Zabawne obrazy-kolorowanki dla dziewcząt i chłopców

2020-11-05
Zabawne obrazy-kolorowanki dla dziewcząt i chłopców

Właściwe wychowanie dziecka wymaga od rodziców poważnego zadumania. Nikt nie chce, aby jego dziecko dorastało z ograniczonym horyzontem i bez urzeczywistnionych kreatywnych skłonności. W tym sensie kolorowanie zdjęć dla dziewczynek i chłopców zasługuje w zasadzie na specjalną rozmowę. I dlatego właśnie powstał cały katalog obrazów do malowania po numerach.

Rozwój kreatywnego początku u dziecka

Człowiek różni się od zwierzęcia tym, że ma zdolność abstrakcyjnego myślenia. Kreatywni ludzie – nie przejmując się tym, że nazywają ich „ekscentrykami" czy „dziwakami" – w rzeczywistości mają niezwykle subtelne poczucie otaczającego ich świata:

 • odczytują nastrój ludzi wokół nich;
 • dobrze rozumieją zjawiska przyrody;
 • orientują się w relacji wydarzeń.

Ujawnienie twórczego początku często następuje poprzez dostęp do tzw. sztuki wizualnej. Spośród tego rodzaju technik malowanie zawsze było najbardziej efektywne i najłatwiej dostępne. Nawet dzisiaj sytuacja się nie zmienia. Oprócz tego w trakcie pracy z kolorowymi farbami (zapoznaj się z wpisem o tym co robić jak farby akrylowe wyschły) u dzieci rozwijają się tak istotne cechy, jak:

 • uwaga i ostrość wzroku;
 • zdolności motoryczne rąk;
 • cierpliwość i wytrwałość;
 • wyczucie koloru i odcieni;
 • umiejętność pracy z drobnymi szczegółami na obrazach.

Malowanie po numerach dla dzieci

Kolorowanki dla dziewczynek i chłopczyków

W katalogu na naszej stronie internetowej znajdziesz skomplikowane kolorowanki dla dziewczynek i chłopców, którzy przeważnie wykazują mniejsze zainteresowanie rozwojem zdolności plastycznych. Wszystkie obrazy są przystępne cenowo. Chłopcy z natury są zorientowani na inne priorytety: być żywicielem rodziny i obrońcą, okazywać dynamizm i mobilność. Jeśli zaś chodzi o kobiety, natura przygotowała dla nich rolę strażników ogniska, a zatem więcej w nich cech takich, jak: stateczność, powolność i zdolność do wykonywania żmudnej pracy. Jednak w naszym katalogu nie ma wyraźnego podziału produktów ze względu na płeć. Docelowymi odbiorcami są wszyscy, którzy są zainteresowani tematem malarstwa. Ponadto nikt nie wątpi w to, że:

 • stopień skłonności twórczych jest indywidualny;
 • każda poszczególna dziewczyna może skłaniać się bardziej ku „chłopięcym" hobby, podczas gdy chłopiec przeciwnie – może być całkiem szczęśliwy z podjęcia malowania, a jednocześnie wykazywać godną pozazdroszczenia pilność i rzadki talent.

Nie jest łatwo dokonać wyboru spośród różnorodnych produktów, chociaż tutaj są dość konstruktywne zalecenia:

 • musisz wziąć pod uwagę cechy charakteru Twoich dzieci. Kto inny lepiej zna Twoje dziecko niż Ty sam! Być może już wiesz, jakie obrazy będą najbardziej pasować do Twoich dzieci;
 • jeśli jednak dziecko jest oceniane jako „przeciętne statystycznie", wówczas warto wziąć pod uwagę jego płeć. W przypadku dziewcząt bardziej odpowiednie są motywy kwiatowe lub krajobrazy. Optymalne kolorowanki dla chłopców to wariacje na temat miasta i architektury. Poza tym chłopcy często interesują się psami, końmi oraz samochodami.

Malowanie po numerach

Korzyści dla rodziców od dziecięcych kolorowanek

Ogólnie rzecz biorąc, malowanie i kolorowanie po numerach to niezwykle zajmujące zajęcie:

 • każdy element obrazu jest oznaczony liczbą, która odpowiada określonemu kolorowi;
 • do zestawu dołączony jest komplet farb, z których należy wybrać kolor wskazany w kolorowance;
 • samo poszukiwanie niesie ze sobą ważny ładunek rozwojowy i nie wywiera presji na psychikę. Nawet bardzo małe dziecko powoli studiuje liczby, porównuje je. W przyszłości takie działania będą musiały być realizowane na wielu obszarach zawodowych.

Jest jeszcze jeden mały sekret dotyczący natychmiastowej korzyści dla rodziców wynikający z podjęcia przez dziecko malarstwa. Na czym on polega? Pogrążone w nowym zajęciu, z głową w „sztuce" dzieci całkowicie zapominają o Twoim istnieniu. A to oznacza, że zwolni się u Ciebie pewna ilość czasu. Użyj go do celów osobistych, bez wyrzutów sumienia z powodu tego, że dziecko jest pozbawione uwagi rodziców!

W jaki sposób rozwijać kreatywność u dzieci w wieku szkolnym? Zapoznaj się z naszym artykułem na stronie.

Polecane

Kolorowy Kot
40x50 cmMalowanie po numerach na blejtramie
54,99 zł
Odlot - Latający Dom Na Kolorowych Balonikach
40x50 cmMalowanie po numerach na blejtramie
54,99 zł
Kolorowy Lew Proste
40x50 cmMalowanie po numerach na blejtramie
54,99 zł
Piesek Kolorowy Proste
40x50 cmMalowanie po numerach na blejtramie
54,99 zł
Żaba W Okularach
40x50 cmMalowanie po numerach na blejtramie
54,99 zł
Kolorowy Jeleń Proste
40x50 cmMalowanie po numerach na blejtramie
54,99 zł
Biały łabędź
40x50 cmMalowanie po numerach na blejtramie
54,99 zł
Tęczowe pole
Malowanie po numerach na blejtramie
45,00 zł
pixel