Rozwijaj kreatywność swoich dzieci malowaniem po numerkach

2023-07-07
Rozwijaj kreatywność swoich dzieci malowaniem po numerkach

Malowanie po numerkach to zajęcie niezwykle rozwijające kreatywność i pobudzające wyobraźnię u dzieci. Jest to zatem świetna forma spędzania wolnego czasu. Specjaliści polecają malowanie po numerach niezależnie od tego, czy dziecko wiąże swoją przyszłość z malarstwem, czy też interesuje się dowolną inną dyscypliną naukową, czy sportową. Kreatywność, skupienie i koncentracja przydaje się w każdym zawodzie oraz podczas nauki w szkole. Zachęcamy do sprawdzenia, jakie obrazy do malowania po numerkach dla dzieci przygotowaliśmy. Jesteśmy przekonani, że dołączycie do grona zadowolonych klientów Artnapi.

Jak rozwijać kreatywność dzieci za pomocą malowania po numerach?

Malowanie po numerach to doskonałe narzędzie do rozwijania kreatywności u dzieci – więcej informacji o tym hobby dla najmniejszych znajdziesz przechodząc pod ten link. Wymaga koncentracji, cierpliwości i umiejętności planowania. Oto kilka wskazówek, jak to zrobić:

 • Wybierz odpowiedni zestaw. Upewnij się, że zestaw do malowania po numerach jest odpowiedni do wieku i umiejętności dziecka. Młodsze dzieci mogą potrzebować zestawu z większymi obszarami do malowania i z mniejszą ilością szczegółów.
 • Nauka krok po kroku. Przed rozpoczęciem malowania, naucz dziecko, jak korzystać z zestawu. Wyjaśnij, w jaki sposób numery na wybranym obrazie odpowiadają kolorom w zestawie farb.
 • Pokaż, jak się skupić. Malowanie po numerach wymaga skupienia. Pomaga to dzieciom rozwijać umiejętności koncentracji. Naucz je, jak spędzać czas na jednym zadaniu bez rozpraszania uwagi.
 • Zachęcaj do samodzielności. Pozwól dzieciom pracować samodzielnie. To pomoże im rozwijać poczucie niezależności i pewności siebie.
 • Wspieraj kreatywność u dzieci. Zachęcaj dzieci do eksperymentowania z kolorami. Możliwe, że zechcą pomalować niektóre obszary innymi kolorami, niż sugerują numery. To jest w porządku! Ważne, aby dzieci czuły się swobodnie i kreatywnie.
 • Eksponuj pracę. Po ukończeniu obrazu, powieś go w widocznym miejscu. To pomoże zwiększyć pewność siebie dziecka i zachęci do dalszego rozwijania umiejętności artystycznych.

Pamiętaj, że celem malowania po numerach nie jest stworzenie doskonałego dzieła sztuki, ale sam proces twórczy i nauka tego, jak skupić się i cierpliwie dążyć do celu. Jest to także doskonały sposób na spędzanie czasu z dzieckiem, rozmowy i budowanie relacji, a więc warto to zajęcie odbierać przede wszystkim jako zabawę rozwijającą kreatywność u dzieci.

Malowanie po numerach

Wzory obrazów malowanych po numerach dedykowanych dla dzieci

Doskonale zdajemy sobie sprawę z tego, że dzieci uwielbiają malować po numerach, szczególnie wówczas, gdy grafika odwołuje się do ich zainteresowań, pasji lub postaci z bajek, które lubią oglądać. W kolekcji obrazów malowanych po numerach dedykowanych dla dla rozwoju kreatywności u dzieci znajdziesz między innymi latający dom na kolorowych balonikach, tęczowe zwierzęta, urocze kotki, Minionki, samochód Zygzak McQueen, dinozaury, Baby Yodę, Nemo oraz Stitch.

W każdym zestawie z naszej kolekcji znajduje się obraz na płótnie na ramie lub bez ramy, farby oraz pędzle. Po otrzymaniu przesyłki Twoje dziecko może od razu przystąpić do malowania. Jedyne czego będzie jeszcze potrzebowało, to kubeczek z wodą, aby móc wypłukać pędzelek przed nałożeniem kolejnego koloru. W naszym sklepie znajdziesz także akcesoria, które mogą przydać się Twojemu dziecku podczas prac twórczych. Zachęcamy do zapoznania się z wysokiej jakości artykułami.

Dlaczego dzieci powinny malować po numerach?

Malowanie po numerach to oczywiście świetna zabawa i ciekawy sposób na spędzenie wolnego czasu, jednakże tego typu twórczość niesie ze sobą o wiele więcej korzyści. Pierwszą z nich jest niewątpliwie redukcja stresu i wyciszenie. To bardzo ważne, szczególnie wówczas, gdy dziecko wkracza w trudny wiek dorastania. Dodatkowo malowanie po numerach pobudza u dzieci kreatywność i wyobraźnię, które są doceniane w wielu dziedzinach życia. Dziecko ćwiczy skupienie, koncentrację oraz rozwija motorykę małą. Warto wspomnieć także o budowaniu pewności siebie i poczucia własnej wartości.

Dziecku udaje się stworzyć dzieło sztuki, którym może się pochwalić przed rodziną i znajomymi, szczególnie wówczas, gdy zostanie powieszone w jego pokoju lub innym miejscu w mieszkaniu. Zdecydowanie jest to jeden z najlepszych sposobów na rozwijanie kreatywności u dzieci. Kto wie, może część dzieci na tyle pokocha malowanie, że postanowi malować samodzielnie?

Oprócz tego malowanie po numerach pomaga w rozwoju dzieci? Przygotowaliśmy na ten temat artykuł, który zachęcamy przeczytać.

Malowanie pingwina po numerach

Zalety malowania po numerach dla rozwoju kreatywności dzieci

Malowanie po numerach – to oryginalny rodzaj zabawy edukacyjnej, do jego podstawowych zalet można zaliczyć:

 • Rozwój zdolności motorycznych. Precyzyjne kolorowanie określonych obszarów wymaga skupienia i kontroli nad ruchami ręki, co przekłada się na lepsze umiejętności pisania i rysowania.
 • Poprawa koncentracji i cierpliwości. Malowanie po numerach wymaga skupienia, systematycznej pracy i cierpliwości. Kolorując wybrane płótno, dzieci uczą się, że muszą skończyć jedno pole, zanim przejdą do następnego, co pomaga w rozwoju koncentracji i wytrwałości.
 • Relaks i odstresowanie. Malowanie po numerach pomaga dzieciom spędzać czas na spokojnej, skoncentrowanej aktywności, co może przyczynić się do poprawy ich samopoczucia i ogólnego zdrowia psychicznego.
 • Stymulowanie wyobraźni i kreatywności u dzieci. Pomimo, że malowanie po numerach wymaga dość precyzyjnej pracy i działania według schematu, nadal angażuje wyobraźnię dziecka. Może inspirować dzieci do tworzenia własnych dzieł sztuki poza szablonem, a także pomagać im lepiej zrozumieć i interpretować obrazy, które widzą na co dzień.
 • Nauka kolorów i numerów. Jeśli do malowania po numerach zachęcamy najmłodszych, podczas kolorowania możemy uczyć ich różnych kolorów i liczb. Zajęcia przebiegają w sposób interaktywny, a więc nie nudzą się maluchom.

Spędź wolny czas z dzieckiem na malowaniu!

Nadal zastanawiasz się jak rozwijać kreatywność u dzieci? Malowanie po numerach to doskonały pomysł na spędzenie czasu w gronie rodzinnym. Wybierzcie wzór, który będziecie malować wspólnie lub każdy niech wybierze obraz, który najbardziej wpisuje się w jego zainteresowania, pasje i gust. Świetnym pomysłem jest stworzenie rytuału malowania np. w każdą sobotę wieczorem. To bardzo cenny czas, który nie tylko wpłynie na rozwój intelektualny dzieci, ale również emocjonalny.

Doskonałym pomysłem jest także stworzenie rodzinnej galerii obrazów. Może to być ściana w salonie lub w korytarzu. Wiele rodzin wspólnie maluje obrazy, które następnie wręcza bliskim w prezencie. Pomyśl, jaki obraz pasowałby do mieszkania babci i dziadka, z jakiego obrazu ucieszyłaby się Twoja przyjaciółka lub współpracownica. Wiele z naszych obrazów malowanych po numerach doskonale współgra z aranżacjami biurowymi. Warto zainstalować obraz w każdej firmie, szczególnie jeśli jest związana z branżą kreatywną np. agencja reklamowa.

Rozwijaj kreatywność swoich dzieci

Pozostałe produkty od Artnapi

Nasz sklep kreatywny Artnapi to skarbnica ciekawych produktów do twórczego spędzania czasu dla dorosłych i rozwoju kreatywności u dzieci. Oprócz obrazów malowanych po numerach w naszym sklepie znajdziesz także inne ciekawe propozycje, które być może zainteresują Twoje dziecko, Ciebie lub innych członków rodziny. Do Twojej dyspozycji pozostawiamy modne i niezwykle efektowne diamentowe mozaiki. Obraz tworzony przy pomocy małych kolorowych kryształków pięknie się mieni i przyciąga uwagę gości. Taki obraz będzie idealnie prezentował się we wnętrzach, w których dominują błyskotki, przepych i dobry gust.

Zadbaliśmy także o miłośników składanych modeli oraz różnego rodzaju układanek. Nasze drewniane puzzle swoim wyglądem całkowicie odbiegają od klasycznych puzzli ze sklepu. Oryginalne kształty i mnóstwo barw to wyzwanie dla prawdziwego wielbiciela łamigłówek. W ramach kolekcji drewnianych puzzli dla dorosłych znajdziesz grafiki zwierzęce. Drewniany kot, wilk, orzeł, sowa, żubr, słoń czy lew, to tylko część naszych propozycji. Koniecznie sprawdź je wszystkie!

Podsumowanie

Otóż, jeśli jesteś rodzicem, który zastanawia się nad tym, jak rozwijać kreatywność u dzieci, zdecydowanie warto rozważyć opcję zakupu dla swoich pociech odpowiedniego do ich wieku i preferencji zestawu do malowania po numerach.

Tematyka zestawów do malowania po numerach jest bardzo zróżnicowana. Na przykład ogromną popularnością wśród dzieci i nastolatków cieszą się płótna z bohaterami bajek i kreskówek, zwierzętami, a także piękne motywy kosmosu do malowania po numerach. Dla wygody wyszukiwania odpowiedniego zestawu duże sklepy, jak Artnapi, tworzą w swoim katalogu osobny rozdział, w którym są zaprezentowane wyłącznie płótna do malowania po numerach dla dzieci.

Malowanie po numerach

Najczęściej zadawane pytania na temat rozwoju kreatywności u dzieci

▶️ Czy malowanie po numerach jest bezpieczne dla mojego dziecka?

Tak, malowanie po numerach jest bezpiecznym hobby dla dzieci. Wszystkie farby w zestawach są zazwyczaj nietoksyczne, a pędzle są wykonane z miękkich, bezpiecznych materiałów. Jednak zawsze warto sprawdzić informacje producenta na opakowaniu.

✅ Jak mogę pomóc mojemu dziecku rozpocząć malowanie po numerach?

Najlepszym sposobem na rozpoczęcie jest zakup zestawu dla początkujących, który ma mniej detali i większe obszary do malowania. Możesz być przy dziecku i pomóc mu zrozumieć, jak dopasować numery na płótnie do numerów na farbach.

▶️ Czy malowanie po numerach może pomóc w rozwoju mojego dziecka?

Tak, malowanie po numerach może pomóc w rozwoju wielu umiejętności. Może poprawić koordynację wzrokowo-ruchową, zdolności motoryczne, koncentrację, a także cierpliwość. Ponadto jest to wspaniałe narzędzie, które polecamy każdemu rodzicowi, który zastanawia się nad pytaniem o to, jak rozwijać kreatywność dziecka.

W jaki sposób rozwijać kreatywność u dzieci w wieku szkolnym? Przeczytaj odpowiedni wpis na naszym blogu.

Polecane

Szop pracz w kwiatach
40x50 cmMalowanie po numerach na blejtramie
54,99 zł
Tygryski na gałęzi Malowanie po numerach
40x50 cmMalowanie po numerach na blejtramie
45,00 zł
Kolorowe Koty
40x50 cmMalowanie po numerach na blejtramie
54,99 zł
Mikołaj nie śpi
40x50 cmMalowanie po numerach bez ramy
9,99 zł
Żyrafa w mozaice
40x50 cmMalowanie po numerach na blejtramie
54,99 zł
Pingwin z serduszkiem
40x50 cmMalowanie po numerach na blejtramie
54,99 zł
Żyrafa
40x50 cmMalowanie po numerach na blejtramie
54,99 zł
pixel