Obrazy malowane po numerach — trend na 2024 rok

2022-12-29
Obrazy malowane po numerach — trend na 2024 rok

Zbliża się 2024 rok, który obiecuje być dynamicznym, bogatym w wydarzenia, będzie łączył w sobie pojawienie się nowych technologii, a jednocześnie powrót ludzkości do własnych korzeni, poszukiwanie sensu życia. Jak nigdy wcześniej, wielu ludzi w krajach rozwiniętych będzie poświęcało się poznawaniu siebie i granic swoich możliwości. Dlatego też nie ma co się dziwić wzrastającej popularności zestawów DIY, w tym zestawów do malowania po numerach. Czytając poniższy tekst dowiesz się tego, jakie trendy malowania po numerach pojawią się w 2024 roku, a które przejdą z 2024 roku.

Kolor roku 2024: co o nim wiadomo?

Od kilku lat zauważamy, że coraz częściej stosuje się cieplejsze i mocno nasycone odcienie, a ich szczytowa obecność przypadnie na nadchodzący sezon. Marka Benjamin Moore ogłosiła, że Kolorem Roku 2024 będzie "Raspberry Blush 2008-30", który jest bardzo odważnym, ale jednocześnie ciepłym odcieniem. Opisany jako “charyzmatyczny”, ten kolor ożywia zmysły i kojarzy się z owocowymi nutami malin. Zawiera w sobie szczyptę jaskrawej czerwieni i pomarańczu koralowego.

Wykorzystanie Raspberry Blush pozwala wyjść poza strefę komfortu, szczególnie w połączeniu z innymi modnymi odcieniami, spośród których najbardziej popularnymi są: czarujący odcień ciepłego cynamonu, wyrafinowany kolor bazowy dębu wenge, stonowana zieleń Morza Północnego i głęboki błękit rozgwieżdżonego nieba. Nie wywołuje wątpliwości, że obrazy do malowania po numerach, zawierające te barwy, będą cieszyć się popularnością w 2024 roku, a dodatkowo na rynku pojawi się wiele nowych produktów w modnej palecie.

Akcesoria artystyczne

Malowanie po numerach – jakie obrazki cieszą się największą popularnością?

Wymienione w tym rozdziale kategorie obrazów do malowania po numerach cieszyły się popularnością w 2024 r. i będą nadal popularne w 2024. Potwierdza to ranking najlepiej sprzedawanych zestawów DIY z naszej strony.

Jeśli chodzi o malowanie po numerach, zestaw może obejmować nawet kilkadziesiąt różnych odcieni farb, w zależności od wybranego obrazka. Najpopularniejsze wzory pojawiające się w przypadku takich produktów to:

 • kwiaty,
 • zwierzęta,
 • abstrakcja,
 • samochody,
 • miasta,
 • krajobrazy,
 • motyle,
 • twarze,
 • dzieła znanych artystów.

Na liście popularnych zestawów pojawiają się także obrazy Vincenta Van Gogha czy Leonardo da Vinci. Niektóre z nich zostały przerobione, by nawiązywać do nowoczesnych wnętrz i trafiać w gusta również tych osób, które nie interesują się sztuką tak bardzo.

Jeśli chodzi o malowanie po numerach, kwiaty, zwierzęta czy obrazy do malowania miast to tylko kilka propozycji. Warto kierować się również stopniem jego skomplikowania. Im więcej pól, tym bardziej realistycznie będzie wyglądać gotowy produkt. Malowanie takiej planszy zamie także więcej czasu, jednak niektóre osoby kochają wyzwania i nie lubią stawiać na zbyt proste produkty.

Aktualne tematy 2024 roku: pokój i natura

Podczas pandemii nasiliła się potrzeba łatwego dostępu do natury, która objawia się zarówno w dziedzinie urbanistyki i nieruchomości, jak i w designie. Biophilia zaspokaja szybko rosnące potrzeby kontaktu z żywym otoczeniem, a osoby bez dostępu do ogrodu szukają sposobów na utrzymanie poczucia harmonii i spokoju, które dają rośliny. Natura jako element designu będzie zawsze obecna dzięki biophilic design.

Pies kompa się - malowanie po numerach

Obiekty biofilne mają sporo zalet, gdyż przynoszą wiele korzyści zdrowotnych – redukują stres, podnoszą produktywność i szybkość uczenia się. Na portalu Artnapi znajdziesz naprawdę ogrom obrazów po numerach w trendzie zbliżenia się z naturą. Dorosłym wielbicielom kolorowania spodobają się produkty o tematyce marynistycznej lub ilustrujące piękne krajobrazy. Dzieciom z kolei bardziej przypadną do gustu zestawy, na których natura łączy się z elementami świata fantazyjnego, jak na przykład na tym płótnie.

Ogólnie na Artnapi znajdziesz kilkaset krajobrazów do malowania po numerach, przedstawiających naturę, a więc zdecydowanie możesz wybrać wśród nich ten, który najbardziej przypadnie Ci do gustu.

Szukasz nowe hobby na zimowe wieczory? Sprawdź nasz wpis.

Trend-2024: tematy historyczne i polityczne

Toczące się w świecie wydarzenia wojenne i polityczne powodują, że nawet Ci, którzy nie interesowali się życiem społecznym, zaczynają głębiej poznawać historię własnego kraju i zasady relacji międzynarodowych. Nie ma więc nic dziwnego i w tym, że rysowanie różnych wydarzeń historycznych, a także wybitnych osobowości ze świata polityki przybiera na popularności.

Tak samo trendem będzie malowanie po numerach poświęcone tematom pokojowym. Nic dziwnego: jak nigdy wcześniej znajdujemy się w zagrożeniu ryzykiem wojny jądrowej, a Polacy są jednymi z najmocniej przeżywających na świecie tragedię swoich sąsiadów – narodu ukraińskiego. Stąd u wielu pojawia się dążenie do przedstawienia na płótnie swoich marzeń o pokoju, o zwykłych codziennych radościach. Artnapi umożliwia realizację tej chęci: na stronie znajdziemy sporo płócien o tematyce pokojowej:

 • temat matki, przytulającej swoje dziecko;
 • aniołów, okrywających skrzydłami cały świat, tym samym zasłaniających go przed złem;
 • pogodnych dzieci, cieszących się słodyczami, piękną pogodą lub kałużą, która powstała po deszczu;
 • płótna, przedstawiające sceny wyznania miłości, dawanie prezentów lub wspólnych spacerów – stwierdzające wiarę w to, że przyszły dzień, zdecydowanie będzie lepszy od dzisiejszego.

Na stronie Artnapi znajdziesz zestawy do malowania portretów wielu wybitnych osobowości, w tym tych ze świata polityki, jak i oryginalne płótna o tematyce historycznej. Sądząc na podstawie wyników wyszukiwania naszych klientów, najbardziej popularnymi obrazami do malowania po numerach w 2024 roku będą takie, jak “Farby wolności”, “Papież”, “Skrzydlaty husar” i in.

Akcesoria artystyczne

Trend-2024: tematy religijne

Opisując najbardziej popularne obrazy po numerach 2024, nie dało by się nie wspomnieć także o płótnach o motywie religijnym. Mogłoby się wydawać, że tego typu zestawy wybierają przede wszystkim osoby wierzące, ale w rzeczywistości tak nie jest: piękne tematy buddyjskie w stonowanych kolorach są uważane za jedną z najlepszych opcji do dekorowania przestrzeni roboczej w domu lub biurze: mają stonowane kolory, patrząc na nie można rozluźnić wzrok i jednocześnie oczyścić umysł z negatywnych emocji.

Z kolei składające się z wielu barwnych kolorów obrazy Matki Boskiej z Dzieciątkiem – to temat klasyczny, który nigdy nie straci na popularności: zwracali się do niego malarze przeszłych epok, jest to także popularny motyw grafiki w stylu contemporary. Wiele osób, które poszukują w malowaniu obrazów po numerach odprężenia i ratunku przed zgiełkiem codziennych negatywnych emocji, chętnie kupują właśnie obrazy o tematyce religijnej.

Podsumowanie

Wiele wskazuje na to, że w 2024 roku trendami w malowaniu po numerach będą przyroda, postacie historyczne i polityczne oraz tematyka religijna. Wszystkie te obrazy można znaleźć na naszej stronie internetowej. Ale ważne jest, aby pamiętać, że wybierając temat dla siebie, niekoniecznie skupiać się na trendach – możesz wybrać po prostu polegając na własnym guście.

Polecane

Tęczowy Kot Z Motylem
40x50 cmMalowanie po numerach na blejtramie
54,99 zł
Wybrzeże
40x50 cmMalowanie po numerach na blejtramie
54,99 zł
Bukiet Róż
40x50 cmMalowanie po numerach na blejtramie
54,99 zł
Biały Łabędź Baletnica
40x50 cmMalowanie po numerach na blejtramie
54,99 zł
Skrzydlaty husarz - Polska husaria
40x50 cmMalowanie po numerach na blejtramie
54,99 zł
Łódź nad jeziorem
40x50 cmMalowanie po numerach na blejtramie
54,99 zł
Gustav Klimt. Złote łzy 40x50
40x50 cmMalowanie po numerach na blejtramie
54,99 zł
Rowerem po starym mieście
40x50 cmMalowanie po numerach na blejtramie
45,00 zł
Romantyczna randka na wyspach
40x50 cmMalowanie po numerach na blejtramie
54,99 zł
Rodzina Słoni
40x50 cmMalowanie po numerach na blejtramie
54,99 zł
Malownicza Wenecja
40x50 cmMalowanie po numerach na blejtramie
54,99 zł
Motyle
40x50 cmMalowanie po numerach na blejtramie
54,99 zł
Bukiet Gorące Uczucia
40x50 cmMalowanie po numerach na blejtramie
54,99 zł
pixel