Rozwijaj kreatywność swoich dzieci malowaniem po numerkach

2021-09-20
Rozwijaj kreatywność swoich dzieci malowaniem po numerkach

Malowanie po numerkach to zajęcie niezwykle rozwijające, pobudzające wyobraźnię i kreatywność. Jest to zatem świetna forma spędzania wolnego czasu zarówno dla dorosłych, jak i dzieci. Specjaliści polecają malowanie po numerach niezależnie od tego, czy dziecko wiąże swoją przyszłość z malarstwem, czy też interesuje się dowolną inną dyscypliną naukową, czy sportową. Kreatywność, skupienie i koncentracja przydaje się w każdym zawodzie oraz podczas nauki w szkole. Zachęcamy do sprawdzenia, jakie obrazy do malowania po numerkach dla dzieci przygotowaliśmy. Jesteśmy przekonani, że dołączycie do grona zadowolonych klientów Artnapi.

Malowanie po numerach dla początkujących

Podoba Ci się malowanie po numerach, ale zastanawiasz się, czy będzie to odpowiednie zajęcie dla Twojej pociechy? Dajemy Ci gwarancję, że Twoje dziecko doskonale poradzi sobie z każdym obrazem dostępnym w naszej kolekcji. Malowanie po numerach dla osób początkujących warto rozpocząć od grafik o poziomie trudności 1 lub 2. W ten sposób zadbasz o to, aby dziecko czerpało ogromną radość z malowania. W kolejnych próbach możesz wybierać coraz to trudniejsze wzory, z którymi Twoja pociecha sobie bez problemu poradzi.

W naszej kolekcji znajdziesz obrazy o poziomie trudności do 5, w rozmiarze 40x50 cm, 50x65 cm oraz 30x40 cm, z różną ilością farb używanych do malowania po numerach od 3 do 40 oraz w orientacji poziomej, oraz pionowej. Specjalnie z myślą o najmłodszych stworzyliśmy osobną kategorię obrazów dla dzieci, jednakże nic nie stoi na przeszkodzie, aby zamówić obraz z kategorii zwierzęta, krajobrazy, kwiaty, kosmos, abstrakcja, ptaki, martwa natura czy mitologia. Zachęcamy do zapoznania się ze wszystkimi wzorami obrazów malowanych po numerach.

Wzory obrazów malowanych po numerach dedykowanych dla dzieci

Doskonale zdajemy sobie sprawę z tego, że dzieci uwielbiają malować po numerach, szczególnie wówczas, gdy grafika odwołuje się do ich zainteresowań, pasji lub postaci z bajek, które lubią oglądać. W kolekcji obrazów malowanych po numerach dedykowanych dla dzieci znajdziesz między innymi latający dom na kolorowych balonikach, tęczowe zwierzęta, urocze kotki, Minionki, samochód Zygzak McQueen, dinozaury, Baby Yodę, Nemo oraz Stitch. W każdym zestawie z naszej kolekcji znajduje się obraz na płótnie na ramie lub bez ramy, farby oraz pędzle. Po otrzymaniu przesyłki Twoje dziecko może od razu przystąpić do malowania. Jedyne czego będzie jeszcze potrzebowało, to kubeczek z wodą, aby móc wypłukać pędzelek przed nałożeniem kolejnego koloru. W naszym sklepie znajdziesz także akcesoria, które mogą przydać się Twojemu dziecku podczas prac twórczych. Zachęcamy do zapoznania się z wysokiej jakości artykułami.

Rozwijaj kreatywność swoich dzieci

Dlaczego dzieci powinny malować po numerach?

Malowanie po numerach to oczywiście świetna zabawa i ciekawy sposób na spędzenie wolnego czasu, jednakże tego typu twórczość niesie ze sobą o wiele więcej korzyści. Pierwszą z nich jest niewątpliwie redukcja stresu i wyciszenie. To bardzo ważne, szczególnie wówczas, gdy dziecko wkracza w trudny wiek dorastania. Dodatkowo malowanie po numerach pobudza wyobraźnię i kreatywność, które są doceniane w wielu dziedzinach życia. Dziecko ćwiczy skupienie, koncentrację oraz rozwija motorykę małą. Warto wspomnieć także o budowaniu pewności siebie i poczucia własnej wartości.

Dziecku udaje się stworzyć dzieło sztuki, którym może się pochwalić przed rodziną i znajomymi, szczególnie wówczas, gdy zostanie powieszone w jego pokoju lub innym miejscu w mieszkaniu. Zdecydowanie jest to jeden z najlepszych sposobów na rozwijanie kreatywności u dzieci. Kto wie, może część dzieci na tyle pokocha malowanie, że postanowi malować samodzielnie?

Oprócz tego malowanie po numerach pomaga w rozwoju dzieci? Przygotowaliśmy na ten temat artykuł, który zachęcamy przeczytać.

Technika malowania i ważne informacje

Pierwsze zetknięcie z obrazami malowanymi po numerach rodzi wiele pytań i wątpliwości np. odnośnie techniki malowania. Sposobów malowania jest wiele, część osób maluje od góry do dołu, część skupia się na numerach kolorów farb, malując rosnąco od najniższej cyfry, a jeszcze inne osoby malują spontanicznie raz z jednej strony, raz z drugiej. Co do zasady nie ma znaczenia, jaką technikę obierze Twoje dziecko, należy jednak pamiętać o tym, aby nie pozostawiać farb otwartych zbyt długo, gdyż mogą stracić wilgoć i się zepsuć.

Zadbaliśmy o to, aby nasze farby szybko wysychały, dzięki czemu dziecko się nie pobrudzi. Możesz jednak zainwestować w podpórkę pod rękę, aby mieć 100% pewność, że obraz będzie perfekcyjny, a dziecko podczas malowania się nie pobrudzi. Jeśli okaże się, że farba w słoiczku jest zbyt gęsta, możesz ją delikatnie rozcieńczyć, tak aby uzyskać idealną konsystencję. Idąc za radą specjalistów, zachęcamy naszych klientów do pokrycia ukończonego dzieła lakierem akrylowym. W ten sposób zadbasz o dodatkową ochronę. W razie pytań lub wątpliwości zachęcamy do kontaktu z naszym działem obsługi klienta. Nasi pracownicy z chęcią podzielą się swoją wiedzą i doświadczeniem.

Malowanie po numerach

Spędź wolny czas z dzieckiem na malowaniu!

Malowanie po numerach to doskonały pomysł na spędzenie czasu w gronie rodzinnym. Wybierzcie wzór, który będziecie malować wspólnie lub każdy niech wybierze obraz, który najbardziej wpisuje się w jego zainteresowania, pasje i gust. Świetnym pomysłem jest stworzenie rytuału malowania np. w każdą sobotę wieczorem. To bardzo cenny czas, który nie tylko wpłynie na rozwój intelektualny dzieci, ale również emocjonalny. Doskonałym pomysłem jest także stworzenie rodzinnej galerii obrazów. Może to być ściana w salonie lub w korytarzu. Wiele rodzin wspólnie maluje obrazy, które następnie wręcza bliskim w prezencie. Pomyśl, jaki obraz pasowałby do mieszkania babci i dziadka, z jakiego obrazu ucieszyłaby się Twoja przyjaciółka lub współpracownica. Wiele z naszych obrazów malowanych po numerach doskonale współgra z aranżacjami biurowymi. Warto zainstalować obraz w każdej firmie, szczególnie jeśli jest związana z branżą kreatywną np. agencja reklamowa.

Pozostałe produkty od Artnapi

Nasz sklep kreatywny Artnapi to skarbnica ciekawych produktów do twórczego spędzania czasu dla dzieci i dorosłych. Oprócz obrazów malowanych po numerach w naszym sklepie znajdziesz także inne ciekawe propozycje, które być może zainteresują Twoje dziecko, Ciebie lub innych członków rodziny. Do Twojej dyspozycji pozostawiamy modne i niezwykle efektowne diamentowe mozaiki. Obraz tworzony przy pomocy małych kolorowych kryształków pięknie się mieni i przyciąga uwagę gości. Taki obraz będzie idealnie prezentował się we wnętrzach, w których dominują błyskotki, przepych i dobry gust.

Zadbaliśmy także o miłośników składanych modeli oraz różnego rodzaju układanek. Nasze drewniane puzzle swoim wyglądem całkowicie odbiegają od klasycznych puzzli ze sklepu. Oryginalne kształty i mnóstwo barw to wyzwanie dla prawdziwego wielbiciela łamigłówek. W ramach kolekcji drewnianych puzzli dla dorosłych znajdziesz grafiki zwierzęce. Drewniany kot, wilk, orzeł, sowa, żubr, słoń czy lew, to tylko część naszych propozycji. Koniecznie sprawdź je wszystkie!

Polecane

Krowa

Krowa

69,00 zł
pixel