Zabawne obrazy-kolorowanki dla dziewcząt i chłopców

2020-11-05
Zabawne obrazy-kolorowanki dla dziewcząt i chłopców

Właściwe wychowanie dziecka wymaga od rodziców poważnego zadumania. Nikt nie chce, aby jego dziecko dorastało z ograniczonym horyzontem i bez urzeczywistnionych kreatywnych skłonności. W tym sensie kolorowanie zdjęć dla dziewczynek i chłopców zasługuje w zasadzie na specjalną rozmowę. I dlatego właśnie powstał cały katalog obrazów do malowania po numerach.

Rozwój kreatywnego początku u dziecka

Człowiek różni się od zwierzęcia tym, że ma zdolność abstrakcyjnego myślenia. Kreatywni ludzie – nie przejmując się tym, że nazywają ich „ekscentrykami" czy „dziwakami" – w rzeczywistości mają niezwykle subtelne poczucie otaczającego ich świata:

 • odczytują nastrój ludzi wokół nich;
 • dobrze rozumieją zjawiska przyrody;
 • orientują się w relacji wydarzeń.

Ujawnienie twórczego początku często następuje poprzez dostęp do tzw. sztuki wizualnej. Spośród tego rodzaju technik malowanie zawsze było najbardziej efektywne i najłatwiej dostępne. Nawet dzisiaj sytuacja się nie zmienia. Oprócz tego w trakcie pracy z kolorowymi farbami (zapoznaj się z wpisem o tym co robić jak farby akrylowe wyschły) u dzieci rozwijają się tak istotne cechy, jak:

 • uwaga i ostrość wzroku;
 • zdolności motoryczne rąk;
 • cierpliwość i wytrwałość;
 • wyczucie koloru i odcieni;
 • umiejętność pracy z drobnymi szczegółami na obrazach.

Malowanie po numerach dla dzieci

Kolorowanki dla dziewczynek i chłopczyków

W katalogu na naszej stronie internetowej znajdziesz skomplikowane kolorowanki dla dziewczynek i chłopców, którzy przeważnie wykazują mniejsze zainteresowanie rozwojem zdolności plastycznych. Wszystkie obrazy są przystępne cenowo. Chłopcy z natury są zorientowani na inne priorytety: być żywicielem rodziny i obrońcą, okazywać dynamizm i mobilność. Jeśli zaś chodzi o kobiety, natura przygotowała dla nich rolę strażników ogniska, a zatem więcej w nich cech takich, jak: stateczność, powolność i zdolność do wykonywania żmudnej pracy. Jednak w naszym katalogu nie ma wyraźnego podziału produktów ze względu na płeć. Docelowymi odbiorcami są wszyscy, którzy są zainteresowani tematem malarstwa. Ponadto nikt nie wątpi w to, że:

 • stopień skłonności twórczych jest indywidualny;
 • każda poszczególna dziewczyna może skłaniać się bardziej ku „chłopięcym" hobby, podczas gdy chłopiec przeciwnie – może być całkiem szczęśliwy z podjęcia malowania, a jednocześnie wykazywać godną pozazdroszczenia pilność i rzadki talent.

Nie jest łatwo dokonać wyboru spośród różnorodnych produktów, chociaż tutaj są dość konstruktywne zalecenia:

 • musisz wziąć pod uwagę cechy charakteru Twoich dzieci. Kto inny lepiej zna Twoje dziecko niż Ty sam! Być może już wiesz, jakie obrazy będą najbardziej pasować do Twoich dzieci;
 • jeśli jednak dziecko jest oceniane jako „przeciętne statystycznie", wówczas warto wziąć pod uwagę jego płeć. W przypadku dziewcząt bardziej odpowiednie są motywy kwiatowe lub krajobrazy. Optymalne kolorowanki dla chłopców to wariacje na temat miasta i architektury. Poza tym chłopcy często interesują się psami, końmi oraz samochodami.

Malowanie po numerach

Korzyści dla rodziców od dziecięcych kolorowanek

Ogólnie rzecz biorąc, malowanie i kolorowanie po numerach to niezwykle zajmujące zajęcie:

 • każdy element obrazu jest oznaczony liczbą, która odpowiada określonemu kolorowi;
 • do zestawu dołączony jest komplet farb, z których należy wybrać kolor wskazany w kolorowance;
 • samo poszukiwanie niesie ze sobą ważny ładunek rozwojowy i nie wywiera presji na psychikę. Nawet bardzo małe dziecko powoli studiuje liczby, porównuje je. W przyszłości takie działania będą musiały być realizowane na wielu obszarach zawodowych.

Jest jeszcze jeden mały sekret dotyczący natychmiastowej korzyści dla rodziców wynikający z podjęcia przez dziecko malarstwa. Na czym on polega? Pogrążone w nowym zajęciu, z głową w „sztuce" dzieci całkowicie zapominają o Twoim istnieniu. A to oznacza, że zwolni się u Ciebie pewna ilość czasu. Użyj go do celów osobistych, bez wyrzutów sumienia z powodu tego, że dziecko jest pozbawione uwagi rodziców!

W jaki sposób rozwijać kreatywność u dzieci w wieku szkolnym? Zapoznaj się z naszym artykułem na stronie.

Polecane

pixel