Największe obrazy do malowania po numerach: ciekawe fakty

2023-03-29
Największe obrazy do malowania po numerach: ciekawe fakty

Obrazy do malowania po numerach podbijają świat i jeśli coś już słyszałeś o tego rodzaju hobby, pewnie zainteresują Cię także ciekawostki, dotyczące tego typu płócien. Dzisiaj porozmawiamy o najdłuższych obrazach do malowania po numerach i tym, jakie rekordy zostały już osiągnięte w tej dziedzinie.

Jakie obrazy do malowania po numerach można uważać za naprawdę duże?

Rozmiary obrazów do malowania po numerach różnią się w zależności od producenta i modelu. Najczęściej spotykanymi wymiarami są:

 • 20x30 cm
 • 30x40 cm
 • 40x50 cm
 • 50x70 cm
 • 60x80 cm
 • 80x100 cm.

Jednakże, jeśli chodzi o naprawdę duże płótna, to zazwyczaj będą one miały wymiary powyżej 50x70 cm. Jeśli chcesz kupić duży obraz do malowania po numerach, ale jednocześnie chcesz, aby malowanie nie zajmowało dużo czasu, możesz wybrać dyptyk lub tryptyk. Takie oryginalne zestawy do malowania po numerach pozwalają na stworzenie prawdziwych artystycznych arcydzieł, które z pewnością ozdobią Twój dom lub biuro.

Także bardzo duże i duże obrazy do malowania po numerach mogą być tworzone na zamówienie – są też firmy w Polsce, oferujące tego typu możliwości, na przykład Artnapi. Takie wielkoformatowe płótna szczególnie podobają się osobom, które mają problemy ze wzrokiem – mogą pracować nad ich wykonaniem nie korzystając ze szkła powiększającego.

Akcesoria artystyczne

Gdzie znaleźć piękne duże płótna do malowania po numerach?

Istnieje wiele firm oferujących płótna do malowania po numerach w różnych rozmiarach, w tym również w największych:

 • Paint Plot – w ofercie tej firmy można znaleźć zestawy o dużych rozmiarach, w tym: 50x70cm i 60x80cm, które są uważane za jedne z największych;
 • Schipper – niemiecka firma specjalizująca się w produkcji zestawów do malowania po numerach, w tym również w największych rozmiarach, takich: 40x80cm i 50x80cm;
 • Winnie's Picks – ta firma oferuje płótna o rozmiarze 50x70cm;
 • MiiCreative – w katalogu firmy można znaleźć kilka obrazów o rozmiarach 60x80cm;
 • Vikitacrafts – ta firma oferuje płótna w rozmiarze 50x75cm. Ten rozmiar jest uważany za jeden z największych.

Wybór dużych płócien nie zawsze jest najlepszy i jeśli zależy Ci nie tylko na wielkości, ale i na tym, co dokładnie będziesz wykonywać, warto zastanowić się nad zakupem kilku mniejszych obrazów, które po wykonaniu można ze sobą połączyć. Na przykład, z oferty Artnapi można wybrać 4 obrazy o rozmiarze 40x50, przedstawiające cztery pory roku, które pięknie zaprezentują się wisząc obok siebie na ścianie. Równie dobrą decyzją będzie zakup kilku kopii dzieł znanych impresjonistów lub jednego znanego malarza, na przykład Fridy Kahlo.

Wówczas możesz połączyć w jedną kompozycję obrazy o tej samej tematyce, na przykład marynistycznej, zawiesić na ścianie obrazy różniące się rozmiarem lub wykonane farbami w kontrastujących kolorach. Dobrym pomysłem będzie także połączenie ze sobą obrazów w tym samym kolorze lub o podobnej tonacji.

Jakie są największe obrazy-rekordziści do malowania po numerach na całym świecie?

W 2010 roku do Księgi Rekordów Guinnessa dostała się organizacja publiczna Ecole de Dessin, a wszystko dlatego, że stworzyła największy obraz do malowania po numerach na świecie. Rozmiar płótna wynosił 63,5 x 49,3 m.

Malowanie po numerach - największe obrazy

Jeden z największych na świecie obrazów do malowania po numerach powstał w 2017 r. podczas obchodów niepodległości Kataru. Wówczas zespół złożony z 7 osób stworzył składający się z 13 284 fragmentów portret emira Kataru, szejka Tamima bin Hamada Al-Thaniego. Tworzenie płótna przebiegało w dość ciekawy sposób: każdy z uczestników projektu malował kilka wybranych kwadratów, a powierzchnia każdego z nich stanowiła około 56,25 cm². Prace prowadzono na 27 oddzielnych płótnach, których rozmiar stanowił 224 cm x 120 cm. Po złożeniu rozmiar gotowego obrazu miał wymiary 7,32 m x 10,80 m.

Jakie duże obrazy do malowania po numerach są dostępne w ofercie Artnapi?

Jeśli poszukujesz obrazów do malowania po numerach o dużym rozmiarze, obowiązkowo zajrzyj do kolekcji Artnapi. Trzeba jednak pamiętać, że im większy rozmiar obrazu, tym więcej czasu i wysiłku będzie wymagane do ukończenia malowania po numerach. Warto również wiedzieć, że większe obrazy mogą być cięższe i trudniejsze do przenoszenia, przechowywania i oprawienia. Orientując się na potrzeby naszych klientów, wprowadziliśmy do oferty rozmiary o rozsądnie dużej wielkości.

Dla wygody wyszukiwania obrazów na stronie Artnapi został przewidziany filtr, pozwalający wybierać płótna nie tylko według tematu, poziomu trudności lub liczby farb, ale także rozmiaru obrazu. Największe i najbardziej szeroko prezentowane obrazy są w rozmiarze 40x50 cm. Wśród nich można znaleźć piękne krajobrazy do malowania po numerach, oryginalne portrety, pobudzajace umysł abstakcje, a nawet kopie dzieł znanych artystów.

Każdy zestaw wyróżnia się wysoką precyzją, jak i adaptacją każdego obrazu do potrzeb klientów, nawet tych z minimalnym doświadczeniem w malowaniu. W ofercie są obecne zestawy z płótnami o dużym rozmiarze dedykowane nie tylko osobom dorosłym, ale także dzieciom. Jeśli chcesz namalować większy obraz, warto zamówić płótno wykonane na podstawie Twojego zdjęcia, wówczas jego rozmiar będzie wynosił 80x100 cm.

Malowanie po numerach

Podsumowanie

Mamy nadzieję, że nasz artykuł okazał się pomocny i teraz z łatwością wybierzesz duży obraz do malowania po numerach, nad którym praca da Ci wiele przyjemnych momentów, a gotowy efekt ozdobi Twoje mieszkanie lub biuro.

Także przeczytaj nasz wpis o 10 ciekawych faktów na temat malowania po numerach.

Polecane

Różowe Tulipany
40x50 cmMalowanie po numerach na blejtramie
54,99 zł
Leśna Rzeka
40x50 cmMalowanie po numerach na blejtramie
54,99 zł
Wewnętrzna Siła
40x50 cmMalowanie po numerach na blejtramie
54,99 zł
Gorąca Pasja
40x50 cmMalowanie po numerach na blejtramie
54,99 zł
Kobieta ze skrzypcami
40x50 cmMalowanie po numerach na blejtramie
54,99 zł
Wschód słońca nad lawendą
40x50 cmMalowanie po numerach na blejtramie
45,00 zł
Księżyc pełnego relaksu
40x50 cmMalowanie po numerach na blejtramie
45,00 zł
Księżycowi bohaterowie
40x50 cmMalowanie po numerach na blejtramie
45,00 zł
Zmiana pór roku
40x50 cmMalowanie po numerach na blejtramie
45,00 zł
pixel