Malowanie po numerach: poziom trudności obrazu

2023-02-01
Malowanie po numerach: poziom trudności obrazu

"Czy malowanie po numerach jest trudne?" – to pytanie pada naprawdę często. Odpowiedź brzmi: nie, wcale nie jest trudne. Płótno jest dostarczane z zaznaczonymi na nim obszarami, które po kolorowaniu tworzą obraz. Każde pole jest ponumerowane i odpowiada określonemu kolorowi. Na przykład numer 1 – niebieski, numer 2 – czerwony i tak dalej. Malowanie według numerów jest proste i łatwe do wykonania. Dostępne są zestawy do malowania obrazów po numerach o różnych poziomach trudności: dla początkujących i zaawansowanych, a na Artnapi dzielimy je na trzy podstawowe poziomy względem skomplikowania ich wykonania.

Jakie są poziomy skomplikowania obrazów po numerach dla początkujących?

Wszystkie obrazy do kolorowania po numerach można podzielić na trzy duże grupy względem dokładności ich wykonania. W ramach każdej z nich mogą być wyróżniane dodatkowe podgrupy.

Zestawy dla początkujących

Zestawy dla początkujących – to najłatwiejsze obrazy do kolorowania, które można zaproponować zarówno dzieciom, jak i osobom dorosłym. Ich cechą wyróżniającą jest mniejsza ilość obszarów na płótnie oraz mniej skomplikowane kształty tych miejsc. Nawet, jeśli nigdy nie malowałeś pędzlem, łatwo poradzisz sobie z ich wypełnieniem.

Zestawy do malowania po numerach o najniższym poziomie trudności czyli dla początkujących zawierają farby akrylowe, zestaw pędzli, wzór prezentujący pracę po wykonaniu oraz w odpowiedni sposób zaprojektowane płótno. Dlaczego farba akrylowa? Ponieważ nie jest wymagająca pod względem umiejętności malarza, a dodatkowo pięknie prezentuje się na obrazach.

Wszystko to sprawia, że zestawy do malowania według numerów dla początkujących są doskonałe dla dzieci, seniorów i dorosłych, którzy dopiero zaczynają swoją przygodę z malowaniem.

Zestawy dla średniozaawansowanych

Dla osób, które już kiedyś próbowały malowania po numerach lub są gotowe podjąć się działań z wystarczającą precyzyjnością, przeznaczone są zestawy DIY dla średniozaawansowanych. Pracując nad zestawami, które mają taki poziom trudności obrazu, możesz tworzyć wspaniałe dzieła sztuki, które pięknie zaprezentują się w Twoich wnętrzach i będą na co dzień przynosić Tobie i każdemu, kto je widzi ogrom satysfakcji. Oznacza to także, że taki obraz do malowania po numerach, wykonany samodzielnie, może stać się wspaniałym prezentem.

Malowanie po numerach - poziom trudności

Zestawy dla zaawansowanych

Te zestawy są przeznaczone dla nastolatków i dorosłych. Wymagają rzetelnej pracy nad obrazem, dość dużo czasu i dobrego wzroku, gdyż na płótnie może wystąpić wiele drobnych szczegółów. Taki stopień trudności malowania po numerach przekształca każdą pracę w prawdziwe wyzwanie, a jednocześnie daje ogrom satysfakcji. Ze względu na występowanie na obrazie licznych kolorów i potrzeby kolorowania nawet bardzo drobnych szczegółów, jakość takich obrazów zawsze znajduje się na wysokim poziomie.

Jak wybrać odpowiedni poziom trudności obrazu?

Wybierając poziom trudności malowania po numerach, zapoznaj się przede wszystkim z ofertą sklepu. Na przykład na Artnapi jest przedstawionych kilkaset zestawów odpowiednich dla początkujących – są to płótna poziomu trudności od 1 do 3 p. Skorzystaj z filtru, aby wybrać potrzebny zestaw, a następnie dokonaj dodatkowego wyszukiwania wśród obrazów poziomych i pionowych, na blejtramie lub obrazy do malowania bez ramy. Jeśli podobają Ci się obrazy z tym poziomem trudności, wybierz te, które zawierają mniej barw.

Jakie obrazy do malowania wg poziomu skomplikowania są dostępne na stronie Artnapi?

W naszej ofercie znajdziesz szeroki wybór obrazów do malowania po numerach o różnych tematach, a co najważniejsze – przeznaczone dla wielbicieli tego rodzaju rozrywki o różnych stopniach zaawansowania. Na Artnapi dzielimy obrazy po numerach ze względu na stopień trudności obrazu na 5 grup, oznaczając je liczbami: 1 – najłatwiejsze płótna dla dzieci, które bardzo rzadko pojawiają się w naszej ofercie, 5 – obrazy najbardziej skomplikowane względem ilości barw, jak i pól do kolorowania. Najwięcej jest u nas jednak płócien dla średniozaawansowanych, odpowiednio zarówno dla dzieci, jak i osób dorosłych.

Poziom trudności

Przykładowy obraz

Opis

1-2 (dla początkujących)

Słonecznik na parapecie

Ten pełen słonecznego ciepła obraz to doskonały wybór dla miłośników optymistycznego malarstwa.

Energia muzyki

W tym obrazie jest sporo dynamiki i kolorów, a mimo to możesz go malować, nawet jeśli jesteś na poziomie początkującym.

Retro taxi

Piękna żółta taksówka jadąca ulicami Nowego Jorku wygląda bardzo stylowo, a po zakończeniu pracy taki obraz pięknie zaprezentuje się w Twoich wnętrzach.


3 (średniozaawansowany)

Pocałunek

Słynny obraz Gustava Klimta, który możesz wykonać w całości samodzielnie. Wspaniały pomysł na zakup zestawu DIY dla siebie lub jako prezent.

Wewnętrzna siła

Oryginalny obraz z ukrytym sensem. Po wykonaniu ozdobi każde wnętrza, dodając mu oryginalności.

Kot abisyński

Jeden z najbardziej kolorowych obrazów w naszej ofercie, pełen życia, energii i pozytywnych emocji.

4 (zaawansowany)

Żyrafa i pies

Zabawny kolorowy obraz, praca nad nim sprawi Ci ogrom przyjemności i pomoże pozbyć się smutku.

5 (zaawansowany)

London Big Ben

Deszczowy Londyn jest przepiękny i ten obraz jest na to potwierdzeniem! Wspaniałe zabytki, piękne letnie kolory i, mimo mżawki, niesamowicie przytulna atmosfera – zanurzysz się w nich, pracując nad tym dziełem.

Dziewczyna prowadzi go za rękę

Romantyczny obraz, który spodoba się także osobom, lubiącym podróże oraz angielskie klimaty.

Frida Kahlo - autoportret

Praca nad każdym portretem powinna być maksymalnie skrupulatna, szczególnie gdy chodzi o dzieło tak znanej artystki, jak Fridy Kahlo.

Malowanie po numerach

Podsumowując

Zachęcamy do wyboru zestawu do malowania po numerach o odpowiednim stopniu trudności na Artnapi. U nas szybko i łatwo znajdziesz płótno, odpowiednie do Twoich preferencji względem tematu, rozmiaru, stylu, ale co najważniejsze – poziomu trudności jego wykonania.

Przeczytaj nasz wpis o historii malowania po numerach.

Polecane

Kolorowy Kot
40x50 cmMalowanie po numerach na blejtramie
54,99 zł
Ptaki W Gałęziach
40x50 cmMalowanie po numerach na blejtramie
54,99 zł
Kot Abisyński
40x50 cmMalowanie po numerach na blejtramie
54,99 zł
London Big Ben
40x50 cmMalowanie po numerach na blejtramie
54,99 zł
Słonecznik Na Parapecie
40x50 cmMalowanie po numerach na blejtramie
54,99 zł
Dziewczyna prowadzi go za rękę - Big Ben
40x50 cmMalowanie po numerach na blejtramie
54,99 zł
Wewnętrzna Siła
40x50 cmMalowanie po numerach na blejtramie
54,99 zł
Pocałunek (Gustav Klimt)
40x50 cmMalowanie po numerach na blejtramie
54,99 zł
Energia muzyki
40x50 cmMalowanie po numerach na blejtramie
54,99 zł
Frida Kahlo - Autoportret 40x50 cm
40x50 cmMalowanie po numerach na blejtramie
54,99 zł
Retro Taxi
40x50 cmMalowanie po numerach na blejtramie
54,99 zł
pixel