Gdzie i jak zawiesić namalowany obraz po numerach?

2020-10-29
Gdzie i jak zawiesić namalowany obraz po numerach?

Czy namalowałeś już swoje pierwsze dzieło? A może po prostu wybierz kolorystykę, która pasuje do Twojego pokoju? Z pewnością już zadajesz sobie pytanie: jak najlepiej umieścić obraz, aby idealnie komponował się z wnętrzem i podkreślał wszystkie jego walory? Dzięki naszym zaleceniom możesz poprawnie ulokować namalowane płótno, które będzie prezentowało się stylowo i kreatywnie.

Za pomocą odpowiednio ulokowanego arcydzieła jesteś w stanie wizualnie rozszerzyć lub zawęzić pomieszczenie. Na przykład, jeśli w rzędzie umieścisz trzy poziome obrazy lub tryptyk, ściana będzie wyglądać na szerszą, a jeżeli płótna pionowe, ściana sprawi wrażenie wyższej.

Jeśli chciałbyś w swoim pokoju wypełnić spory obszar pustej ściany, narysuj i zawieś duży poziomy obraz o wymiarach 50x65 cm.

Spróbuj dopasować tematykę obrazu do każdego pomieszczenia. Umieszczaj płótna z bukietami kwiatów lub romantycznymi historiami w salonach i w sypialniach, w pokoju dziecinnym z postaciami z kreskówek lub baśni, a w jadalni i pokoju gościnnym – martwe natury lub ulubione krajobrazy.

Jeśli chcesz uchronić ściany swojego wnętrza przed gwoździami, wkrętami i innymi mocowaniami, wypróbuj nowy, kreatywny sposób na udekorowanie pokoju – połóż płótno na sztaludze. To rozwiązanie nie jest powszechne, ale wygląda bardzo oryginalnie. Ponadto sztaluga z obrazem będzie cieszyła Twoje oczy, a także zademonstruje niestandardowe podejście do dekorowania.

Jak być może zauważyłeś, obrazy w galeriach są zawsze dobrze oświetlone i doskonale widoczne pod każdym kątem. Ty również powinieneś w ten sposób postąpić z płótnem, którym chcesz ozdobić pokój. Umieść obraz w dobrze oświetlonym miejscu.

Akcesoria artystyczne

Kierując się prostymi zaleceniami, jesteś w stanie w oryginalny i kreatywny sposób udekorować wnętrze własnymi arcydziełami, które staną się dopełnieniem wystroju i będą zachwycały Ciebie oraz Twoich gości.

Polecane

pixel