W jaki sposób rozwijać kreatywność u dzieci w wieku szkolnym?

2022-01-24
W jaki sposób rozwijać kreatywność u dzieci w wieku szkolnym?

Kreatywność, a więc zdolność do tworzenia czegoś zupełnie nowego i oryginalnego, umiejętność wychodzenia poza utarte schematy i bycie otwartym na nowe możliwości, to ważna cecha życiowa, która, zwłaszcza u dzieci najmłodszych i tych w wieku szkolnym, może naprawdę mile zaskoczyć. Dla wielu rodziców i opiekunów kreatywność jest jedną z najważniejszych cech, które warto rozwijać u swojej pociechy, bowiem rzutuje ona na jej dalsze życie i poradzenie sobie w trudniejszych sytuacjach, które z pewnością pojawią się w przyszłości. Bycie kreatywnym to także umiejętność dostosowania się do sytuacji i znalezienia z niej wyjścia. Wystarczy otwarty umysł, wyobraźnia i chęć rozwiązania problemu. Ciekawość świata i chęć jego poznawania to naturalna ludzka cecha, z którą przychodzimy na świat. Z pewnością wielu rodziców nie raz zostało zaskoczone przez dzieci i ich pomysły, które czasem okazywały się naprawdę szalone. Aby kreatywność mogła się rozwijać, nie wolno o niej zapominać. Należy pomóc dziecku ją rozwijać od najmłodszych lat! Tylko w jaki sposób można to zrobić? Odpowiedź na to pytanie znajdziesz w naszym sklepie internetowym artnapi.pl. Zapraszamy!

Rozwijaj kreatywność swojego dziecka razem z Artnapi.pl!

Sklep internetowy artnapi.pl to miejsce niezwykłe! To właśnie tu znajdziesz szereg sposobów na rozwijanie kreatywności swojego dziecka. Jednym z nich są innowacyjne i kreatywne zestawy – malowanie po numerach, które od kilku lat stale zdobywają rzesze wielbicieli na całym świecie. Śmiało możemy rzec, że po numerach malują wszyscy – dorośli, osoby starsze, a także dzieci, dla których obrazki z numerkami do malowania stanowią nie tylko odskocznię od rzeczywistości, szkoły i różnych osobistych kłopotów wieku szkolnego, ale też niecodzienną alternatywę dla sprzętów wysokiej technologii, takich jak laptop, telewizor, telefon czy tablet, które pochłaniają wiele osób w wieku szkolnym całkowicie. Malowanie po numerach wymaga skupienia, wyciszenia i koncentracji uwagi. To zupełne przeciwieństwo patrzenia się w ekran komputera i oglądania bajek czy seriali, podczas którym mózg w zasadzie przestaje pracować.

Akcesoria artystyczne

Malowanie po numerach dla dzieci – co to takiego?

Malowanie po numerach dla dzieci to zestaw, który sprzyja rozwojowi nie tylko kreatywności, ale i funkcji poznawczych – umiejętności koncentracji uwagi, pamięci, spostrzegawczości. Ponadto uczy użytkownika cierpliwości. Tworzenie własnego dzieła wymaga czasu, oddania, dokładności i precyzji. Z czego składa się zestaw do malowania po numerach? W zestawie znajdziesz wydrukowany na płótnie obraz, umieszczony na solidnej blejtramie. Do tego zestaw farb i pędzli, różnej grubości. W zależności od stopnia trudności, każdy obraz ma różną ilość segmentów i przypisanych im kolorów. Łatwiejsze zestawy dedykowane są osobom, które dopiero rozpoczynają swoją przygodę z farbami, dlatego też w ofercie artnapi.pl dostępny jest szeroki wybór malowania po numerach dla początkujących, z którymi bez trudu poradzą sobie dzieci w wieku szkolnym. Zamalowując farbami wybrane pola znajdujące się na płótnie, stopniowo zaczyna się wydobywać z nich docelowy obraz, który, będąc skończonym, można z dumą umieścić na ścianie pokoju swojej pociechy. Jesteśmy pewni, że z takiej pracy będą dumni nie tylko rodzice, ale i każdy młody artysta!

Malowanie po numerach – jak zacząć?

Wydawać by się mogło, że malowanie po numerach może być trudne. Nie ukrywamy, że wykonanie dzieła wymaga nieco wysiłku i cierpliwości. Jak zacząć malowanie po numerach? Przede wszystkim, wybierz stopień trudności obrazu i motyw, który zainteresuje Twoje dziecko. Ponieważ sklep kreatywny artnapi.pl wychodzi na przeciw swoim klientom, jego oferta zestawów malowania po numerach jest bardzo rozbudowana. Tutaj każdy znajdzie coś dla siebie, nawet jeśli jego zainteresowania krążą wokół abstrakcji, filozofii czy kosmosu. Kiedy już wybierzesz obraz, znajdź dziecku wygodne miejsce do pracy. Powinno to być miejsce, gdzie będzie mieć swobodę ruchów i przestrzeń na farby i pojemnik z wodą do płukania pędzelka. Warto też mieć pod ręką odrobinę papierowego ręcznika, w który można będzie odcisnąć nadmiar wody i farb, tak, by kolory nie uległy wymieszaniu. Najczęściej malowanie po numerach przeprowadzane jest ratalnie, tak więc wybierz miejsce, w którym obraz będzie mógł ewentualnie poleżeć i poczekać, aż znowu dziecko będzie mogło do niego usiąść. Co jeszcze jest ważne, by móc zacząć malować po numerach? Czas. Kreatywne malowanie po numerach jest czasochłonne, ale efekty pracy Twojej pociechy będą widoczne po każdej sesji malarskiej. Jeśli Twoje dziecko poświęca wiele czasu na oglądanie seriali lub granie na smartfonie, przekonaj je, że ten czas warto poświęcić na coś bardziej kreatywnego. Nie zapomnij wytłumaczyć dziecku, na czym polega malowanie po numerach, a także, że warto pilnować konturów, które są granicami wskazanych kolorów. 

Koty Noworoczne - Malowanie Po Numerach

Malowanie po numerach dla dzieci – co wybrać?

Artnapi.pl to miejsce bardzo kreatywne! Tutaj nie ma mowy o nudzie, dlatego też wśród swojej bogatej oferty, Artnapi zadbało, by również dzieci w wieku szkolnym mogły rozwijać swoje talenty i dziecięcą kreatywność, tak ważną dla młodego umysłu. Jesteśmy pewni, że na szczególną uwagę zasługują zestawy malowania po numerach z motywami ulubionych dziecięcych bohaterów, takich jak kultowe już Minionki, mistrz Yoda z Gwiezdnych Wojen (dla dzieci mamy odpowiednik Baby Yoda), Mała Syrenka, Zygzak Mcqueen, Park Jurajski czy motyw z bardzo popularnej bajki Odlot, w której dom dziadka odlatuje napędzany tysiącem kolorowych balonów. Gotowy, własnoręcznie malowany obraz z takimi bohaterami będzie idealnym zwieńczeniem dziecięcego pokoju, królestwa najmłodszych artystów. Malowanie po numerach dla dzieci to także zwierzęta, zarówno te udomowione, jak i dzikie i nieokiełznane. Znajdziesz tutaj wesołe motywy zwierząt domowych do malowania po numerach np. Prosiaczek, Spojrzenie z nocy czy humorystyczny Kolaż z mopsem. Jedną z ciekawych propozycji są zestawy malowania po numerach z tęczowymi zwierzętami, takimi jak żyrafa, szympans, pies czy kot. Zwierzęta przedstawione są w tęczowo–kolorowych odsłonach, a to wszystko na ciemnym, wręcz czarnym tle, zwraca uwagę, każdego, kto tylko spojrzy na obraz.Jednym z głównych chłopięcych zainteresowań są samochody. Dla prawdziwych fanów wyścigów i formuły 1 przygotowaliśmy malowanie po numerach samochody w postaci pędzących aut – Prędkość, a także Kolorowa podróż czy Ciepłe noce w Meksyku. Dla dziewczynek przewidzieliśmy cukierkowe obrazy w postaci Słodkiego miasta, Kotka w polu rumianku, Przyjazny pies czy Dziewczyna z rowerem.

Obraz dla fanów Marvela

W ostatnim czasie do łask wróciła twórczość jednej ze znanych i cenionych filii The Walt Disney Company – Marvel. To właśnie dzięki Marvel tacy bohaterowie jak Hulk, Spiderman czy Iron Man pojawili się w świecie komiksów i zdobyli miliony fanów wśród nie tylko nastolatków, ale i osób dorosłych. Żeby nie zawieźć ich na tym polu, artnapi.pl zadbało, by również w jego ofercie znalazła się twórczość Marvela! Malowanie po numerach Marvel to okazja do powrotu do starych komiksowych przyjaciół. Jedną z propozycji artnapi.pl jest kreatywny zestaw malowania po numerach Superbohaterowie z komiksów Marvela, na którym widnieją niepokonani Kapitan Ameryka, Hulk, Thor i wielu innych. Pozwól swojemu dziecku puścić wodze fantazji i ponieść się wyobraźni! Malowanie po numerach Marvel zalecamy jednak dzieciom starszym, które potrafią odróżnić rzeczywistość od fikcji.

Akcesoria artystyczne

Dlaczego warto wybrać malowanie po numerach dla dzieci w Artnapi?

Jak już wspomnieliśmy, bycie kreatywnym otwiera umysł, pobudza wyobraźnię, a także sprawia, że dziecko jest w stanie wybrnąć z każdej sytuacji, ponieważ potrafi się do niej dostosować i znaleźć potrzebne rozwiązanie. Malowanie po numerach od Art Napi to okazja do szlifowania kreatywności swojej pociechy, poszerzania jej horyzontów i pasji, a także motoryki małej, tak ważnej w wieku szkolnym i późniejszym. Umiejętność posługiwania się pędzlem wbrew pozorom nie jest taka prosta jak wydaje się dorosłym. To ciężka ręczna praca, wymagająca treningu. Malowanie po numerach ćwiczy więc nie tylko pracę mózgu, kreatywność i wyobraźnię, ale też dominującą rękę. Malowanie po numerach stanowi doskonałą alternatywę dla sprzętów wysokiej technologii, które, jak udowodniono, są bardzo szkodliwe dla najmłodszych! Malowanie po numerach rozwija mózg i kreatywne myślenie dziecka, wspomagając jego kształtującą się wyobraźnię i postrzeganie świata. Zachęcając dziecko do samodzielnego malowania po numerach, wyświadczysz mu nie lada przysługę rozwojową, a także masz dziecko stale na oku, wiesz co robi i gdzie. Rozwijaj kreatywność swojej pociechy w mądry i bezpieczny sposób razem z artnapi.pl, gdzie znajdziesz szeroki wybór ciekawych zestawów malowania po numerach. Zachęcamy do zapoznania się z pełną ofertą naszego sklepu i życzymy udanych zakupów!

Jak malowanie po numerach dla dzieci może pomóc w ich rozwoju? Przeczytaj odpowiedni wpis na blogu.

Polecane

Kolaż Koty Malowanie Po Numerach
40x50 cmMalowanie po numerach na blejtramie
45,00 zł
Przyjazny Pies Malowanie Po Numerach
40x50 cmMalowanie po numerach na blejtramie
35,00 zł
Farby Wolności Malowanie Po Numerach
40x50 cmMalowanie po numerach na blejtramie
45,00 zł
Flaming
40x50 cmMalowanie po numerach na blejtramie
45,00 zł
pixel