Malowanie po numerach: przewodnik dla początkujących

2020-01-02
Malowanie po numerach: przewodnik dla początkujących

Szukasz krok po kroku malowania według instrukcji liczbowych oraz pomocnych wskazówek, porad i wskazówek do malowania po numerach? Czy musisz użyć gesso przed malowaniem? Czy lepiej jest rozciągnąć płótno przed lub po pomalowaniu? Jak usuwasz zmarszczki? Istnieje wiele opcji dla zestawów PBN. Odpowiedzieliśmy na najczęściej zadawane pytania i wyróżniliśmy wszystko, co musisz wiedzieć, aby rozpocząć nowe hobby!

Przed uruchomieniem zestawu do malowania

1. Znajdź wygodny i dobrze oświetlony pokój do malowania

Im bardziej szczegółowy zestaw, tym mniejsze liczby i spacje. W szczególnie małych przestrzeniach lupa i lampa mogą być bardzo pomocne. Nasi klienci przysięgają na tę lampę powiększającą !

2. Zdobądź wygodne biurko lub stół, w którym można malować

Przytulanie się przez długi czas może być szkodliwe dla szyi i pleców, więc upewnij się, że czujesz się komfortowo i często zmieniaj pozycje. Przełączanie między malowaniem na płaskiej powierzchni a sztalugą na stole zwykle pomaga!

3. Wyczyść wszystko, co nie powinno być mokre lub brudne!

Jakkolwiek uważamy, że będziemy, farba zawsze zdaje się znaleźć drogę na coś innego niż płótno!

4. Zrób cyfrowe zdjęcie swojego płótna za pomocą telefonu!

Otrzymasz stały arkusz informacyjny, którego nigdy nie możesz zgubić, zalać farbą, rozerwać, spalić, zgnieść lub zniszczyć! Możesz także powiększyć dowolne małe cyfry lub spacje. Teraz nadszedł czas, aby porzucić lupę!

5. Weź małą filiżankę wody i kilka ręczników papierowych

Utrzymywanie pędzla w stanie wilgotnym, ale niezbyt nasyconym, jest bardzo ważne podczas całego procesu malowania. Zdecydowanie zalecamy używanie 1 koloru / numeru na raz, ponieważ zapewni to, że Twoje farby pozostaną wilgotne i świeże przez cały zestaw !. Aby utrzymać szczotkę w stanie wilgotnym i czystym, zanurz ją w wodzie i osusz nadmiar ręcznikiem papierowym. Pamiętaj, aby go dobrze wyczyścić przy zmianie kolorów / liczb!

Malowanie po numerach

Przygotowanie płótna do malowania

Istnieje wiele opcji przygotowania płótna. Czy musisz użyć gesso przed malowaniem po numerach? Czy lepiej jest oprawić płótno przed lub po pomalowaniu? Odpowiedzieliśmy na najczęściej zadawane pytania dotyczące przygotowania płótna i przedstawiliśmy poniżej wiele opcji przygotowania płótna.

1. Gesso

SZYBKIE STRESZCZENIE: GESSO NIE JEST KONIECZNE DO OBRAZÓW AKRYLOWYCH!

Pytanie 1: Czym dokładnie jest gesso i dlaczego jest używany?

Odpowiedź 1: Gesso to podkład, który sprawia, że farba nakłada się płynniej i sprawia, że płótno jest bardziej chłonne. JEDNAK gesso nie jest prawie tak potrzebne przy malowaniu farbami akrylowymi w porównaniu do malowania farbami olejnymi.

Tradycyjne gesso do farb olejnych zawiera klej, który pomaga związać farbę z płótnem i zapobiega korozji farby; jednak wszystkie zestawy 700+ My Paint by Number używają farb AKRYLOWYCHFarby akrylowe nie korodują jak farby olejne, co sprawia, że gesso jest mniej ważne.

Pytanie 2: Czy powinienem używać gesso?

Odpowiedź 2: Całkowicie zależy od Ciebie! Mamy nie polecam go dla naszego farbą akrylową o zestawach numer!

Gesso dla farb akrylowych sprawi, że płótno będzie nieco gładsze i nieco bardziej chłonne, ale może rozmazać twoje liczby i linie i sprawi, że zabraknie farby dla twojego zestawu liczbowego!

Pytanie 3: Czy powinienem używać przezroczystego gesso lub białego gesso?

Odpowiedź 3: Używaj CLEAR GESSO tylko do malowania zestawami liczbowymi! Jeśli użyjesz białego gesso lub dowolnego innego koloru, zakryje on liczby i odstępy potrzebne do malowania według zestawu numerów!

Pytanie 4: Czy chcesz dowiedzieć się więcej o Gesso?

Odpowiedź 4: Obejrzyj ten film od samej Diny:

2. Rozciąganie i kadrowanie

SZYBKIE PODSUMOWANIE: ROZCIĄGANIE PŁÓTNA NIE JEST KONIECZNE W PRZYPADKU TYCH ZESTAWÓW!

Pytanie 1: Czy powinienem rozciągnąć płótno? Czy powinienem to zrobić przed czy po malowaniu?

Odpowiedź 1: To zależy od Ciebie! Naprawdę nie możesz się pomylić, ale nie zalecamy rozciągania płótna dla początkujących lub początkujących. Jeśli jednak chcesz rozciągnąć płótno, zalecamy to zrobić przed malowaniem!

Pytanie 2: Jak rozciągnąć farbę według numeru płótna?

Odpowiedź 2: Rozciąganie farby za pomocą zestawów liczbowych może być nieco trudniejsze niż rozciąganie zwykłego płótna, ponieważ musisz wyrównać granicę płótna z ramką DIY. Może to potrwać kilka prób, ale jest to całkowicie wykonalne. Możesz kliknąć poniższy link, aby zapoznać się z naszym szczegółowym przewodnikiem, jak rozciągać i oprawiać płótno

Pytanie 3: Jakie są korzyści z rozciągania farby według numeru płótna?

Odpowiedź 3: Rozciągnięcie płótna sprawia, że płótno jest nieco bardziej przenośne. Zwykle zalecamy, jeśli masz sztalugę i chcesz zabrać zestaw na zewnątrz, aby pomalować. (Malowanie na plaży było jednym z najbardziej relaksujących doświadczeń malarskich, jakie kiedykolwiek mieliśmy.)

Pytanie 4 : Jakie są szkody dla rozciągania farby na płótnie numerycznym?

Odpowiedź 4: Rozciąganie farby płótnem numerycznym wymaga dużo cierpliwości. Bez odpowiednich narzędzi rozciąganie go może być bardzo trudne, więc może być łatwiej malować płaską, twardą powierzchnią za nierozciągniętym płótnem jako podkładem.

Pytanie 5: Gdzie jest najlepsze miejsce do malowania - na stole lub na sztaludze?

Malowanie po numerach

Odpowiedź 5: Spędzanie zbyt wielu godzin na malowaniu sztalugami boli nasze szyje i ramiona. Malowanie po numerach przez zbyt wiele godzin na płaskiej powierzchni powoduje ból naszych szyi. Przełączanie się między nimi może pomóc złagodzić ból. Nasze 3 ulubione opcje uszeregowaliśmy według poziomu łatwości:

 1. ŁATWE - Połóż płótno na płaskiej powierzchni i bezpiecznie przymocuj je taśmą maskującą. Jesteśmy uzależnieni od malowania numerami i uważamy, że jest to najprostszy i najprzyjemniejszy sposób malowania. Bardzo łatwo jest go podnieść i przenieść w inne miejsce!
 2. ŚREDNI - Taśma, tack lub spoiwo przypnij płótno do kawałka piankowej płyty lub tektury. Ta metoda zapewnia mocne i twarde oparcie dla płótna, a także sprawia, że projekt jest bardzo przenośny! Nadal możesz położyć płótno na płaskiej powierzchni lub postawić je na sztaludze.
 3. TRUDNE - Rozciąganie płótna jest najtrudniejsze. Mamy osobny przewodnik na ten temat; jednak sprawia, że płótno jest mniej przenośne i nie będziesz już mieć takiego twardego podkładu, co zwykle sprawia, że malowanie płótna jest nieco trudniejsze. Rozciągnięty zestaw jest również nieco trudniejszy do oprawienia po zakończeniu - ale zdecydowanie nie zaszkodzi spróbować!

3. Uruchamianie zestawu

Łatwe malowanie według instrukcji liczbowych:

 1. Rozpakuj farbę za pomocą zestawu numerycznego i rozłóż płótno, farby i pędzle na płaskiej powierzchni.
 2. Rozwiń płótno i ostrożnie wyprasuj je wysoko, aby usunąć wszelkie zmarszczki lub zagniecenia .
 3. Przyklej płótno do płaskiej powierzchni. Zalecamy taśmę maskującą, aby złagodzić wszelkie pozostałości, które mogą pozostać na płaskiej powierzchni lub na płótnie.
 4. Napełnij małą filiżankę wody i rozłóż kilka ręczników papierowych. (Nie zapomnij o ręcznikach papierowych, są one bardzo ważne do czyszczenia pędzli przy zmianie kolorów!)
 5. * KROK BONUSOWY * - Zrób cyfrowe zdjęcie swojego płótna za pomocą telefonu! Ta sztuczka da ci stały arkusz informacyjny, którego nigdy nie możesz zgubić, zalać farbą, rozerwać, spalić, zgnieść lub zniszczyć! Możesz także z łatwością przybliżać dowolne małe cyfry lub spacje - nigdy więcej lup!
 6. Dopasuj każdy z ponumerowanych garnków do farb do wstępnie ponumerowanego obszaru na płótnie. Zdecydowanie zalecamy wybranie jednej liczby na raz, aby zapobiec wysychaniu farb.
 7. Najpierw zacznij od ciemniejszych kolorów, a następnie rozjaśnij. Idź od góry do dołu. Dla osób praworęcznych idź od lewej do prawej, gdy przechodzisz od góry do dołu płótna. W przypadku osób leworęcznych przejdź od prawej do lewej, gdy przechodzisz od góry do dołu płótna.
 8. Zanurz końcówkę pędzla i zacznij malować! Korzystanie z samej końcówki zwiększy precyzję pociągnięć i pomoże utrzymać się w linii. Zapobiega również wysychaniu farby na włosiu bliżej rączki, co może uszkodzić pędzel. Użycie samej końcówki pozwoli również zaoszczędzić farbę, dzięki czemu będziesz mieć mnóstwo resztek do poprawek i zestawy z wolnej ręki dla zabawy, gdy skończysz!

Malowanie po numerach

Porady ekspertów do malowania po numerach

Od nowicjusza do NICE:

 1. Farby akrylowe szybko schną. Pomaluj 1 cyfrę na raz i zamykaj pokrywki, gdy nie malujesz, aby nie wyschły! Jednocześnie otwieraj tylko 1 pojemnik z farbą! Sprawdź nasz przewodnik dotyczący mocowania suchych farb tutaj !
 2. Pojemnik na farbę bez numeru lub szarej kropki będzie odpowiadał szaremu lub pustemu obszarowi na płótnie.
 3. Zawsze prasuj płótno przed rozpoczęciem malowania, aby usunąć zagniecenia lub zmarszczki!
 4. Jeśli chcesz powiesić obraz, ale nie chcesz robić dziur w ścianie lub całego procesu kadrowania płótna, możesz użyć dwustronnej taśmy, kropek kleju lub samoprzylepnych zakładek! Szybki, łatwy i tani sposób na wyświetlanie swojej grafiki!
 5. Pamiętaj, aby dokładnie wyczyścić pędzle między kolorami. Pomaga zanurzyć pędzel w wodzie, a następnie przetrzeć go ręcznikiem papierowym i powtarzać, aż w szczotki nie pozostanie prawie żaden kolor.
 6. Zwilż pędzel przed włożeniem go do farby. Zalecamy zanurzenie pędzla w filiżance wody, a następnie wysuszenie nadmiaru wody na ręczniku papierowym przed zanurzeniem końcówki pędzla w kapsułce z farbą.
 7. Zanurz końcówkę! Aby wykonać najbardziej precyzyjne pociągnięcia, zachować farbę i zapobiec wysychaniu i twardości pędzli (sprawdź jak wybrać pędzle do malowania po numerach), wystarczy użyć końcówki pędzla! Znacznie ułatwia to malowanie drobnych detali w tych zestawach!
 8. Użyj białego lub białego ołówka, aby zakryć cyfry i spacje i upewnij się, że nie są widoczne przez farbę.
 9. Zachowaj dodatkową farbę, którą masz po zestawie, na przyszłe poprawki, a nawet własne arcydzieło!
 10. Wszystkie nasze farby są akrylowe i rozpuszczalne w wodzie. Czasami farba wysycha, jeśli po użyciu nie była dobrze uszczelniona. Jeśli stwierdzisz, że pojemnik na farbę wysechł lub jest trochę za gruby, dodaj kroplę lub 2 ciepłej wody, aby przywrócić go do życia!
 11. Czy twoja farba jest grubsza niż byś chciał? Dodaj 1 część polepszacza przepływu lub środka wspomagającego przepływ do 20 części wody w kubku z wodą. Ułatwi to spływanie farby z pędzla w porównaniu do zanurzania w zwykłej wodzie!
 12. Małe miejsca za małe nawet dla twoich najmniejszych profesjonalnych pędzli? Spróbuj użyć wykałaczki!
 13. Masz problem ze zdjęciem farby? Wypróbuj wacik i zmywacz do paznokci!

Polecane

Dbamy o Twoją prywatność

Sklep korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką dotyczącą cookies. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Zamknij
pixel