Obrazy po numerach: które rozmiary cieszą się największą popularnością?

2023-04-05
Obrazy po numerach: które rozmiary cieszą się największą popularnością?

Malowanie po numerach – popularne wśród Polaków hobby, czemu w znacznym stopniu sprzyja obfity rynek ofert zestawów DIY do własnoręcznego tworzenia obrazów na płótnie. Dziś porozmawiamy o tym, jakie rozmiary obrazów do malowania po numerach są dostępne na rynku, a także które z nich są najlepszą opcją dla doświadczonych i początkujących fanów tej kreatywnej formy spędzania czasu wolnego.

Jakie rodzaje rozmiarów obrazów do malowania po numerach występują?

Nie warto się dziwić bogatej ofercie zestawów do kolorowania płócien na polskim i zagranicznym rynku. Takie obrazy po numerach po numerach różnią się nie tylko tematyką oraz stylem, ale również rozmiarami. Wszystkie dostępne opcje można podzielić na trzy podstawowe grupy:

  • Miniaturowe;
  • Standardowe;
  • Duże.

Minizestawy – to opcje idealne dla wszystkich tych, którzy chcą spróbować swoich sił w kolorowaniu płótna farbami akrylowymi nie będąc przywiązanym do większego projektu. Tego typu płótna najczęściej można znaleźć w sklepach zagranicznych. Oczywiście, istnieje też możliwość zamówienia płótna o indywidualnych rozmiarach – taka opcja została przewidziana na stronie Artnapi.

Do standardowych zalicza się obrazy o rozmiarach: 40x50 cm, 50x60 cm oraz 60x75 cm. Zestawy dla początkujących zwykle zawierają od 20 do 24 kolorów farb. W przypadku większych zestawów, liczba kolorów może sięgać nawet 50. Często producenci oferują też zestawy specjalne, w których znajduje się większa ilość kolorów, farby metaliczne lub fluorescencyjne, co pozwala na uzyskanie ciekawych efektów.

Istnieją także bardzo duże obrazy do malowania po numerach, których rozmiar może sięgać nawet 50 x 200 cm. Praca nad nimi wymaga dłuższego czasu i pewnego doświadczenia w wykonywaniu obrazów po numerach. Jeśli ich nie posiadasz, a chcesz, by płótno dobrze prezentowało się w dużym pokoju, możesz zastanowić się nad kupnem zestawu kilku obrazów w tym samym stylu o rozmiarze na przykład 40x50 cm.

Akcesoria artystyczne

Jakie rozmiary obrazów do malowania po numerach są najpopularniejsze?

Mimo obecności na rynku zestawów do malowania o różnych rozmiarach, najpopularniejsze rozmiary obrazów do malowania po numerach spośród ofert wielu sklepów internetowych, w tym portalu Artnapi, to obrazy o wymiarach 40x50 cm – jest ich kilkaset, są wykonane w różnych stylach. Można znaleźć m. in.: martwą naturę, portrety, piękne krajobrazy, abstrakcje i wiele, wiele innych oryginalnych płócien o wysokiej precyzji nanoszenia rysunku.

Zwróć uwagę, że większość z opisanych przez nas zestawów po numerach ma prostokątny kształt: nie jest to przypadek, gdyż to właśnie prostokątne obrazy najlepiej prezentują się przy zawieszeniu na ścianie. Są oczywiście także zestawy z obrazami kwadratowymi, ale jest ich zdecydowanie mniej. Często tego typu zestawy są wykonywane na zamówienie.

Większość obrazów z oferty Artnapi jest przeznaczona do zawieszania na ścianie, ale dostępne są także obrazy do malowania po numerach o mniejszych rozmiarach: będą się pięknie prezentować, gdy ustawisz je na biurku.

Pamiętaj, im większe płótno wybierasz, tym bardziej dokładny będzie znajdujący się na nim obraz, co z kolei będzie oznaczało potrzebę zamalowania większej ilości pól – zarówno tych większych, jak i bardzo drobnych. Wybieraj tego typu zestawy tylko w tym przypadku, gdy masz pewność, że możesz poświęcić pracy nad obrazem kilka miesięcy.

Bez względu na to, jaki rozmiar lub poziom trudności zestawu do malowania po numerach wybierzesz ze strony Artnapi, otrzymasz wysokiej jakości produkt z łatwą w aplikacji i wyrazistą farbą, doskonale pasującą do ponumerowanych obszarów na płótnie.

Sprawdź także nasze akcesoria artystyczne.

Rozmiary obrazów po numerach

Jak sortować obrazy do malowania po numerach według rozmiaru na stronie Artnapi?

Do wyszukiwania płócien o odpowiednich dla Ciebie rozmiarach możesz skorzystać z kilku opcji. Pierwsza z nich – system filtrów na stronie. Wszystkie zestawy są podzielone według rozmiarów na cztery podstawowe kategorie:

  • 40x50 cm;
  • 30x40 cm;
  • 20x30 cm;
  • 50x65 cm.

Najbardziej szeroko prezentowane są obrazy do malowania po numerach w rozmiarze 40x50 cm, a wszystko dlatego, że są łatwe w wykonaniu, jednocześnie mają optymalny rozmiar do zawieszenia na ścianie niemal w każdym pomieszczeniu. Pamiętaj, że liczba farb, dostarczanych w zestawach do malowania obrazów po numerach od Arnapi jest uwarunkowana rozmiarem płótna i decyduje o tym, jak dużo czasu spędzisz nad malowaniem. Na Artnapi większość zestawów zawiera od 25 do 29 kolorów farb.

Wyszukać odpowiedni ze względu na rozmiar obraz do malowania po numerach możesz także klikając w znacznik rozmiaru obok płótna, które Cię zainteresowało. W ten sposób szybko i łatwo odnajdziesz wiele innych zestawów o podobnych rozmiarach.

Akcesoria artystyczne

Podsumowanie

Malowanie po numerach to popularne hobby wśród Polaków. Na rynku dostępne są trzy rodzaje rozmiarów zestawów: miniaturowe, standardowe i duże. Spośród ofert wielu sklepów internetowych najpopularniejsze są obrazy o wymiarach 40x50 cm, w różnych stylach. Mamy nadzieję, że nasze wskazówki okazały się pomocne i teraz bez problemu dobierzesz oryginalne, jakościowe i po prostu piękne obrazy do malowania po numerach o odpowiednim rozmiarze.

Także zachęcamy przeczytać wpis o największych obrazach do malowania po numerach.

Polecane

Tańczące Kwiaty
40x50 cmMalowanie po numerach na blejtramie
54,99 zł
Kolorowe Sowy
40x50 cmMalowanie po numerach na blejtramie
54,99 zł
Kolorowy Lew Proste
40x50 cmMalowanie po numerach na blejtramie
54,99 zł
Dziewczyna W Czerwonej Sukience
40x50 cmMalowanie po numerach na blejtramie
54,99 zł
Księżyc pełnego relaksu
40x50 cmMalowanie po numerach na blejtramie
45,00 zł
Tatuaże elfów
40x50 cmMalowanie po numerach na blejtramie
45,00 zł
Zmiana pór roku
40x50 cmMalowanie po numerach na blejtramie
45,00 zł
Słońce pustyni
40x50 cmMalowanie po numerach na blejtramie
45,00 zł
Pingwin z serduszkiem
40x50 cmMalowanie po numerach na blejtramie
54,99 zł
Żółw w oceanie
40x50 cmMalowanie po numerach na blejtramie
54,99 zł
pixel