Jak malowanie po numerach dla dzieci może pomóc w ich rozwoju?

2020-11-10
Jak malowanie po numerach dla dzieci może pomóc w ich rozwoju?

Czy słyszałeś kiedykolwiek o tzw. „malowaniu po numerach”? Jeśli nie, to pozwól, że wyjaśnimy Ci, o co tak naprawdę w tym chodzi. Malowanie po numerach to – tak jak możesz się domyślać – prosta technika artystyczna służąca do tworzenia obrazów za pomocą wcześniej zaprojektowanego systemu numerów. Każdy kolor ma przypisany mu numer, a Twoim zadaniem jest wypełnienie obrazu kolorami odpowiadającymi poszczególnym numerom – tak długo aż pojawi się ostateczny obraz. Malowanie po numerach dla dzieci to doskonałe narzędzie rozwijające umiejętności plastyczne wśród dzieci. Taki sposób malowanie daje dziecku więcej, niż możesz sobie wyobrazić.

W artykule przedstawiono niektóre korzyści płynące z malowania po numerach mające znaczący wpływ na prawidłowy rozwój Twojego dziecka. Kontynuuj zatem czytanie i udostępnij link swoim przyjaciołom. Każdy powinien mieć możliwość, by skorzystać z tej niesamowitej techniki malowania.

Początkujący mogą się łatwo nauczyć

Rozwój zdolności plastycznych i malowanie mogą wydawać się na początku przerażające. Jednak w przełamywaniu tej bariery mogą pomóc właśnie nasze niezwykłe zestawy do malowania po numerach lub książki. Dzieci nie potrzebują żadnych specjalnych umiejętności poza prostą wiedzą na temat tego, jak trzymać pędzel i jak w razie potrzeby mieszać kolory. Zmniejsza to presję obecną podczas doskonalenia umiejętności artystycznych dziecka. Z czasem dziecko nabiera większej pewności w zakresie swoich umiejętności i radzi sobie nawet z bardziej złożonymi projektami.

Budowanie kreatywności u dzieci

Chociaż może się wydawać, że narzucanie danego koloru na poszczególnych fragmentach płótna burzy aspekt kreatywności, jest to błędne założenie. Istnieją takie zestawy do malowania po numerach, które wymagają od malarza znacznie więcej umiejętności i fantazji. Możesz zacząć od podstawowych zestawów, czyli takich, które składają się z większych obszarów i mniejszej liczby kolorów, i dopiero po opanowaniu podstaw stopniowo skłaniać się w kierunku obrazów bardziej złożonych.

Następnie, gdy Twoje dziecko jest już pewne swojej sztuki, może spróbować opuścić system liczbowy i samodzielnie stworzyć obraz. Warto sprawdzić, co z tego wyniknie. Być może masz pod swoim dachem młodego artystę. Zapoznaj się także z tematem rozwijania kreatywności swoich dzieci malowaniem po numerkach.

Rozwijanie umiejętności motorycznych u dzieci i koordynacji ręka-oko

Malowanie po numerach pozwala dzieciom ćwiczyć koordynację ręka-oko i budować zdolności motoryczne. Trzymanie pędzla, obracanie nim w celu wymieszania farby oraz próba malowania w sposób ciągły lub wzdłuż linii – pomagają poprawić umiejętności plastyczne u dzieci. Lepsza koordynacja ręka-oko zwiększa produktywność dziecka i poprawia czas jego reakcji, zdolności sportowe i zwinność.

Malowanie po numerach

Nauka wykonywania instrukcji

Malowanie po numerach pomaga dzieciom nauczyć się cierpliwości i postępować zgodnie z instrukcjami. Dziecko uczy się, jaką strategię obrać, aby uzyskać jak najlepszy produkt końcowy. Dowiaduje się na przykład, że warto zacząć malować od góry, aby uniknąć rozmazywania się farby, lub używać różnych pędzli do różnych kolorów. Zrozumienie i przestrzeganie sekwencyjnych instrukcji ma zastosowanie w każdej dziedzinie ich życia.

Zachęcanie do rozwoju emocjonalnego u dziecka

Rozpoczęcie projektu malowania po numerach to nie lada wyczyn dla każdego dziecka. Jest to duże wyzwanie, które wymaga od niego absolutnej koncentracji. Korzystanie z systemu numerycznego dzieli projekt na mniejsze, łatwiejsze do zarządzania elementy, co sprawia, że dzieci nie muszą myśleć o obrazie jako całości. Eliminuje to presję, która może towarzyszyć im podczas tworzenia. Kiedy ukończą jeden projekt, poczują się spełnione, a to z kolei zwiększa ich poczucie odpowiedzialności i własnej wartości.

Polecane

Kolorowy Kot
40x50 cmMalowanie po numerach na blejtramie
54,99 zł
Odlot - Latający Dom Na Kolorowych Balonikach
40x50 cmMalowanie po numerach na blejtramie
54,99 zł
Kolorowy Lew Proste
40x50 cmMalowanie po numerach na blejtramie
54,99 zł
Piesek Kolorowy Proste
40x50 cmMalowanie po numerach na blejtramie
54,99 zł
Żaba W Okularach
40x50 cmMalowanie po numerach na blejtramie
54,99 zł
Kolorowy Jeleń Proste
40x50 cmMalowanie po numerach na blejtramie
54,99 zł
Kolorowy Koń Proste Dla Dzieci I Początkujących
40x50 cmMalowanie po numerach na blejtramie
54,99 zł
Kolorowy Dinozaur T-Rex Proste Dla Dzieci
40x50 cmMalowanie po numerach na blejtramie
54,99 zł
pixel