Wskazówki i triki malowania po numerach

2022-11-09
Wskazówki i triki malowania po numerach

Lubisz malowanie po numerach, ale nie zawsze efekty są dla Ciebie zadowalające? Dokładasz wszelkich starań, ale i tak widzisz, że mogłoby wyjść lepiej, tylko nie możesz znaleźć odpowiedniego rozwiązania? A może zaczynasz przygodę z malowaniem po numerach po raz pierwszy w życiu i potrzebujesz wskazówek, które mogą zadecydować o dobrych wynikach? W każdym z tych przypadków przydatne okażą się dla Ciebie zalecenia podane w tym artykule. Są to triki, które zostały odkryte przez naszych klientów w procesie pracy twórczej, a które dla Twojej wygody zgromadziliśmy w jednym miejscu.

Malowanie po numerach: forum

Grono osób, które interesuje się malowaniem po numerach z roku na rok wzrasta i nie ma w tym niczego dziwnego, że wielu wielbicieli tego rodzaju kreatywności poszukuje osób o wspólnych upodobaniach. Tak pojawiło się forum, na którym można zadać pytania dotyczące techniki, podzielić się własnymi trikami i oczywiście zaprezentować wyniki swojej pracy.

Obecnie fora malowania po numerach gromadzą wielu uczestników s codziennie do dołączają nowi użytkownicy. Możesz dowiedzieć się tam o wielu tajnikach malowania, zadać pytania i znaleźć rozwiązania dla problemów pojawiających się podczas pracy nad płótnem.

10 porad, które ułatwią malowanie po numerach

Po przestudiowaniu naszego forum wybraliśmy 10 najbardziej przydatnych, w opinii użytkowników, porad — łatwych dla realizacji i jednocześnie korzystnych zarówno dla początkujących, jak i doświadczonych malarzy. Dzięki tym podstawowym poradom dotyczącym malowania po numerach możesz rozpocząć swoją przygodę z tym ekscytującym i kreatywnym procesem.

Malowanie po numerach

Porada nr 1. Ukrywanie numerów przed kolorowaniem

W większości przypadków po nałożeniu farby numery nie są pod nią widoczne, ale od czasu do czasu nasi klienci twierdzą, że widzą numery przez jaśniejsze farby, gdy patrzą na nie z bliska. Rozumiejąc, jak nieprzyjemne może być takie doświadczenie, razem z naszymi klientami zaczęliśmy poszukiwać skutecznego rozwiązania i w którymś momencie ktoś zaproponował użycie korektora w piórze albo białej kredki, aby numery stały się niewidoczne. Jak pokazała praktyka, to rozwiązanie jest naprawdę fenomenalne! Jak skorzystać z tej porady? Znajdź numer i miejsce na płótnie, ale tuż przed malowaniem farbą, pomaluj numer białym korektorem lub kredką!

Porada nr 2. Przedłużenie trwałości farb

Akrylowy grunt, nazywany bezbarwnym Gesso, zapewnia pewien stopień szorstkości powierzchni, dzięki czemu farby akrylowe i olejne trzymają się lepiej. Bezbarwne Gesso jest idealne do zestawów do malowania po numerach, ponieważ sprawia, że powierzchnia płótna będzie lepsza do malowania, a jednocześnie pozwala dobrze widzieć wszystkie numery i obszary na obrazie. Jedno opakowanie, które można znaleźć w każdym sklepie papierniczym, wystarczy na stworzenie kilku wspaniałych obrazów, prezentujących się jak prawdziwe arcydzieła sztuki.

Rozrzedzające medium do farb do malowania po numerach

Porada nr 3. Zakup rozcieńczalnika do farb

Zakup rozcieńczalnika to rozwiązanie uniwersalne, nadające się zarówno do zmniejszenia grubości warstwy farby, jak i ożywienia suchej farby. Niektórzy ludzie chcieliby, aby ich farby były nieco mniej gęste i łatwiejsze w użyciu. Ponieważ istnieją farby akrylowe i wodorozcieńczalne, zwykle można je rozcieńczyć kilkoma kroplami wody. W przypadku trudniejszych farb można użyć kilka kropli rozcieńczalnika do farb, aby ułatwić pracę z farbą. Jeśli chcesz stworzyć naprawdę “żywe” płótno, pełne odcieni i innych szczegółów, na pewno nie powinieneś unikać korzystania z dobrego rozcieńczalnika.

Porada nr 4. Alternatywa dla drogiej sztalugi

Zastanawiasz się, gdzie zamocować płótno, jeśli nie masz sztalugi? Chcesz mieć zawsze stabilny i mobilny obraz? Rozwiązaniem może się stać zakup płyty piankowej. Jeśli kupiłeś tylko płótno i farby, to płyta piankowa jest świetną płaską powierzchnią, na której możesz je zamontować. Po przyklejeniu lub nałożeniu obrazu na płytę możesz zabrać go ze sobą, aby malować w dowolnym miejscu, w którym czujesz się komfortowo. Dzięki temu możesz malować w pomieszczeniu i na zewnątrz!

Zrób zdjęcie przed malowaniem po numerach

Porada nr 5. Dodatkowe farby — jak używać resztek farb, kiedy skończysz pracę z płótnem?

Kiedy skończysz, zwykle masz niewielką ilość resztek farby, która ostatecznie wysycha i zostaje wyrzucona. Odkryliśmy, że niektórzy z naszych klientów lubią sprawdzać, jak poprawiły się ich umiejętności malarskie, stosując te dodatkowe farby na czystym płótnie (bez linii)! Polecamy kupić kilka dodatkowych arkuszy do rysowania po numerach i przetestować swoje talenty, wykonując obraz w dowolnym stylu z wykorzystaniem resztek farb. Jeśli w ogóle nie masz pomysłów na to, co można namalować — stwórz płótno abstrakcyjne.

Porada nr 6. Cyfrowe rekomendacje – jak zaoszczędzić czas podczas pracy z obrazem?

Niektórzy z naszych klientów uważają, że numery są zbyt małe, aby łatwo je zobaczyć, i chcieliby, abyśmy dołączyli szkło powiększające do naszych zestawów. Małe przestrzenie sprawiają, że końcowe obrazy są bardziej szczegółowe, przez co trudno jest osiągnąć idealną równowagę.

Nasi klienci również znaleźli bardzo sprytne i innowacyjne rozwiązanie problemu! Wystarczy zrobić zdjęcie płótna przed rozpoczęciem pracy z obrazem! Podczas malowania po numerach można sobie zrobić przerwę i wyświetlić zdjęcie w smartfonie lub aparacie oraz powiększyć każdą z tych trudnych do zauważenia liczb. Ponadto, fotografowanie każdego z etapów Twojej pracy pomoże Ci obserwować, jaki progres osiągasz i jak Twoja praca zmienia wygląd z dnia na dzień.

Porada nr 7. Marszczenie płótna — jak usunąć te nieestetyczne marszczenia i fałdy?

Marszczenie jest bardzo normalne w przypadku takich płócien, jak te. Na szczęście wszystko da się wygładzić, tak samo jak pogniecione ubrania z suszarki, które można wyprasować! Obejrzyj ten filmik aby zapoznać się z tematem. Pamiętaj także, żeby przed przystąpieniem do malowania, dokonać niezbędnych przygotowań odpowiednio do wskazówek malowania po numerach. Poprawne zamocowanie obrazu nie tylko ułatwi pracę, ale i pomoże zapobiec jego marszczeniu.

Porada nr 8. Rozwiąż jeden problem na raz — jak utrzymać płynną konsystencję farby?

Jeśli malujesz numery jeden po drugim i zamykasz pojemniki między pociągnięciami pędzla, pomaga to również zachować świeżość i płynność farby, ponieważ nie są one wystawiane na działanie powietrza przez dłuższy czas! Jeden z ważnych trików malowania po numerach dotyczy także sposobu przechowywania farb — powinny znajdować się w stałej temperaturze pokojowej, w oddaleniu od grzejników. Nie wolno ich także trzymać w zimnym miejscu lub w oddziaływaniu promieni słonecznych. Te farby są akrylowe, więc możesz użyć wody lub rozcieńczalnika do farb, aby zmniejszyć grubość warstwy.

Przeczytaj także wpis "Obrazy farbami akrylowymi: co musisz o nich wiedzieć, rysując po numerach".

Płyta piankowa do malowania po numerach

Porada nr 9. Jak perfekcyjnie rozmyć kolory?

Najlepszym wyjaśnieniem tej techniki jest zobaczenie na własne oczy, jak to działa. Obejrzyj ten filmik, aby Twój obraz wyglądał niesamowicie!

Jedna z rad malowania po numerach przewiduje korzystanie z półsuchego pędzelka. Pozwala to osiągnąć spektakularne efekty na niewielkich fragmentach płótna. Żeby dokonać rozmycia koloru na dużych fragmentach można skorzystać z gąbeczki.

Porada nr 10. Odstraszacz kotów, czyli jak trzymać koty z dala od miejsca pracy z płótnem?

Nadal nie rozwiązaliśmy tego problemu — ale puszyste zwierzaki stanowią idealny dodatek do indywidualnego zestawu malowania po numerach! Jeśli masz mruczka, zachęcamy kupić zabawkę dla kota. Wtedy będziesz mógł spokojnie zajmować się malarstwem.

Mówiąc całkowicie poważnie — nie tylko koty mogą stanowić zagrożenie dla Twojego arcydzieła. Małe dzieci, niezdarny małżonek z filiżanką kawy, a nawet Ty sam, obserwujący swoje dzieło z kieliszkiem wina w ręku… Bądź więc ostrożny i w chwilach, kiedy nie pracujesz, zostawiaj płótno w bezpiecznym miejscu.

5 najczęściej pojawiających się pytań na temat malowania po numerach

▶️ Jak dużo czasu zajmuje malowanie po numerach?

Trudno jest odpowiedzieć na to pytanie jednoznacznie. W zależności od rodzaju obrazu jego tworzenie może zajmować od 5 do nawet 20 godzin! Oczywiście, na czas pracy będzie wpływało Twoje doświadczenie, stopień skupienia się na pracy i wiele innych czynników. Jeśli planujesz czas na malowanie po numerach, warto założyć, że codziennie będziesz spędzał przy sztaludze co najmniej 1 godzinę.

✅ Dopiero zaczynam swoją przygodę z rysowaniem po numerach. Jaki obraz warto wybrać?

Obrazy na naszej stronie są podzielone na kategorie ze względu na poziom skomplikowania. Pierwszy i drugi poziom — to obrazy dla dzieci. Poziomy od trzeciego do piątego przeznaczone są do wykonywania przez osoby dorosłe. Wybierając obrazek dla dorosłych i którzy wcześniej nie mieli doświadczenia z malowaniem po numerach, warto zwrócić uwagę na obrazy należące do 3 poziomu. Dodatkowym pomocnikiem może być liczba farb, ich ilość wpisaliśmy poniżej pod każdym zdjęciem w charakterystyce. Im większa liczba kolorów, tym płynniejsze będą przejścia pomiędzy barwami.

Malowanie po numerach

▶️ Jakiej techniki malowania po numerach warto przestrzegać?

Istnieje kilka technik malowania. Można malować obrazek, zaczynając od górnej krawędzi i malując fragmenty, stopniowo schodząc w dół. Wygodniejszą metodą jest zamalowanie obiektów tła, a następnie obiektów pierwszego planu. Można najpierw pomalować jasne obszary, a następnie ciemniejsze. Jednak nie trzeba się całkiem skupiać na tych sposobach — maluj, jak chcesz. Już w trakcie pracy sam znajdziesz swoją drogę.

✅ Jaką radę dotyczącą malowania po numerach możecie mi dać, jeśli pokolorowałem fragment na nieodpowiedni kolor?

Przede wszystkim nie martw się — można to łatwo to naprawić! Poczekaj, aż farba wyschnie, a następnie grubo pomaluj obszar na wierzchu pożądanym kolorem. Uzyskany efekt może okazać się nawet piękniejszy, niż zamierzałeś początkowo.

▶️ Jak zachować pędzelek, którym jest wykonywany rysunek?

Aby pędzelek posłużył Ci dłużej, wystarczy przestrzegać kilku prostych zasad. Po malowaniu trzeba natychmiast usunąć pozostałą farbę z pędzla. Spłucz w czystej ciepłej wodzie, spień i ponownie spłukaj. Delikatnie zetrzyj wodę i palcami nadaj pędzlowi pierwotny kształt. Szczególnie ostrożnie należy usunąć farbę u podstawy stosu, ponieważ w tym miejscu pojawiają się problemy.

Sprawdź także nasz przewodnik dla początkujących do malowania po numerach.

Polecane

Kolorowy Łoś
40x50 cmMalowanie po numerach na blejtramie
54,99 zł
Oszczędzasz25,00 zł
Słonecznik Na Parapecie
40x50 cmMalowanie po numerach na blejtramie
54,99 zł29,99 zł
Stworzenie Adama Malowanie Po Numerach
40x50 cmMalowanie po numerach na blejtramie
54,99 zł
Dzień na Księżycu
40x50 cmMalowanie po numerach na blejtramie
45,00 zł
Wschód słońca nad lawendą
40x50 cmMalowanie po numerach na blejtramie
45,00 zł
Nimfa kwiatowa
40x50 cmMalowanie po numerach na blejtramie
54,99 zł
Świat Morski
40x50 cmMalowanie po numerach na blejtramie
54,99 zł
Duże Kwiaty
40x50 cmMalowanie po numerach na blejtramie
54,99 zł
Rumianki Na Niebieskim Tle
40x50 cmMalowanie po numerach na blejtramie
54,99 zł
pixel