie, specjalnie po to, aby później nie prześwitywały się przez farbę. Każdy fragment jest ponumerowany i pasuje do określonego słoika z farbą. Z reguły wszystkie kolory przedstawione na zdjęciu są częścią palety uzupełniającej i nie wymagają mieszania, co upraszcza zadanie. Farba akrylowa jest gęsta i dobrze się układa, nawet osoby dopiero początkujące nie będą mieli problemów z nałożeniem jej na płótno.

Malowanie po numerach jest dość popularną rozrywką, a w Internecie istnieje wiele grup i forów, na których amatorzy omawiają proces i dzielą się gotowymi pracami. A także nie skąpią porad dla początkujących i cennych komentarzy na temat wybranego obrazu. Fora są również przydatne, ponieważ dają możliwość obejrzenia gotowych prac i zrozumienia, czy warto oszczędzać farby, czy można pomalować każdy fragment co najmniej trzema warstwami.

Akcesoria artystyczne

Obrazy po numerach nie mniej niż dorosłych fascynują też dzieci (malowanie po numerach dla dzieci – sprawdź obrazy). To zajęcie może być podstawą ciekawej rodzinnej rozrywki, przekształcając się z pomysłu na wspólny wieczór w wspólne hobby. Wspólna sprawa zbliża, rozwija nas i przynosi radość. Możesz zorganizować konkursy lub pomagać sobie nawzajem, próbować nowych kolorów, dzielić się farbami lub malować jeden obraz jako rodzina.

Malowanie to proces znany i zrozumiały od dzieciństwa. Ta fascynacja jest nie tylko interesująca, ale także przydatna, pozwala oderwać się od smutnych myśli i zbliżyć do siebie rodzinę. A koszty, w przeciwieństwie do większości hobby, praktycznie nie są wymagane. Obrazy po numerach to bardzo różnorodny i niedrogi produkt. A kto wie, w co twój pierwszy rysunek może się wylać według liczb – może otworzy artystyczny dar i zamieni się w sprawę życia, może pozwoli Ci lepiej zrozumieć siebie, a może stanie się emocjonalnym ujściem, ucząc wszystkich negatywnych emocji rozpuszczania się na papierze.

Polecane

Wenecja Nocą
40x50 cmMalowanie po numerach na blejtramie
45,00 zł
Biały Łabędź Baletnica
40x50 cmMalowanie po numerach na blejtramie
57,90 zł
Wewnętrzna Siła
40x50 cmMalowanie po numerach na blejtramie
45,00 zł
Nocne Lampki Wenecji 40x50
40x50 cmMalowanie po numerach na blejtramie
45,00 zł
W pogoni
40x50 cmMalowanie po numerach na blejtramie
45,00 zł
Jesienny zestaw
40x50 cmMalowanie po numerach na blejtramie
35,00 zł
pixel