Maluj obrazy akrylowe według liczb

2021-08-10
Maluj obrazy akrylowe według liczb

W naszych czasach trudno jest znaleźć osobę, która przynajmniej raz nie usłyszała o kolorowaniu według ponumerowanych schematów. Jednak tylko Ci, którzy sami tego doświadczyli, znają wszystkie zawiłości tego procesu. Reszta gromadzi wiele pytań. Jednym z nich jest: jakimi farbami maluje się obrazy według liczb i jak z nimi pracować? Przejdźmy do sedna.

Akryl i jego cechy

Do malowania liczbami stosuje się farby akrylowe. Są one zawarte w każdym zestawie – pakowane w ponumerowane słoiki i dostarczane w ilości dostosowanej do konkretnego wzoru. Co musisz o nich wiedzieć, rysując po numerach obrazy farbami akrylowymi. Przeczytać wpis na naszym blogu.

Dlaczego akryl do malowania według liczb?

  • Szybko schnie (7-10 minut), więc pomalowane obszary nie rozmazują się, a kolory nie mieszają się ze sobą na płótnie.
  • Początkujący czasami popełniają błędy podczas kolorowania, a farbując akrylem, możesz szybko je naprawić, nakładając jeden kolor na drugi.
  • Akryl jest wytwarzany na bazie wody, więc można go nią rozcieńczyć, jeśli farba jest nieco sucha lub zbyt gęsta. Ponadto dodanie wody pomoże uczynić kolor bardziej przezroczystym.
  • Jest praktycznie bezwonny, co ma istotne znaczenie dla wielu artystów.

Pomimo faktu, że farby akrylowe zawierają wodę i łatwo je rozcieńczyć, po wyschnięciu zamieniają się w gęstą folię, odporną na wilgoć, pęknięcia i blaknięcie. Dzięki temu gotowe obrazy mogą być przechowywane przez długie lata, a pielęgnowanie ich jest bardzo proste – wystarczy wycierać płótno z kurzu miękką, suchą ściereczką.

Jak malować obrazy akrylowe według liczb?

Farby akrylowe są łatwe w obsłudze, ale mają również swoje własne cechy. Oto kilka głównych zasad, których należy przestrzegać podczas malowania kolorowanek według numerów dla dorosłych i dzieci:

  • Nie otwieraj wszystkich słoików z farbą. Weź tylko ten, którego aktualnie potrzebujesz. Po malowaniu nie zapomnij szczelnie zamknąć każdego pojemnika, w przeciwnym razie wilgoć wyparuje, a akryl zacznie się psuć.
  • Zbyt gęstą farbę można rozcieńczyć ciepłą wodą, ale nie za gorącą. To samo dotyczy mycia pędzli po malowaniu akrylem: użyj ciepłej wody.
  • Pędzle przed pracą zaleca się zwilżyć czystą wodą. Będzie Ci wówczas łatwiej nakładać farbę na płótno.
  • Jeśli płótno jest zbyt suche, na co wskazuje jego szorstka, szeleszcząca struktura, przed nałożeniem farby zwilż je pędzlem lub pistoletem natryskowym – efekt będzie bardziej jednolity i schludny.

Akcesoria artystyczne

Gotowe obrazy według numerów dla dzieci i dorosłych można pokryć lakierem akrylowym. Będzie on służyć jako dodatkowa ochrona oraz sprawi, że kolory staną się bardziej nasycone, a obraz zyska lekki połysk. Lakier występuje w trzech rodzajach: błyszczący, matowy i półmatowy. Pierwszy z nich jest idealny w przypadku obrazów wiszących w ciemnych pokojach, drugi zaś świetnie wygląda na płótnach, które znajdują się w świetlistych pomieszczeniach. Trzeci to „złoty środek” – uniwersalna opcja.

Chciałbyś nabyć obraz według liczb i opanować malowanie akrylem? Wejdź do sklepu internetowego Artnapi! Tam czekają na Ciebie tysiące obrazów o różnej tematyce, sympatyczni menedżerowie i dostawa do dowolnego miasta w Polsce.

Polecane

pixel