Jak zacząć malować obrazy: najlepsze sposoby

2023-02-14
Jak zacząć malować obrazy: najlepsze sposoby

Jak zacząć malować obrazy? Kiedy stajemy się dorosłymi, a nadal nie umiemy malować, nauczenie się tego wydaje się coraz trudniejsze. Mimo to pomysł związany z opanowaniem pędzla lub ołówka staje się jeszcze bardziej kuszący, gdy widzimy nastolatków, a nawet dzieci, które już malują jak mistrzowie. Czy w takim razie osoba dorosła też może nauczyć się malować? Jak najbardziej tak! Z tego artykułu dowiesz się tego, jak można to zrobić szybko, a co więcej – nawet w sposób przyjemny.

Co jest podstawą nauki malowania? Przede wszystkim – motywacja! Jak zacząć malować obrazy na płótnie? Wymagane będą także niezbędne akcesoria malarskie, wolny czas i pozytywny humor. Możesz nawet od razu kupić zestaw do malowania! Dalej o wszystkim tym po kolei.

Odkryj swoje ukryte talenty – rysowanie obrazów

Cofnijmy się w czasie do Twoich prostszych dni, wypełnionych zabawą i jedynie kilkoma obowiązkami. Wtedy na pewno dużo rysowałeś, uważając to za przyjemny sposób na spędzanie czasu wolnego i nie zastanawiałeś się nad tym, czy robisz to poprawnie. Rysowanie dawało Ci ogrom przyjemności, gdyż w efekcie dostawałeś uznanie rodziców, którym podobało się każde Twoje dzieło. Co wydarzyło się dalej? Poprzeczka jakości Twoich prac była coraz bardziej podnoszona i w końcu postanowiłeś, że nie masz talentu do rysowania, a więc i Twoje próby narysowania czegoś są całkiem bezsensowne.

"Brak zdolności plastycznych" to coś, co po prostu nie istnieje. Rzadko zdarzają się ludzie, którzy rodzą się z dużym talentem. Reszta zyskuje umiejętności poprzez częste rysowanie i dlatego lubi to robić. Nie trzeba być w stanie rysować realistycznych portretów ani malować scen bitwy pod Grunwaldem, by rysowanie mogło być uważane za hobby. Jeśli sprawia Ci to przyjemność, to już jest Twoim hobby. Tak samo jak w sztuce – nie trzeba czekać, aż nauczysz się malować, by cieszyć się nią. Najważniejsze, to stawiać sobie małe cele i je realizować.

Malowanie po numerach

Trzy skuteczne sposoby na opanowanie nauki malowania

Szukasz sposobu jak zacząć malować obrazy? Masz trzy opcje: zapisanie się na grupowy kurs w szkole rysunku, samodzielną naukę lub indywidualne zajęcia online. Przedstawiamy ich zalety i wady, aby pomóc Ci podjąć decyzję.

Kurs rysunku w szkole

Kurs rysunku to kolejny sposób jak zacząć malować – jest dostępny zarówno dla osób z doświadczeniem, jak i początkujących. Dzięki udziałowi w kursie, możesz poprawić swoje błędy pod okiem profesjonalistów. Nauczysz się nowych technik i metod, opanujesz proporcje, anatomię, światłocień i perspektywę, a także rozwiejesz swoje wątpliwości. Jeśli zdecydujesz się na zajęcia z rysunku w małej grupie, będziesz mieć możliwość indywidualnego podejścia nauczyciela. Wadą jest wysoki koszt – cena jednej lekcji może sięgać nawet 100 zł! Musisz również liczyć się z potrzebą samodzielnego ćwiczenia i przynoszenia na lekcje gotowych rysunków. Dojazdy i często wieczorne godziny zajęć mogą być wadą dla osób pracujących lub uczących się.

Kursy rysunku online na odległość

Jeśli masz ograniczony budżet lub brak Ci czasu na dojazdy, warto rozważyć skorzystanie z kursu malowania online. Zajęcia są tańsze niż w szkole, a dodatkowo możesz je odbyć w zaciszu własnego domu. Indywidualne podejście nauczyciela i możliwość wyboru takiej osoby, której profil najbardziej do Ciebie przemawia, to kolejne zalety. Większość nauczycieli oferuje zajęcia próbne za darmo. Wadą tego rozwiązania jest jednak potrzeba posiadania dobrego łącza internetowego oraz komputera, a także konieczność unikania przerw w dostawie Internetu i problemów technicznych.

Samodzielne zajęcia w domu

Rozpocznij od nauki malowania w domu, korzystając z darmowych poradników i tutoriali dostępnych online. Możesz znaleźć kursy tworzone przez doświadczonych artystów lub tutoriale na YouTube. Takie rozwiązanie jest darmowe i pozwala spróbować swoich sił w malowaniu bez ryzyka utraty pieniędzy i czasu. Możesz również zakupić książkę dla początkujących, ale bez wsparcia mentora będziesz musiał samodzielnie radzić sobie z trudnościami i motywować się.

Szczególnie dobrze sprawdzają się farby akrylowe: nawet, jeśli wyschły, istnieje kilka sposobów przywrócenia ich charakterystyk roboczych. Jeśli chcesz malować naprawdę dobrze lub zastanawiasz się nad tym, jak zacząć malować obrazy olejne, zdecydowanie lepszą opcją będzie nauka z nauczycielem.

Jak malować obrazy po numerach

Przybory, których potrzebujesz, by zacząć malować

Zastanawiając się nad tym, jak zacząć rysować, na pewno rozważasz także listę przyborów, które powinieneś kupić. Pomimo takiego pozoru, rysowanie wcale nie musi być drogim hobby. Wystarczy, że osoby początkujące zaopatrzą się w 2-3 ołówki, kartki, zwykłą temperówkę i najlepiej dwa rodzaje gumek. To jest najbardziej minimalistyczny zestaw, który umożliwi Ci rozpoczęcie swojej przygody z rysowaniem.

Jeśli zastanawiasz się nad tym, jak zacząć malować farbami, potrzebować będziesz szerszego zestawu rzeczy, a mianowicie:

  • Farb – akrylowych, olejnych, wodnych, itp.;
  • Pędzli – różnej grubości i kształtu do nanoszenia farby;
  • Podobrazia – np. płótno, papier, itp.;
  • Palety – do mieszania farb;
  • Kalki lub szablonów – jeśli chcesz namalować coś według wzoru;
  • Innych narzędzi – np. nożyczek, kleju, itp.

Lista przyborów dla tych, którzy zastanawiają się, jak zacząć malować akwarelami jest nieco krótsza, ale i tak obejmuje dość duży zestaw rzeczy, co wiąże się oczywiście z dodatkowymi wydatkami.

Malowanie po numerach: prosty sposób rozpoczęcia przygody z malowaniem

Jeśli chcesz nauczyć się malować, ale nie jesteś pewien swoich umiejętności i nie chcesz wydawać pieniędzy na różne przybory, niezbędne do rozpoczęcia przygody z malowaniem, dobrym wyborem będą dla Ciebie obrazy do kolorowania po numerach. Kupując zestaw DIY na stronie Artnapi, otrzymujesz wszystko, co będzie Ci potrzebne do namalowania obrazu w Twoim ulubionym stylu malarskim, a wszystko to w minimalnie krótkim czasie i zupełnie bez potrzeby posiadania doświadczenia w tworzeniu obrazów.

Jeśli сhcesz, żeby proces malowania sprawiał Ci jedynie przyjemność, pomocnym okaże się artykuł, w którym przedstawiono wskazówki i triki malowania po numerach zarówno dla tych, którzy nigdy nie malowali po numerach, jak i tych, którzy chcą usprawnić swoje umiejętności wykonywania takich prac.

Atutem malowania po numerach jest to, że w zestawie dostajesz wszystko, co jest niezbędne do rozpoczęcia pracy – pędzle, farby, płótno itp. Nie musisz kupować nic dodatkowo, co wiąże się oczywiście z oszczędnością. Ponadto taka metoda umożliwia namalowanie każdego obrazu, nawet najbardziej skomplikowanego, z gwarancją wspaniałej jakości: dumnie będziesz mógł zawiesić wykonane przez siebie dzieło na ścianie. Wisienka na torcie – możliwość zamówienia niepowtarzalnego obrazu na podstawie Twojego zdjęcia. Praca nad takim płótnem zdecydowanie dostarczy Ci ogrom przyjemności i pozwoli uzyskać obraz do zdobienia wnętrz, który podkreśli ich wyjątkowość.

Malowanie po numerach

Podsumowanie

Rysować można zacząć w każdym wieku, ale najważniejsza jest praktyka i otwartość na naukę. Nie krępuj się popełniać błędów i eksperymentować, to świetny sposób na rozwijanie swoich umiejętności i wyrażanie swojej kreatywnej strony. Wybierz swój ulubiony sposób rysowania, czy to ołówki, akwarele czy narzędzia cyfrowe, i zacznij rysować to, co lubisz lub co Cię inspiruje.

Teraz już wiesz, jak zacząć malować akrylami. Spodziewamy się, że Twoja dalsza przygoda z malowaniem będzie długa, ciekawa i sprawi Ci wiele przyjemności!

Jaki poziom trudności obrazu wybrać? Przeczytaj nasz wpis na blogu.

Polecane

Pingwin z serduszkiem
40x50 cmMalowanie po numerach na blejtramie
54,99 zł
Żółw w oceanie
40x50 cmMalowanie po numerach na blejtramie
54,99 zł
Liliowy Krajobraz
40x50 cmMalowanie po numerach na blejtramie
54,99 zł
Flaming
40x50 cmMalowanie po numerach na blejtramie
54,99 zł
Kolorowe Koty
40x50 cmMalowanie po numerach na blejtramie
54,99 zł
Rumianki Na Niebieskim Tle
40x50 cmMalowanie po numerach na blejtramie
54,99 zł
Łodzie na przystani
40x50 cmMalowanie po numerach na blejtramie
54,99 zł
Bukiet Słoneczników
40x50 cmMalowanie po numerach na blejtramie
54,99 zł
Rodzina Słoni
40x50 cmMalowanie po numerach na blejtramie
54,99 zł
Stokrotki w wazonie
40x50 cmMalowanie po numerach na blejtramie
54,99 zł
pixel