Nowe hobby na zimowe wieczory - malowanie po numerach

2022-01-07
Nowe hobby na zimowe wieczory - malowanie po numerach

Zimowe wieczory są długie, dlatego warto znaleźć sobie zajęcie, które umili ten chłodny czas. Niektóre osoby kochają wszelkiego rodzaju zadania manualne, w tym także malowanie. Z tego powodu powstały specjalne obrazki z numerkami do malowania, które są doskonałą alternatywą np. dla układania puzzli. Nie wymagają od użytkownika specjalnych zdolności artystycznych – wszystko odbywa się bowiem na podstawie numerków nadrukowanych na planszy. dzięki temu można samodzielnie stworzyć piękny obrazek nawet w sytuacji, gdy nie potrafisz namalować go od podstaw. W naszym asortymencie znajdziesz różne produkty do malowania po numerach.

Malowanie po numerach – na czym polega te hobby?

Malowanie po numerach to zajęcie bazujące na specjalnych planszach. Mają one nadrukowane obrysy poszczególnych obiektów na obrazku. Do zestawu dołączone są także farby w odpowiednich kolorach, posegregowanych zgodnie z legendą. Malowanie po numerach polega na pokrywaniu poszczególnych pól właściwym kolorem. Jest to coś na zasadzie kolorowanki znanej wielu osobom z dzieciństwa. Takie obrazki są jednak znacznie bardziej skomplikowane. Mają więcej pól, które trzeba pomalować. Nie są również dziecięcymi obrazkami, a pięknymi krajobrazami czy obrazami przedstawiającymi budynki, zwierzęta lub dzieła znanych malarzy. Gotowa, pomalowana plansza, może służyć doskonale jako dekoracja dowolnego pomieszczenia.

Malowanie po numerach to doskonała atrakcja dla dorosłych. Wymaga bowiem precyzji i właśnie tym różni się od kolorowanek dla dzieci.

Szeroki wybór plansz do malowania po numerach

Jeśli chodzi o malowanie po numerach zwierząt, kwiaty czy abstrakcja to tylko niektóre z dostępnych opcji. Bardzo popularnym rozwiązaniem są repliki dzieł sztuki znanych malarzy. Mowa tu m.in. o takich artystach, jak Van Gogh. To nie lada gratka dla miłośników sztuki, którzy mogą odprężyć się podczas malowania, a jednocześnie stworzyć piękną dekorację idealną do powieszenia na ścianie.

Akcesoria artystyczne

Co jeszcze przedstawiają plansze do malowania po numerach? Religijne obrazki to kolejna propozycja. Trafia ona w gusta osób wierzących, które lubią zadania kreatywne, a jednocześnie chciałyby ozdobić swoje mieszkanie podobiznami świętych czy Matki Boskiej. Pomalowaną planszę można również podarować religijnemu członkowi rodziny, np. babci.

Zdecydowanie największą popularnością cieszą się jednak produkty przedstawiające uniwersalne motywy. Mowa tu np. o zwierzętach. Wśród nich pojawiają się konie, psy czy koty. W aktualnym asortymencie nie brakuje również propozycji ze słoniami czy nawet żabami. Często są to obrazki z wieloma detalami, dlatego z daleka wyglądają niemal jak prawdziwe zdjęcie.

Dobrą propozycją dla osób kochających malowanie po numerach są również wielokolorowe balony na tle pięknych pejzaży widzianych z góry. Taki obrazek bez wątpienia nada wnętrzu ciekawego charakteru, a jednocześnie ze względu na liczbę detali zajmie Cię na długi czas. Balony pasują doskonale do różnych wnętrz. W skład naszej oferty wchodzą także produkty przedstawiające takie uniwersalne motywy, jak:

  • kula ziemska,
  • motyle,
  • kwiaty,
  • krajobrazy,
  • budynki.

Malowanie po numerach – kwiaty i motywy związane z naturą

W każdym wnętrzu, bez względu na jego dokładny design, strzałem w dziesiątkę będą również produkty przedstawiające motywy roślinne. Jeśli chodzi o malowanie po numerach, kwiaty prezentują się naprawdę efektownie, a jednocześnie pozwalają na dopasowanie do kolorystyki panującej w danym pomieszczeniu. Jeśli we wnętrzu króluje zieleń, warto zdecydować się na krajobrazy przedstawiające lasy czy palmy nad niebieskim morzem. W sytuacji, gdy dany pokój jest urządzony w odcieniach różu, można zdecydować się na obrazki przedstawiające kwitnące wiśnie.

Sprawdź nasz wpis z najlepszą kolekcję kwiatów.

Jakie produkty do malowania po numerach wybrać?

Jeśli chodzi o malowanie po numerach, dla początkujących zdecydowanie najlepszym wyborem będą obrazki proste, składające się z dość dużych pól. Im więcej szczegółów, tym więcej czasu zajmuje pokrycie całej planszy farbą. Takie zadanie wymaga także dość sporej precyzji. Z tego powodu w sytuacji, gdy nie masz doświadczenia z malowaniem, warto zdecydować się na obrazki proste i niewielkie.

Pola lawandy

Jeśli jednak lubisz wyzwania, możesz wybrać malowanie po numerach na płótnie obejmujące wiele pól o różnych kolorach. Często są to obrazki przedstawiające m.in. miasta z góry. Wówczas konieczne okazuje się pokrycie farbą drobnych szczegółów, takich jak okna w wieżowcach, liście na drzewach czy reflektory samochodów. To propozycje, które z daleka wyglądają niemal jak prawdziwe zdjęcie.

Znaczenie ma również to, gdzie planujesz powiesić gotowy obrazek. Nie musisz tego robić, jednak po zakończeniu malowania warto wykorzystać stworzone dzieło. Wówczas doskonale sprawdzą się propozycje w kolorach, które dominują w danym wnętrzu. W naszym asortymencie znajdziesz m.in. czarno-białe obrazki z wyrazistymi motywami różowymi czy czerwonymi. Dobrym rozwiązaniem okazuje się również filtrowanie dostępnych obrazków w taki sposób, by dopasować parametry obrazków do swoich oczekiwań bez konieczności przeglądania całego asortymentu.

Malowanie po numerach – jak zacząć?

Coraz więcej osób decyduje się na zajęcie, jakim jest malowanie po numerach. Jak zacząć swoją przygodę z takim hobby? Dobrym rozwiązaniem okazuje się postawienie na proste obrazki. W ten sposób możesz przyzwyczaić się do konieczności precyzyjnego operowania pędzlem. Jest to bowiem nieco inne zajęcie niż kolorowanki wypełniane kredkami. Na początku znaczenie ma przyzwyczajenie się do sposobu pokrywania niewielkich pól, by z czasem móc postawić na bardziej skomplikowane, realistyczne obrazki.

Na początek warto postawić na niewielkie plansze, aby sprawdzić, czy takie zajęcie trafi w Twoje gusta. Z czasem można kupować coraz większe obrazki. W naszym sklepie znajdziesz produkty o różnych rozmiarach, dlatego z łatwością dopasujesz odpowiedni do swojego poziomu zaawansowania czy miejsca na ścianie, które zamierzasz udekorować pomalowanym samodzielnie obrazkiem.

Akcesoria artystyczne

Dla kogo sprawdzi się malowanie po numerach?

Obrazki z numerkami do malowania bez wątpienia trafią w gusta osób, które kochają zajęcia manualne. To dobry wybór m.in. dla nastolatków i dorosłych, którzy na co dzień borykają się z dość dużym napięciem, spowodowanym pracą czy szkołą. Dzięki malowaniu po numerach można na chwile się odprężyć. Takie zajęcie nie wymaga zbyt skomplikowanego myślenia, dlatego jest swego rodzaju odpoczynkiem po ciężkim dniu. Gotowy obrazek można również wykorzystać jako dekoracja w danym wnętrzu, co trafia w gusta ludzi stawiających na funkcjonalne produkty.

Jeśli chodzi o malowanie po numerach, hobby tego typu pozwala na poprawienie swojej kreatywności, odprężenie się i zaznajomienie ze sztuką. To także zadanie ćwiczące cierpliwość. Pomalowanie całego obrazka wymaga kilku dni, a jeśli na co dzień nie masz czasu, warto poświęcić na to nawet kilka tygodni. Malowanie po numerach bywa uzależniające, dlatego wiele osób często kupuje coraz bardziej skomplikowane i większe obrazki, by zapewnić swój czas wolny, odpocząć od sprzętów elektronicznych i stworzyć piękną dekorację do swojego domu.

TOP polskich sklepów internetowych z obrazami do malowania po numerach. Sprawdź nasz wpis na blogu.

Polecane

Wenecja Nocą
40x50 cmMalowanie po numerach na blejtramie
54,99 zł
Krajobraz Górski
40x50 cmMalowanie po numerach na blejtramie
54,99 zł
Tajemnicza moc czerwieni 40x50 cm
40x50 cmMalowanie po numerach na blejtramie
54,99 zł
Naga piękność
40x50 cmMalowanie po numerach bez ramy
24,99 zł
Dziewczyna Z Tatuażem Smoka
40x50 cmMalowanie po numerach na blejtramie
54,99 zł
Pola lawendy
40x50 cmMalowanie po numerach na blejtramie
54,99 zł
Bukiet tulipanów dla Twojej ukochanej
40x50 cmMalowanie po numerach na blejtramie
54,99 zł
pixel