Jak wybrać obraz-kolorowankę po numerach?

2020-11-02
Jak wybrać obraz-kolorowankę po numerach?

Drodzy przyjaciele!

Nie tak dawno zadaliśmy sobie pytanie, jak pomóc potencjalnemu nabywcy, aby wybrał najbardziej odpowiedni obraz dla siebie, skupiając się jedynie na jego punkcie widzenia. Długo się zastanawialiśmy, przeanalizowaliśmy Wasze recenzje i doszliśmy do wniosku, że przydatne będą następujące innowacje na naszej stronie, mianowicie:

  • każdy obraz do malowania po numerach został ręcznie sprawdzony – po pokolorowaniu utworzono gradację poziomów trudności;
  • przeanalizowano liczbę kolorów w każdym zestawie (nie puszek, ale kolorów, bo jeśli na obrazie trzeba pomalować niebo, to może być więcej niż jedna puszka w tym samym kolorze);
  • dodano obrazy bazujące na twórczości oryginalnych artystów, których ręce namalowały niesamowite arcydzieła.

Bardziej szczegółowo o każdym poziomie trudności

Poziomy trudności podzielone są na trzy istotne z naszego punktu widzenia etapy. Ten podział pomoże Ci w wyborze konkretnego obrazu, ponieważ czasami dusza wymaga skomplikowanych szkiców akrobatycznych z pędzlem i farbami, a czasem prostych i nieskomplikowanych pociągnięć na kilka wieczorów.

  • Poziom prosty nie wymaga od Ciebie wysokiego poziomu umiejętności i żelaznej wytrwałości. Te obrazy maluje się szybko, na płótnie nie ma drobnych szczegółów, tylko duże obszary do pomalowania.
  • Poziom średni to rodzaj równowagi pomiędzy niewielkimi detalami a dużymi obszarami do zamalowania. Malowanie obrazów z tej kategorii jest już znacznie trudniejsze, ponieważ będziesz musiał użyć także mniejszych pędzli (oczywiście są one już zawarte w zestawie do kolorowania).
  • Poziom trudny będzie wymagał od Ciebie maksymalnej wytrwałości, ponieważ takie zestawy do malowania obfitują w drobne szczegóły. Najmniejszy ruch pędzla nie wzdłuż konturu doprowadzi do zamalowania nieplanowanej części płótna, co spowoduje konieczność późniejszego przemalowania na pożądany kolor. Takie obrazy są polecane miłośnikom kreatywności i introwertykom, bowiem niezbędna będzie ciągła koncentracja podczas całego procesu.

Malowanie po numerach

Liczba kolorów w zestawie do kolorowania pomoże Ci ustalić nasycenie obrazu różnymi barwami. Jeśli na obrazie jest tylko 10 kolorów, to nie okaże się on szczególnie fascynujący. Jednak jeżeli jest ich więcej niż 20, to spod Twojej dłoni wyjdzie nasycona, twórcza ekspozycja.

Oryginalni autorzy obrazów do kolorowania o zostali przez nas dodani, aby zaprezentować Ci również inne sposoby malowania, ponieważ każdy artysta stara się trzymać własnego stylu i rzadko używa różnych technik.

Mamy nadzieję, że te innowacje pomogą Ci w poszukiwaniu odpowiedniego dla Ciebie obrazu o tematyce dopasowanej do Twoich upodobań, a my ze swojej strony postaramy się jeszcze bardziej ułatwić Ci ten wybór.

Sprawdź także wpis na temat 10 zalet malowania obrazów po cyfrach.

Polecane

pixel