Jak usunąć zagniecenia i fałdy z płótna malarskiego?

2020-11-19
Jak usunąć zagniecenia i fałdy z płótna malarskiego?

Sekret #1, dzięki któremu z powodzeniem pozbędziesz się zagnieceń z płótna, to po prostu użycie żelazka przy wysokiej temperaturze! Proste? Pewnie! Zanim jednak to zrobisz, zapoznaj się z poniższą listą najważniejszych nakazów i zakazów:

Wyprasuj płótno przy wysokiej temperaturze, aby usunąć wszelkie zagniecenia!

Dobrą wiadomością jest to, że niektóre charakterystyczne zagniecenia na płótnach wszystkich typów są zupełnie normalne. Złą wiadomością jednak jest to, że fałdy na płótnach do malowania po numerach są bardziej powszechne. Biorą się one z tego, że płótna są poddawane gorącym temperaturom podczas drukowania liczb i linii, co sprawia, że nieco trudniej jest sobie z tym poradzić. Ale nie obawiaj się! Jesteśmy tutaj, aby Ci pomóc. Poniżej przedstawiliśmy listę, co możesz oraz czego w żadnym razie nie powinieneś robić, jeśli chcesz usunąć irytujące zagniecenia!

Zacznijmy od zakazów:

Nie rób tego kiedy malujesz po numerach

  1. Nie używaj dużej ilości wody, a najlepiej unikaj jej używania w ogóle. Wiele stron internetowych sugeruje, by do prasowania użyć odrobiny wody, na przykład delikatnej mgiełki lub pary. Zalecamy to robić ostrożnie, ponieważ zestawy do malowania po numerach różnią się od zwykłych płócien, ponieważ zawierają wydrukowane na nich cyfry i linie. Zbyt dużo wody i pary może całkowicie zmyć cyfry i linie, więc jeśli nie chcesz malować całkowicie odręcznie, zalecamy bycie szczególnie ostrożnym za każdym razem, kiedy spryskasz płótno wodą lub użyjesz pary podczas prasowania.
  2. Nie prasuj awersem do góry! Kiedy rozpoczynasz prasowanie, upewnij się, że żelazko dotyka tylnej strony płótna, aby uniknąć rozmazywania liczb i linii. Płótna są przeznaczone do malowania na nich, a nie drukowania, dlatego tusz może łatwo się rozmazać. Bezpośredni kontakt z gorącym żelazkiem może w mgnieniu oka zniszczyć Twój ulubiony zestaw do malowania po numerach!

Malowanie po numerach

Tak możesz robić podczas rysowania po cyfrach

  1. Często zmieniaj położenie żelazka. Wiele stron internetowych zaleca prasowanie przy użyciu odrobiny wody lub pary. Możesz spróbować to zrobić, ale zestawy do malowanie po numerach różnią się od zwykłych pustych płócien tym, że mają wydrukowane numery i linie, które mogą zostać przypadkowo usunięte! Pamiętaj, aby mocno docisnąć płótno i upewnić się, że żelazko nigdy nie będzie trzymane w jednym miejscu zbyt długo.
  2. Uczyń swoje płótno nauczane. Płótna mają możliwość rozciągnięcia. Proces rozciągania pomaga usunąć ostatnie zagniecenia. Zadbaj o to, aby płótno było jak najbardziej szczelne, po prostu przyklejając je lub przyczepiając do płaskiej powierzchni.
  3. Używaj wilgotnej szmatki z tyłu płótna. Jeśli nie możesz usunąć fałd bez wody, zalecamy ułożenie płótna awersem w dół i „prasowanie” wilgotną szmatką tylnej części płótna.

Sprawdź także wskazówki i triki malowania po numerach. Pomogą Ci uniknąć problemów podczas rysowania obrazu.

Polecane

pixel